Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Kongre İçin Düğmeye Bastı Kulisler Hareketlendi

3.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel merkezinin kongre sürecini bugün başlatmasıyla, ilçelerde Haziran ayı itibariyle mahalle delege seçimlerinin, Temmuz ayında ise ilçe kongresinin yapılması bekleniyor.CHP Genel merkezi olağan kurultay sürecini başlatması, partide kartların yeniden karılmasına neden oldu.

16 Nisan referandumu sonrası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'ndan beklenen iki doğru karardan biri olan kurultay sürecini başlatması, örgütün tekrar hareketlenmesine neden oldu. Kemal Kılıçdaroğlu dan beklenen ikinci doğru harekette, yeni sürece yeni bir yüzle, yeni bir liderle gidilir diyerek, kurultayda genel başkanlığa aday olmayacağım açıklamasını yapmaktır.

CHP Genel merkezinin kongre sürecini başlatması, ilçe örgütlerinde hareketlenmesine neden oldu. 

2015 Aralık ayında ilçe kongresinde ikinci kez ilçe başkanlığına seçilen Umut Tekin'in, son kongre öncesi belirttiği gibi, CHP'sini en iyi şekilde temsil edebileceğine inandığı bir arkadaşa, ilçe başkanlığını seve seve teslim edebilirim açıklamaları altında, CHP Gaziemir'de bir süreç başlıyor.

CHP Genel merkezinin kongre sürecini bugün başlatmasıyla, ilçelerde Haziran ayı itibariyle mahalle delege seçimlerini, Temmuz ayında ise, ilçe kongresini gerçekleştirmesi bekleniyor. 

Beş yıldır CHP ilçe başkanlığı görevini sürdüren Umut Tekin'in, bu süreçte tekrar aday olup olmayacağı önümüzdeki günlerde netleşecek. 2015 Aralık ayında yapılan kongre öncesi, CHP'sini bir adım öne taşıyabilecek, görevini layıkıyla yerine getirebileceğine inandığım bir arkadaşımız çıkarsa, ben aday olmam düşüncelerini tekrarlarsa, aday olmayabileceği belirtiliyor. 

CHP'sini 2019 yerel, genel ve en önemlisi başkanlık seçimlerine götürecek kadroların belirleneceği ilçe kongre sürecine, bir dönem daha aday olacağını belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol müdahil olabileceği belirtiliyor. Uzun zamandır İlçe Başkanı Umut Tekin ile yıldızları barışmayan Şenol'un, ilçe başkanlığına kendine biat edecek, kendine çok yakın bir ismi getirmek isteyecektir. 

CHP Gaziemir'de kongre sürecinin başlamısıyla hareketlenen siyasi kulislerin de, hangi isimlerin ilçe başkanlığına aday olacağı kısa bir süre sonra netleşmesi, en az iki adaylı bir ilçe kongresinin gerçekleşmesi bekleniyor. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Parti içi demokrasi gereği sandıklara gidecek CHP Gaziemir’e kayıtlı 3800 üye, 16 mahallede kurulacak sandıklara giderek, 719 önseçim ile 375 kongre delegesini belirle...

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında şok iddialarda bulunarak, kaçırıldığı iddia edilen MİT mensuplarını önerge ile Başbakan’a sordu,

CHP Gaziemir ilk olarak A.Arda meydanında yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı programına katılırken, ardından CHP Gaziemir İlçe Başkanlığında partililerinle Kurban Bayram...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Gelibolu'da düzenlediği 4 günlük Adalet Kurultayı'nın sonuç bildirisini açıkladı.

‘Adalet Kurultayı’nı Gaziemir Net olarak yerinde izledik, yapılan çalışmaları takip ettik. Kurultayın ikinci günü yapılan, Kocadere Kamp Mevkii’nden Conkbayırı’na uzan...