Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Kongre İçin Düğmeye Bastı Kulisler Hareketlendi

3.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel merkezinin kongre sürecini bugün başlatmasıyla, ilçelerde Haziran ayı itibariyle mahalle delege seçimlerinin, Temmuz ayında ise ilçe kongresinin yapılması bekleniyor.CHP Genel merkezi olağan kurultay sürecini başlatması, partide kartların yeniden karılmasına neden oldu.

16 Nisan referandumu sonrası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu'ndan beklenen iki doğru karardan biri olan kurultay sürecini başlatması, örgütün tekrar hareketlenmesine neden oldu. Kemal Kılıçdaroğlu dan beklenen ikinci doğru harekette, yeni sürece yeni bir yüzle, yeni bir liderle gidilir diyerek, kurultayda genel başkanlığa aday olmayacağım açıklamasını yapmaktır.

CHP Genel merkezinin kongre sürecini başlatması, ilçe örgütlerinde hareketlenmesine neden oldu. 

2015 Aralık ayında ilçe kongresinde ikinci kez ilçe başkanlığına seçilen Umut Tekin'in, son kongre öncesi belirttiği gibi, CHP'sini en iyi şekilde temsil edebileceğine inandığı bir arkadaşa, ilçe başkanlığını seve seve teslim edebilirim açıklamaları altında, CHP Gaziemir'de bir süreç başlıyor.

CHP Genel merkezinin kongre sürecini bugün başlatmasıyla, ilçelerde Haziran ayı itibariyle mahalle delege seçimlerini, Temmuz ayında ise, ilçe kongresini gerçekleştirmesi bekleniyor. 

Beş yıldır CHP ilçe başkanlığı görevini sürdüren Umut Tekin'in, bu süreçte tekrar aday olup olmayacağı önümüzdeki günlerde netleşecek. 2015 Aralık ayında yapılan kongre öncesi, CHP'sini bir adım öne taşıyabilecek, görevini layıkıyla yerine getirebileceğine inandığım bir arkadaşımız çıkarsa, ben aday olmam düşüncelerini tekrarlarsa, aday olmayabileceği belirtiliyor. 

CHP'sini 2019 yerel, genel ve en önemlisi başkanlık seçimlerine götürecek kadroların belirleneceği ilçe kongre sürecine, bir dönem daha aday olacağını belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol müdahil olabileceği belirtiliyor. Uzun zamandır İlçe Başkanı Umut Tekin ile yıldızları barışmayan Şenol'un, ilçe başkanlığına kendine biat edecek, kendine çok yakın bir ismi getirmek isteyecektir. 

CHP Gaziemir'de kongre sürecinin başlamısıyla hareketlenen siyasi kulislerin de, hangi isimlerin ilçe başkanlığına aday olacağı kısa bir süre sonra netleşmesi, en az iki adaylı bir ilçe kongresinin gerçekleşmesi bekleniyor. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir’de, Ekim ayında dışarıya verilen sıcak havanın, Aralık ayının ilk günlerinde yerini soğuk, yağışlı ve buz gibi bir havaya bırakmasının bekleniyor. İlçe ko...

On beş yıldır tek başına iktidar olan AKP, Sarnıç’ın 2B sorununu çözmek isteseydi şimdiye kadar milyon kere çözerdi dedi

CHP Gaziemir İlçe Kongresini yapacağı tarihi belirledi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla başlayan süreçte, CHP genel merkezinde oluşan Baykal’cı, Sav’cı oluşumu güç bela yıkıldı, biat kültürü ortadan kalktı.

Umut Tekin’in tüm İzmir’e önerdiği, geçmiş dönemde görev yapmış eski meclis üyeleri, eski ilçe başkanları başta olmak üzere aktif çalışan Kadın ve Gençlik üyeleri, tüm...