Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir Kadın Kolları Bu Kez Türkülerle HAYIR Dedi

15.4.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Gaziemir Kadın Kolları emekçileri, referandum çalışmalarını Atatürk Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesinde söylediği türkülerle sonlandırdı.CHP Gaziemir Kadın Kolları Referandum çalışmalarını, Hayırlı Yarınlar Konseri ile sonlandırdı.

VİDEO CHP Gaziemir Kadın Kadın Kolları Konseri

Aylardır Gaziemir’i kapı kapı, gece gündüz demeden gezerek dağıttıkları broşürlerle değiştirilmek istenen on sekiz maddeyi halka anlatan CHP Gaziemir Kadın Kolları emekçileri, referandum çalışmalarını Atatürk Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesinde söylediği türkülerle sonlandırdı.

CHP Gaziemir Kadın Kolları Başkanı Bengü Sayköse, Ülkemizde savaşı, şiddeti hayatımızın merkezine yerleştirenlere karşı Hayır diyoruz dedi. Biz kadınlar evde, sokakta ve her alanda tek adam yönetimine, yok sayılmaya, kadınların hayatının ve geleceğinin bir kişinin iki dudağı arasından çıkan söze, başkanlık sistemine, yasama yürütme ve yargı sistemin tek kişide toplanmasına Hayır diyoruz dedi.  Kadına evinden çıkma, çocuk yap, üç değil beş çocuk yap diyen bu düzene Hayır diyoruz, itiraz ediyoruz dedi. Analar ağlaması, çocuk gelinler olmasın diye referandumda Hayır diyoruz dedi. Sayköse, aylardır alanlarda kadın kolları olarak neden Hayır’ı anlattıklarını, şimdide bu sahnede söyleyeceğimiz türkülerle neden Hayır diyeceklerini belirtti.

İki bölümden oluşan CHP Gaziemir Türk Halk Müziği korosu konserinde görev alan CHP’li kadınlar, bir birinden eşsiz, okunan türkülerin hikayelerini CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin’in yazdığı, güzel sesiyle İlkay Kıyak’ın anlatımından sonra, koruyu yöneten Şef Ferda Yılmaz eşliğinde seslendirdi. 

Konser sonunda ayakta alkışlanan CHP’li kadınların bu mutluluğuna, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akat, Tacettin Bayır’da katılarak bu güzel geceye ortak oldular. 

Konser sonrası sahneye çıkan CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, bu özel geceye katılarak bizlere güç verdiğiniz için, birlikte olduğunuz için, tüm katılımcılara teşekkür etti. Aslında bu konserin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırladıklarını, fakat içerinde Hayır geçtiği için Koro hocasının bu konseri veremeyeceğini belirterek bıraktığını söyledi. Bu muhteşem konseri iki prova alarak hazırlayan başta şef Ferda Yılmaz ve tamamen amatör bir ruh ile seslendiren CHP Kadın Kolları Emekçilerine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim dedi. Kadınların kendilerini ikinci sınıf vatandaş sayan bu siyasi zihniyete baştan sona kadar Hayır dediğini belirtti. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Birleşik Haziran Hareketi Gaziemir Meclis Üyeleri, bugün sevgi yolu Pazar yeri girişinde yaptıkları basın açıklamasında, son günlerde artan tarikat ve cemaat yurtların...

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekilleri, bugün CHP Gaziemir İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, 10 Aralık’ta yeni seçilen Gaziemir ilçe yönetimine başarılar diledi, örgütün s...

Bugün Celal Atik Spor Salonu'nda gerçekleşen CHP İzmir İl Kongresi, CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü ve Deniz Yücel'in yarışına sahne oldu. Kongrede ipi göğüsleyen...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü, genel merkezin oluşturduğu olağan kurultay takvimi kapsamında yürüttüğü sürecin sonuna geldi.

İzmir’in bir çok ilçesinde belediye başkanları ilçe kongrelerine dolaylı müdahalelerde bulunurken, 2014 yerel seçimlerinde İzmir’de kaybedilen sekiz ilçe belediyenin b...