Haber Üstü Reklam Alanı

Başbakan Şikayet Etti Tuncay Özkan Ertesi Gün Gaziemir'e Geldi

13.4.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

. Başbakan ile Evet oylarını arttırayım darken, güvenlik uygulamasından canı yanı birçok İzmir ve Gaziemirli, bu uygulamaya tepki amaçlı Hayır oyu vereceklerini dillendirdi.Referanduma sayılı günler kala, Evet – Hayır cephesi Gaziemir’de son çalışmalarını gerçekleştiriyor. 

Gaziemir’de Evet cephesi, ilçemizde eksik olan oylarını Başbakan Binali Yıldırım ile artırmaya çalışırken, miting günü uyguladığı güvenlik tedbirleri nedeniyle halkı canından bezdirdi. Başbakan ile Evet oylarını arttırayım darken, güvenlik uygulamasından canı yanı birçok İzmir ve Gaziemirli, bu uygulamaya tepki amaçlı Hayır oyu vereceklerini dillendirdi. 

Hayır cephesi her ne kadar genel başkan düzeyinde Gaziemir’de çalışma yapmasa da, CHP Gaziemir İlçe haftalardır, önce yatay ve dikey sokak çalışmaları, ilçemizdeki 1200 engelli ailenin ziyareti, kadın kollarının sokak sokak, kapı kapı yaptığı çalışmalar ile referanduma hazırlandı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Gaziemir ziyaretinde şikayet ettiği CHP İzmir milletvekili Tuncay Özkan, başbakandan bir gün sonra geldiği Gaziemir A.Arda meydanında kahvaltı yaptı, çarşı meydanı esnafını ziyaret edip referandumda niçin HAYIR  kullanılması gerektiği ile açıklamalarda bulundu, sorulara cevap verdi. 

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin ile beraber Beyazevler mahallesine geçen Tuncay Özkan’a burada, bir başka CHP milletvekili Aytuğ Çıray ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol katıldı. CHP’li vekiller burada toplanan yüzlerce mahalle sakinine, referandumda değiştirilmek istenen on sekiz maddenin ülkemize neler götürüp neler getireceğini, anlattı, Beyazevler halkının kendileri için, çocukları ve torunları için HAYIR oyu kullanmasını istediler. 

İki CHP milletvekilinin Gaziemir’de üçüncü durağı Sarnıç oldu. Sarnıç’ta bulunan tekstil atölyelerini tek tek dolaşan, CHP’li vekiller getirilmek istenen tek adam rejiminde, demokrasdinin, işçi haklarının yok olacağını, Türkiye halkının geleceğinin bir kişinin iki dudağı arasında kalacağını belirterek, özellikle emeği ile geçinen işçilerin, kadınların ve gençlerin HAYIR oyu kullanmalarını istediler. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

AKP Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz ve teşkilat üyeleri, A.Arda meydanında döktürdükleri lokma ile 15 Temmuz Demokrasi şehitlerini andı, Fethullah Gülen Terör Örgüt...

CHP Genel Merkezi önünde geleneksel hale gelen protesto gösterileri, sonrası örgütte esen değişim rüzgarı karşılık bulmuyor, koltuk sevdalıları hep galip geliyor

CHP'de ipler gerildi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 26. Dönem Milletvekilliğini devretmek üzere geldiği TBMM'de yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu ile merak edilen b...

CHP İzmir Milletvekili Adayı Ezgi Deniz Uranga ile CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan Gaziemir Net'in Konuğu Oldu

Mitingimizde Muharrem İnce’nin ilk kez kullanacağı devasa bir platform kuruyoruz. Bu platform yaklaşık 3 günde inşa edilecek. Bu miting aynı zamanda adeta bayrak mitin...