Haber Üstü Reklam Alanı

Muhafazakar Kesmin İki Önemli İsmi Gaziemir'de 'HAYIR' dedi

12.4.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Muhafazakar kesimin iki önemli ismi, Gaziemir A.Arda meydanında bulunan Bombacı Turgay’ın kahvesinden Çarşı meydanına seslendi16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi, sandıktan HAYIR çıkmasını isteyen Muhafazakar kesimin iki önemli ismi, Gaziemir A.Arda meydanında bulunan Bombacı Turgay’ın kahvesinden Çarşı meydanına seslendi.

ANAP’tan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura ile yine ANAP’tan 24. Dönem İzmir Milletvekilliği görevinde bulunan Metin Öney, Gaziemirlilerden neden Hayır oyu kullanmaları gerektiği ile bilgi verdiler. 

Burhan Özfatura, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, Gaziemir ile çok sıcak dostane ilişkiler kurduğunu ve bugün aynı sıcaklıkta dostane biçimde karşılanmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Anayasada yapılmak istenen değişikliklerin Amerika, İngiltere ve İsrail tarafından istendiğini söyleyen Özfatura, bu anayasa kabul edilirse ülkenin kesin olarak bölüneceğini söyledi. 1 Mart teskeresini kabul etmeyen TBMM’in deki milletvekillerine teşekkür eden eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, o dönem teskere kabul edilseydi ülkemizde ağır silahlı doksan bin ABD askerinin koşullanacağını, fiili bir işgal sürecine gireceğini, bu anayasa değişiklik paketinin, 1 Mart’ın rövanşı olduğunu söyledi. On beş yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarının dış politikada yaptığı yanlışları anlatan Özfatura, Başbakan’ın oğlunun Hollanda’da, Cumhurbaşkanının oğlunun İsrail’le olan Ticari ilişkilerini anlattı. AKP’nin din istismarcılığı yaptığını, dini kipse altında çocuklara tecavüz edenleri koruduğunu, kul hakkı yediğini, dini yalanlar üzerinden siyaset yaptığını belirtti. Ülkede gerçek Müslüman sayısının yüzde onlarda olduğunu, dini kullanan bu kişilerden bir an önce kurtulmanın yolu 16 Nisan’da yapılacak referandumda Hayır oyu kullanmaktan geçtiğini söyledi. 

Türk Parlementerler Birliği İzmir Şube Başkanı, ANAP’tan 24. Dönem İzmir Milletveliği yapan Av. Metin Öney, siyasetin dört yere girmemesi gerektiğini söyledi. Siyasetin Cami’ye, Okula, Kışlaya ve Adalete girmemesi gerektiğini belirten Öney, AKP iktidarının on beş yılda bu dört kurumada siyaset soktuğunu ve kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettirdiğini söyledi. Niçin bu Anayasa değişikliğine Hayır dediğini tek tek anlatan Metin Öney, kendimiz için değil çocuklarımız için torunlarımızın geleceği için, mutlak bu anayasaya Hayır denilmesi gerektiğini söyledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir’de, Ekim ayında dışarıya verilen sıcak havanın, Aralık ayının ilk günlerinde yerini soğuk, yağışlı ve buz gibi bir havaya bırakmasının bekleniyor. İlçe ko...

On beş yıldır tek başına iktidar olan AKP, Sarnıç’ın 2B sorununu çözmek isteseydi şimdiye kadar milyon kere çözerdi dedi

CHP Gaziemir İlçe Kongresini yapacağı tarihi belirledi

Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasıyla başlayan süreçte, CHP genel merkezinde oluşan Baykal’cı, Sav’cı oluşumu güç bela yıkıldı, biat kültürü ortadan kalktı.

Umut Tekin’in tüm İzmir’e önerdiği, geçmiş dönemde görev yapmış eski meclis üyeleri, eski ilçe başkanları başta olmak üzere aktif çalışan Kadın ve Gençlik üyeleri, tüm...