Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Genel Merkez'de 'hayır' çıkarması

9.3.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ankara’da gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısına katılan İzmirli başkanlar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da vardı.Ankara’da gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısına katılan İzmirli başkanlar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da vardı.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığındaki toplantı için İzmir’den belediye başkanları da Ankara'ya gitti. Sabah saatlerinde İzmir’den başkente giden belediye başkanları genel merkez önünde birlikte fotoğraf çektirip hep birlikte hayır mesajı verdi.

KILIÇDAROĞLU BAŞKANLARA SESLENDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen Belediye Başkanları toplantısında konuşma gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun başkanlara seslenirken şu ifadelere yer verdi: 

Yerel yönetimlerde Türkiye'de örnek olan yüzlerce projenin altına imza atan belediye başkanlarımızla gurur duyuyorum. Yerel yönetimlerin başarılı olması Türkiye'nin başarılı olması demektir. Harcanın her kuruşun hesabının verilmesi, vatandaşa gösterilen sevgi ve ayrım yapılmaması CHP'nin temel görevidir. Bundan ötürü son derece mutluyum.

DOĞRU VE YERİNDE ANLATIN

Önümüzdeki günlerde Nisan ayında bir referandum yapılacak. Bu değişikliğin halka çok iyi anlatılması lazım. Bütün vatandaşlara dikkatli bir dille anlatılması kazım. Çünkü bu değişiklik 80 milyon yurttaşı ilgilendiriyor. Demokrasimizi yaşatmak istiyoruz. Birinci bir sınıf demokrasi, düşüncelerin özgürce ifade edildiği demokrasi istiyoruz. Farklı siyasi partilerin üyeleri olsak da bütün insanları kucaklamak zorundayız. Doğru anlatın, yerinde anlatın.

TÜRKİYE DERİN GERİLİM İÇİNE SOKULACAK

Bu değişiklikle çift başlılık ortadan kalkacak diyorlar. Doğru değil. Çift başlılık anayasal kurum haline geliyor.

aşkan seçİlecek kişi hem Türkiye Cumhuriyeti'ni hem de partisinin genel başkanı olacak. Anayasa değişikliği bunu öngörüyor. Aşağıda da çift başlılık olacak. Bu değişiklikle Türkiye derin gerilim içine sokulacak.

KUTUPLAŞMANIN KİMSEYE FAYDASI YOK

Diyelim ki seçim oldu. Bir parti çoğunluğu sağladı. Normalde bugünkü şartlarda onun başbakan olması lazım. Bugünkü şartlarda öyle olması lazım. Şimdi diyelim ki ilk seçimde yüzde 51'i tutamadı. İkinci seçime gidiyoruz, başkan için yüzde 51'le partide çoğunluğu değil, bir başka kişi başkan seçildi, mümkün mü? Olabilir. O zaman mecliste çoğunluğu olan partiyle başkan uyumlu çalışabilir mi?" dedi. Asıl ve tehlikeli gerilim bu süreçten başlayacak. Bu noktaya dikkat çekin.

Biz bu ülkede gerilim kutuplaşma istemiyoruz. Bir arada yaşamak istiyoruz. Gerilim ve kutuplaşmanın kimseye faydası yok. Toplumsal yarılmayı herkese anlatmanız gerekiyor.

ONLARA ENGEL OLAN KİM?

Anayasa değişikliği geçerse terör bitecek deniyor. İstedikleri kanunu çıkarıyorlar. 15 yıldır engelleyen mi oldu, neden bitirmediler? Ellerinden tutan mı oldu? Şmdi terörü bitireceğiz aldatmacasıyla Anayasa değişikliğini kabul ettirmek istiyorlar.

Değişiklik kabul edilince ekonomide istikrar sağlanacak diyorlar. Siz istikrara sağlayacaktınız da engel olan kim? Yapsaydınız. Başbakan, bakanlar, valiler MB, Maliye, Ekonomi işveren ve işçi örgürleri sizden. Engel olan kim? Bu da büyük bir aldatmaca.

BELEDİYE BAŞKANI, MECLİS'İ FESHEDEBİLİR Mİ?

30 Ekim 2016'da sayın başbakan, 'başkanlık sistemiyle belediye başkanlığı sistemi arasında fark yok' diyor. Bunlar ne getirdiklerini bilmiyor. Belediyeyi denetlemeyen hiçbir grup yoktur. CHP'li belediyelerde 24 saat denetim vardır. Başkanlık sisteminde denetim yok.

Allah aşkına söyler misiniz? Belediye başkanı, belediye meclisini feshedebilr misiniz? Başkan TBMM'yi feshedebiliyor. Üstelik gerekçe göstermeden. Nasıl aynı oluyor? Türkiye'yi nasıl bir felakaetin içine sürüklediklerinin farkında değilller.

VATANDAŞI KANDIRMAK BU KADAR KOLAY MI?

Belediye başkanları hakimleri mi atıyor? Belediyeler özel kalem müdürü atarken bile İçişleri bakanlığı'ndan izin alıyorlar. Bunlar hiç mi yasaya bakmıyor. Başkan kimden izin alıyor? Vatandaşa doğru bilgi vermek bu kadar zor mu? Vatandaşı kandırmak bu kadar kolay mı?

BİNALİ BEY BENİ DİNLESİN

Geldiğimiz tablo budur ve hepimizin önündedir. Halka doğruları anlatıyoruz. Sayın Binali bey de beni dinlerse doğruları anlattığımı öğrenmiş olur.

Halka doğruları anlatmak sıradan vatandaş olarak benim, sizin göreviniz. Bu değişikliğin sonu belirsiz maceraya sürüklediğini anlatmamız lazım.

Hayır çıkarsa kaos olur diye baskıya başladılar. Hayır çıkarsa bir şey olmayacak. Saray darbesi olmazsa Başbakan koltuğunda kalacak. TBMM yasama görevini yapacak. Parlamenter demokratik sistem devam edecek. Diğer türlü tek adam rejimi.. Hesap vermeyen tek adam rejimi... Bunun A, B partisi yoktur. Bu bir seçim değildir. Anayasa değişikliği oylanacak. Sandığa giderken düşünün.

Türkiye'yi bu girdaptan kurtarmalıyız. Hepimizin ortak sorunudur.

Onlar demokrasiden korkuyorlar. Hayırları çopğaltarak yolumuza devam edeceğiz."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

AKP Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz ve teşkilat üyeleri, A.Arda meydanında döktürdükleri lokma ile 15 Temmuz Demokrasi şehitlerini andı, Fethullah Gülen Terör Örgüt...

CHP Genel Merkezi önünde geleneksel hale gelen protesto gösterileri, sonrası örgütte esen değişim rüzgarı karşılık bulmuyor, koltuk sevdalıları hep galip geliyor

CHP'de ipler gerildi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 26. Dönem Milletvekilliğini devretmek üzere geldiği TBMM'de yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu ile merak edilen b...

CHP İzmir Milletvekili Adayı Ezgi Deniz Uranga ile CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan Gaziemir Net'in Konuğu Oldu

Mitingimizde Muharrem İnce’nin ilk kez kullanacağı devasa bir platform kuruyoruz. Bu platform yaklaşık 3 günde inşa edilecek. Bu miting aynı zamanda adeta bayrak mitin...