Haber Üstü Reklam Alanı

'Erdoğan rejim değişikliğini itiraf etti'

21.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye, "Kahrolsun istibdat yaşasın Hürriyet" sloganıyla çıktı. CHP lideri "'Yaşasın hürriyet' diyoruz gençler gibi" karşılığını verdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye, "Kahrolsun istibdat yaşasın Hürriyet" sloganıyla çıktı. CHP lideri "'Yaşasın hürriyet' diyoruz gençler gibi" karşılığını verdi.

 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

 

 20 TEMMUZ'U UNUTMAYIN"

 

15 Temmuz'da bir darbe girişimi oldu. Püskürttük. 20 Temuz'da sivil darbe oldu ve sonuçlarını yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde giderek artan baskıyı gödereceğiz. 20 Temmuz'u kimse unutmasın. Sivil darbe tarihidir.

 

Bu hafta neler oldu? Müjdat Gezen dik, onurlu duran, kimsenin önünde boyun eğmeyen sanatçı. Kültür Merkezini gece yakıyorlar. Verdiği cevap çok güzel. Bir sanatçıya yakışan cevap.

 

Gençlik Kolları üyemiz Samet Burak Sarı tutuklandı. Tweet atmış diye. Genç arkadaşım, yol arkadaşım hepimiz senin arkandayız.

 

Hapisteki gazeteci sayısı 150'yi aştı. 150'yi aşan sayı hiç bir darbe döneminde yaşanmamıştır.

 

"BIRAKIN DİKTAYI..."

 

Aramızda Mülkiyeliler var. Türkyiye'yi yönetenler oradan çıkarlar, haksızlığa onlar isyan ederler. 20 Temmuz darbesinde akademisyenlerin görevin son verildi.

 

20 Temmuz darbesinden sonra 4811 akademisyeninin görevine son verdiler. 12 Eylül'ü aratıtyorsunuz bırakın diktayı.

FATMA BOSTAN ÜNSAL'A SESLENDİ

 

Bir örnek vereceğim. Fatma Bostan Ünsal görevine son verilen bir akademisyen. AKP'nin 64 kurucusundan birisi. Kapının önüne koyuldu. Eşi eski milletvekili. İkisi de hayatları insan hakları mücadelesi vermişler. Şöyle diyor: "28 Şubat'ta doktora sınavına başörütülü olduğum için alınmadım. Ama görüşlerimizi rtahat ifade ediyorduk. Bugün o meşruiyetle konuşamıyoruz. Bunu ihanet olarak görüyorlar."

 

Sayın Ünsal geçekleri kimse örtemez. Gelin Anayasa referandumunda kim demokrasi istiyorsa ele ele gönül gönüle hayır oyu verelim. Biz hep beraber kim mağdursa onlarını yanında duracağız. Aramızda mağdur aileleri var. Çocuklarımız aylardır hapiste diyorlar. Sözümüz söz adalet gelene kadar yanlarında olacağız.

 

ALIN ÇOCUKLARINIZI GİDİN RAKKA'YA

 

18 yaşında milletvekili seçeceksiniz ama kimin çocuklarını vekil yapacaksınız? Kendi çocuklarınızı seçeceksiniz. Şimdi diyorlar ki Rakka'ya gidiyoruz. Kimin çocuklarıyla Rakka'ya gidiyorsunuz? Alın çocuklarınızı gidin Rakka'ya. Hangi devletin kara kuvvetleri konumuna geliyorsunuz? Türkiye'nin güvenliği El Bab'dı, bitti. Bunlar bir ara Emevi Camii'nde namaz kılacaklardı. Allah'ın takdiri Süleyman Şah Türbesini kaçırmak zorunda kaldılar.

 

"ERDOĞAN'I 500 METRE ÖTEDE GÖRSE..."

 

Siz sayın Cumhurbaşkanı bir şey söyleyecek de Binali Yıldırım karşı mı çıkacak? 500 metre ödede görse Erdoğan'ı 100 düğmesi varsa 10 saniyede hepsini ilikler.

 

2 YILDIR FİİLİ BAŞKANLIK SİSTEMİ VAR

 

15 yıldır Türkiye'yi yönetiyorsunuz, Türkiye'yi uçurdunuz da birisi engel mi oldu? İki yıldır fiili başkanlık sistemi uygulanıyor. Cumhurbaşkanı makamında, Başbakan da Cumhurbaşkanı Yardımcısı gibi görev yapıyor.

 

"ZEKAYA BAK..."

 

İşsizlik rakamı yüzde 12.1. Resmi rakam bu. Bir de iş aramaktan ümidini kesenleri katın bu rakama. Kriz dönemlerinde işsiz sayısı kaçtı? Körfez krizinde yüzde 8'di. 6 milyon işsizimiz var. Danimarka'nın nüfusu kaç 5 milyon 600 bin. Türkmenistanın nüfusu 5 milyon 400 bin.

Erdoğan çıktı TOBB'da söyledi, 1 milyon işveren her biri 1 işçi alsa işsizlik biter diyor. Zekaya bak. Pırıl pırıl. Yıllar öncesinden beri defalarca söyledi. Takarlar mı takmazlar mı bilmiyorum. Ben yeni işçi çalıştırmayanları teşhir edeceğim diyor. Bütün dünya bilirki, ilk okul öğrencileri de bilir ki eğer bir ülkenin fabrikaları tütüyorsa işsizlik sorunu yoktur arkadaşlar.

 

ANKARA'DA BEYLERİN FABRİKALAR VAR İŞÇİ ALDILAR MI?

 

Aldığı işçinin parasını ver. Bu Ankara'daki beylerin fabrikaları var, kobileri var, gemileri var. Bunlar bir tane işçi aldı mı? Her fabrikana bin tane işçi al! Elinizden tutan mu var? Kendine gelince görmeyeceksin, duymayacaksın! Bu milletin gelecek ümidine, ahlakına güveniyorum.

 

SİZ DE ONLARI SIFIRLAYIN 

 

Gittiler Afrika'da arazi kiraladılar. ekmediğin araziler ortada. Senin Afrika'da arazi kiralamanın ne manası var! Boşuna Gazi Mustafa Kemal köylü milletin efendisidir demedi. Siz bu milletin kölesi haline getirdiniz. Bunlar kimin hükümeti! Sana tek bir örnek vereceğim. Yatın kotranın vergisini sıfırladılar, senin mazotunun üzerindkei vergiyi sıfırlamadılar. Bu hükümet senin hükümetin mi yatçıların kotracıların hükümeti mi? Nisan'da gideceksin sandığa, bir ders vermenin zamanıdır. Onlar kotrada vergiyi sıfırlıyorsa sende sandığa gidip onları sıfırla kardeşim!

 

CAN ALICI SORU BUDUR

 

Türkiye'ye turist niye gelmiyor? Sen bir Alman gazetesinin Türkiye temsilcisini gözaltına alırsan Almanlar buraya gelmez tabi! Fiyatlarımız da yüksek değil ama gelmiyor kimse! Bütün bunların sorumlusu kim? Bu soru can alıcı sorudur! Bütün bunların sorumlusu Türkiye'yi yönetenlerdir.

 

GENÇLERE ÖNEMLİ UYARI

 

Aramızda üniversite gençleri var. Hocalarınızın kapının önüne koyduklarını biliyorum. Bu sizin bir onur ve gurur meselesidir! Referandumda oy kullanın ki hocalarınızın hakkını savunalım! Oy kullanmaya gitmemek referanduma evet oyu vermek demektir.

 

VAR MISINIZ

 

Daha önce Davutoğlu, biz siyasi ahlak yasası teklifini çıkaracağız dedi, kafasına vurdular. Bir başka darbeyle kapının önüne kondu. Barajı kaldırmaya var mısınız? Siyasetin finansmanını ahlaki değerler üzerinden inşa etmeye var mısınız?

 

"HERHALDE DAVUTOĞLU DARBESİ YAPILMAZ"

 

Biz 80 milyonun iradesinden yanayız.  Diyorlar ki hayır çıkarsa ne olur? Hayır çıkarsa Cumhurbaşkanı yerinde kalır. ama millet diyor ki anayasal sınırlar içinde görevini yap! Kimse sana saygısızlık yaparsa biz haddini bildiririz diyor. Binali Bey de rahatlayacak aslında. Herhalde Binali Bey'e karşı da bir Davutoğlu darbesi yapılmaz. Çift başlılık asla olmayacak. Hiç kimse çıkıp da TBMM'yi ben fesh ediyorum diyemeyecek!

 

ÖLÇÜN TARTI BİÇİN

 

Eğer bunları istiyorsanuz, bunlardan yanaysanız ölçün biçin tartın düşünün sandığa öyle gidin! Bu hak arama, özgürce yaşamak için hayır diyoruz. Gücümüz geleceğimiz hayırlı olsun diyorum.

Kılıçdaroğlu: Ben sayın Cumhurbaşkanı'na yürekten teşekkür ediyorum. Tüm yetkileri tek elde topluyoruz dedi. Rejim değişikliğini itiraf etti!

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında başkanlık referandumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

CHP lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da katıldığı toplu açılış törenindeki konuşmasına işaret etit.

 

Erdoğan'ın "Bu ülkede cumhurbaşkanının başbakana anayasa kitapçığını fırlattığını gördük mü? Şimdi biz bunu da kaldırıyoruz. Cumhurbaşkanı ile başbakanın gücü aynı kişide birleşeceği için çekişme yaşanmayacak. Tek kişide bu gücü topluyoruz" şeklindeki sözlerini hatırlatan CHP lideri şöyle dedi:

 

"Sayın Cumhurbaşkanı meydan meydan geliyor. Kendisine yürekten teşekkür ediyoruz. 18 yaşı biz anlatamazdık o anlattı! Ben bunu anlatmış olsaydım koro halinde doğru söylemiyorsun diyorlardı. Bu 50 milletvekilini niye 600'e çıkardılar? Bunun cevabını bekliyorum. 178 trilyon lira vatandaşının cebinden çıkacak. Peki bu meclis ne yapacak, dişleri sökülmüş meclisin. Al maaşı otur yerine! 600'e çıkarmışsa sen de buna hayır diyorsan sen de hayırlı bir iş yapacaksın!

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı Umut Tekin ile mevcut İlçe Başkanı Kasım Özkan’da, başlatılan imza kampanyasına destek vererek Kurultay’ın bir an önce toplanmasını iste...

AKP Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz ve teşkilat üyeleri, A.Arda meydanında döktürdükleri lokma ile 15 Temmuz Demokrasi şehitlerini andı, Fethullah Gülen Terör Örgüt...

CHP Genel Merkezi önünde geleneksel hale gelen protesto gösterileri, sonrası örgütte esen değişim rüzgarı karşılık bulmuyor, koltuk sevdalıları hep galip geliyor

CHP'de ipler gerildi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 26. Dönem Milletvekilliğini devretmek üzere geldiği TBMM'de yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu ile merak edilen b...

CHP İzmir Milletvekili Adayı Ezgi Deniz Uranga ile CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan Gaziemir Net'in Konuğu Oldu