Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir'de Buluştu

18.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Uzun yıllardır İzmir genelinde ve Gaziemir yerelinde, Sosyal demokrasi mücadelesine hizmet etmiş, şimdilerde bir köşeye çekilmiş birçok ismi düzenlediği vefa gecesinde bir araya getirdi.CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin’in uzun yıllardır hayal ettiği, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş, makam mevki sahibi olunca ilk olarak terk edilen ‘Vefa’ duygusunu, CHP Gaziemir İlçe Başkanı olarak hayata geçirdi. Uzun yıllardır İzmir genelinde ve Gaziemir yerelinde, Sosyal demokrasi mücadelesine hizmet etmiş, şimdilerde bir köşeye çekilmiş birçok ismi düzenlediği vefa gecesinde bir araya getirdi. 

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, 300 sayfalık ilçemizin ilk yazılı hafızası, geleceğe bir anı olarak kalacak, 1992’den Günümüze CHP Gaziemir adlı kitabın tanıtımını yaptı. 1992 yılından günümüze SHP ve CHP İzmir İl Başkanlığı yapmış Sedat Akman, Ekrem Bulgun, Hilmi Değirmenci, Alaattin Yüksel, Tacettin Bayır, Ali Engin, Bedri Serter, Gaziemir İlçe Başkanlığı yapmış, Özdinç Karasu, Seydi Aktaş, Murat Sönmez, Şeref Bora, Ramazan Kaya, Yüksel Demirsoy, Elif Becek, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanlığı yaparak, partisine hizmet etmiş tüm isimleri bir araya getirdi. 

CHP Gaziemir’in Svalinn otelde bir araya getirdiği, İzmir’in yakın ve uzak tarihlerinin simge isimlerinin yanında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Afyon Milletvekili Burcu Köksal, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar,  İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Murat Bakan, Özcan Purçu, İl başkanı Asuman Güven, Karabağlar, Çiğli, Karşıyaka, Çeşme, Narlıdere, Güzelbahçe ve Gaziemir Belediye Başkanları misafir olarak Gaziemir İlçe Başkanlığının kendi imkan ve olanakları ile hazırladığı Vefa gecesine konuk oldular.

Gecenin açılış konuşmasını yapan ev sahibi CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, hayatımızda hep eksik dediğimiz Vefa özellikle siyasette olmayınca, o siyasetinde ne tadı ne tuzu olmuyor dedi. Siyasetin bir hafızası, bir belliği ve insani bir Vefası olması gerektiğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün vefalı bir örgüttür dedik bir araya geldik, sizlerde kırmadınız, buraya teşrif ettiniz hepinize tek tek teşekkür ediyorum dedi.

Geceye konuk olarak katılan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu programda konuşma hakkı verileceğinden haberdar olmadığını belirtti. Bizim aldığımız CHP terbiyesinde, belediye başkanlıkları ilçe başkanlıklarına bağlıdır hiyaraşi böyledir, önce belediye başkanı konuşur sonra ilçe başkanı konuşur dedi. Bu gecenin Hayırlı bir gece, Hayırlı bir başlangıç olduğunu söyleyen Şenol, bu geceye emeği geçen başta ilçe başkanı olmak üzere, tüm parti örgütüne teşekkür etti. Referandumda Gaziemir’de uzak ara Hayır oylarının daha fazla çıkacağına emin olduğunu, Gaziemir’in artık CHP’lileştiğini, altmış yıl sonra alınan yerel iktidarın, daha nice altmış yıllar boyunca CHP’nin kalesi olarak kalacağını söyledi. 

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, bu özel gecede aranızda bulunmaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Yıllardır söylediği, olması gerektiğini belirttiği böyle bir gecenin hayata geçmesinin, kendisini bir kat daha fazla umutlandırdığını belirtti. Örgüt olmanın en önemli yolunun Vefadan geçtiğini belirten Sağlar, Vefalı insanlar güvenilir insanlardır, güvenin olduğu yerde de örgüt vardır demektir dedi. Bugün Türkiye’de öyle bir anlayış yerleştiriliyor ki İslamın kuralları önümüze getiriliyor, oysa hiç kimsenin dini inancının sorgulanamayacağını, yaşam biçimi haline getirilemeyeceğini belirtti. Kendine Müslüman diyen insanın, hırsızlık yapmayacağını, yolsuzluk yapmayacağını, kul hakkı yemeyeceğini, karşısındakini hor görmeyeceğini, insanları dini inançlarına göre bir birine düşürmez dedi. Müslüman insan sevecendir, iyilik yapmaya çalışır dedi. 15 Temmuz’un başarısızlık üzerine kurgulanmış, başarılı bir darbe girişimidir dedi. Allahın lütfudur diyor birileri, kendini kahraman ilan etmeye çalışıyor, böyle bir anlayışın getirdiği referandumun bizlerin geleceğini çok ama çok daha kötü bir noktaya taşıyacağı bir noktada olduğunu söyledi. 

CHP Gaziemir İlçe Başkanlığının düzenlediği vefa gecesinde ilçe referandum startı verilirken, geçmiş dönemde görev almış tüm eski ilçe, kadın ve gençlik kolları başkanlarına plaketler verilerek, bu gece ölümsüzleştirildi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

. Bundan sonra kapalı kapılar ardında AKP’nin siyaset yapmayacağını, birlik beraberlik içersinde buraya katkı koyan herkesle istişare ederek AKP Gaziemir siyasetinin b...

AKP Genel Merkezinde bugün yapılan mülakat sonucu tecrübeli siyasetçi Nazmi Yılmaz’ın, yeni AKP Gaziemir İlçe Başkanı olarak atanması kesinleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ile MHP milletvekillerinin gece yarısı TBMM'ye yasalaştırdığı "İttifak yasa teklifi'ne tepki göstererek, "Bu teklif seçim güv...

AKP Gaziemir İlçe Başkanlığına atanması beklenen Nazmi Yılmaz’ın atanmaması durumunda, Didem Baysal’ın İl Başkanı Aydın Şengül’ün desteği ile İlçe Başkanlığına atanmas...

CHP’li 48 milletvekili, 9-10 Mart’ta yapılacak Tüzük Kurultayı öncesinde “Demokratik Tüzük, Demokratik CHP, Demokratik Türkiye” başlığıyla ortak bir açıklama yaptı.