Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Sosyal Demokratların Son Yirmi Beş Yılı Bir Araya Geldi

11.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir’de son yirmi beş yıldır görev yapan, SHP ve CHP birleşimini yaşayan sekiz İlçe Başkanı CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin’in daveti ile bir araya geldi.Gaziemir’in siyasi son yirmi beş yılına yön veren, SHP ve CHP birleşimini yaşayan sekiz İlçe Başkanı, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin’in daveti ile bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen SHP döneminde Gaziemir ilçe başkanlığı yapan, Özdinç Karasu, Seydi Aktaş, Şeref Bora, birleşme sonrası CHP olarak yoluna devam eden, altı oklu bayrağı Murat Sönmez, Ramazan Kaya, Yüksel Demirsoy, Elif Becek ve mevcut ilçe başkanı Umut Tekin’in taşıdığı sekiz ilçe başkanı,16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği referandumu öncesi, ortak bir metin hazırlayarak kamuoyunla paylaştılar.

15 yıldır tek başına iktidar olmalarına rağmen, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve toplumsal sorunları bir türlü çözemeyen AKP zihniyetinin, toplumsal bütün temsilcilerinin görüş ve önerilerini alarak demokratik bir toplum sözleşmesi ile yeni bir anayasa yapmak yerine kişilerin siyasal gelecekleri için dayattığı bu Anayasa değişikliğiyle; Kurtuluş savaşı esnasında bile halkın temsilcilerinden oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sahip olduğu yetkilerini bir kişiye devredecek olmasından, Ülke iradesinin bir kişiye bırakılacak olmasından, Yürütmeyi denetleye bileyecek tüm denetim mekanizmaları ortadan kaldıracağından, Kuvvetler ayrılığını ortadan kaldıracağından, Tanımı ve içeriği bile belli olmayan kavramlarla hukuk düzenini işlemez hale geleceğinden, Üniter devlet yapısının tehlikeye gireceğinden dolayı Endişe ediyoruz.

Bu nedenlerle Ülkemizin geleceği için, Güçlü parlamenter sistem için, Kişilerin değil, halkın geleceği için, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘ Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözüne milleti temsil eden Meclisin güçlü bir şekilde devam etmesi için, Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz, diyerek ortak metnin altını imzalayarak kamuoyunla paylaştılar.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

. Bundan sonra kapalı kapılar ardında AKP’nin siyaset yapmayacağını, birlik beraberlik içersinde buraya katkı koyan herkesle istişare ederek AKP Gaziemir siyasetinin b...

AKP Genel Merkezinde bugün yapılan mülakat sonucu tecrübeli siyasetçi Nazmi Yılmaz’ın, yeni AKP Gaziemir İlçe Başkanı olarak atanması kesinleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ile MHP milletvekillerinin gece yarısı TBMM'ye yasalaştırdığı "İttifak yasa teklifi'ne tepki göstererek, "Bu teklif seçim güv...

AKP Gaziemir İlçe Başkanlığına atanması beklenen Nazmi Yılmaz’ın atanmaması durumunda, Didem Baysal’ın İl Başkanı Aydın Şengül’ün desteği ile İlçe Başkanlığına atanmas...

CHP’li 48 milletvekili, 9-10 Mart’ta yapılacak Tüzük Kurultayı öncesinde “Demokratik Tüzük, Demokratik CHP, Demokratik Türkiye” başlığıyla ortak bir açıklama yaptı.