Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir’in HAYIR lı Güçleri Bir Araya Geldi

28.1.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

, Gaziemirli sivil toplum kuruluşlarını, siyasi partileri ve çağrı yapılan yerel toplum önderlerini bir araya getirerek dayanışma toplantısı düzenledi.Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziemir Şubesi tarafından organize edilen, Ülkede rejim değişikliğine neden olacak Anayasa değişikliğine Hayır diyen, Gaziemirli sivil toplum kuruluşlarını, siyasi partileri ve çağrı yapılan yerel toplum önderlerini bir araya getirerek dayanışma toplantısı düzenledi.

Gaziemir’in HAYIR lı Güçleri Bir Araya Geldi VİDEO

Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak topladığı ’diktatöryal ‘ceberrut’ ve ‘keyfi’ bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır. Yapılmak istenen değişiklikler, her hakkın temeli olan adaleti ve hukuk düzenini tamamen ortadan kaldıracak ve bir kişinin keyfine bırakacaktır diyerek, anayasa değişikliğine hayır diyen, Sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve yurtseverler, düzenledikleri toplantıda Hayır kampanyası için önerileri aldı, birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Konferans salonunda düzenlenen toplantının divan başkanlığını, Av. Özdinç Karasu yaptı. Toplantıda konuşma yapan temsilciler, somut önerilerini sıraladılar. Toplantı sonunda oluşturulan kaleme alınan sonuç bildirgesi okundu ve birlikte mücadele temsilciler heyeti belirlendi. ,

Gaziemir Toplum Önderleri Toplantısı Sonuç Bildirgesi

Değerli Gaziemirliler,

Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği’nin çağrısına uyarak bir araya gelen Gaziemir Toplum Önderleri, Demokratik Kitle Örgütleri, Sivil Toplum Önderleri ve Gaziemir Halkıyız.

Vatanımızın bütünlüğünden yana olan bizler, parça tesirli bombaya benzeyen başkanlık sistemi adı altında pazarlanan bu rejim değişikliğini, Türk milletini bir birine düşürecek, ülkemizi bölmeye götürecek bir sistem olarak görüyor ve HAYIR diyoruz.

Başta siyasi partiler olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütleri ve Gaziemir halkı olarak, bu meselenin siyasi parti meselesi değil memleket meselesidir diyoruz! Artık bu ayrılıklar, kırgınlıklar ve kızgınlıkları bir tarafa bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen Serv’i yırtıp atmak ve referandumdan halkımızın HAYIR lı bir sonuç çıkması için ortak bir dille birlikte çalışmaya karar verdik.

Toplantımıza katılan siyasi parti temsilcileri, demokratik kitle örgütleri, sivil toplum dernekleri ve referandum sürecinde ve seçim günü sandık ve çevresi örgütlenmesine birlikte katkı sunacaktır. Mevcut seçim sisteminin yanlışlarına karşı gerekli önlemleri kuva-i milliye gücü ile birlikte mücadele edecektir. Referandum sürecinde aramızda bir çalışma komitesi kurularak seçim kampanyası birlikte yürütülecektir.

Dün Yogoslavya Bugün Suriye yarın Türkiye mi?

Söz konusu vatansa buna bütün gücümüzle HAYIR diyoruz.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

. Bundan sonra kapalı kapılar ardında AKP’nin siyaset yapmayacağını, birlik beraberlik içersinde buraya katkı koyan herkesle istişare ederek AKP Gaziemir siyasetinin b...

AKP Genel Merkezinde bugün yapılan mülakat sonucu tecrübeli siyasetçi Nazmi Yılmaz’ın, yeni AKP Gaziemir İlçe Başkanı olarak atanması kesinleşti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP ile MHP milletvekillerinin gece yarısı TBMM'ye yasalaştırdığı "İttifak yasa teklifi'ne tepki göstererek, "Bu teklif seçim güv...

AKP Gaziemir İlçe Başkanlığına atanması beklenen Nazmi Yılmaz’ın atanmaması durumunda, Didem Baysal’ın İl Başkanı Aydın Şengül’ün desteği ile İlçe Başkanlığına atanmas...

CHP’li 48 milletvekili, 9-10 Mart’ta yapılacak Tüzük Kurultayı öncesinde “Demokratik Tüzük, Demokratik CHP, Demokratik Türkiye” başlığıyla ortak bir açıklama yaptı.