Haber Üstü Reklam Alanı

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız

30.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir’de hava sıcaklığını termometreler 5° de gösterirken biz Arvas ailesinin yüzünün gülümsemesine vesile olduğunuz için onların mutluluğu, neşesi ve duaları bizim üşüyen yüreğimizi çoktan ısıtmıştı26 Aralık 2018 Çarşamba günü durağınız İzmir’in Çınartepe semtiydi. Arvas ailesi Van ilinin Çaldıran ilçesinden göç etmişler, İzmir’e altı kişilik bir aileden oluşan anne, baba, iki oğul, gelini ve iki yaşında dünya tatlısı torunları Abdültahir,  büyük hayallerle İzmir’e göçen aile belki de hayallerinin bir tanesini dahi gerçeğe dönüştürme imkan ve fırsatı sanırım yakalayamadı, belki de şansları yolunda gitmemiş kim bilir kader kötü ağlarını ailenin üzerine örmüştü.

 Grubumuza verilen Arvas ailesinin adresine ulaştık, aile gerçek anlamda her yönden ihtiyaçlı bir aileydi. 2019 yılına gireceğimiz şu günlerde ailenin hiçbir eşyası yok temel ev eşyalarından buzdolabı televizyon ve yemek pişirilecek ocak dahi yoktu. Evin babası buraya geçer geçmez vefat eder ölüm acısını yaşayan aile bu acıyı hafifletmeden ailenin oğullarından Mehmet Emin tüberküloz (verem) teşhisi doktor koyar.  Bu hastanın hijyen bir ev ortamında dinlenmesi tedavi edilmesi ve beslenmesinin çok düzenli vücudun gereken vitanim, kalsiyum, kalorisi yüksek gıda maddeleri tüketmesi şart ama bunların hiçbirini yapma imkanına sahip olamayan Mehmet Emin Arvas abisi ile birlikte inşaatlarda iş bulursa inşaatta, hurda ve çöplerden plastik toplayarak nerede günlük, saatlik iş buluyorsa orada çalışıp sadece ev kiralarını elektrik su faturalarını ödemek ve günlük karınlarını duyurabilmek için uğraşıyorlar. Arvas ailesine Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız grubu  olarak tüm ev eşyalarını ve gıda poşetlerimizi hazırlayıp onları götürüp takdim ettik.

 İzmir’de hava sıcaklığını termometreler 5° de gösterirken biz Arvas ailesinin yüzünün gülümsemesine vesile olduğunuz için onların mutluluğu, neşesi ve duaları bizim üşüyen yüreğimizi çoktan ısıtmıştı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Kısaca eski günlerde doyasıya yaşadığımız dostluklardan birlik beraberliklerden arkadaşlıklardan ve hatta aile bağlarından uzaklaştırılıp kopartıldık.

Bu yıl 5.’sini düzenleyecekleri toplu sünnet düğünü törenini, 2 Haziran 2018 Saat 19:00’da, Bizim Bahçe Kır Düğün Salonunda yapacaklarını belirten

15 Ocak 2018 Pazartesi günü Saat 20:00’de Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde sergileyecekleri TANYA oyununa tüm Gaziemir ve Nazım Hikmet’i sevenleri davet ettiler.

Gaziemir Spor Kulübünün tarihinde ilk kez profesyonel lige çıktığı coşkuyu yaşadığımız tüm emeği geçenleri saygıyla ve rahmetle andığımız, şu an futbolun bitme noktası...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul, Ankara ve İzmir’de pek çok etkinlik düzenleniyor. Kadınlar, müzeleri ücretsiz ziyaret edebilecek, atölye çalışması ve film gös...