Haber Üstü Reklam Alanı

Türkiye medyasında çıkmayan o fotoğraf

29.4.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Birşeşik Arap Emrilikleri'ni ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Türk medyasına yansımayan karesi, Türkiye dış politikasının geldiği noktayı gösteriyor.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretinin iki ülke ilişkileri açısından adeta dönüm noktası olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte ilişkileri her alanda geliştirme konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.

 

BASINA YANSIMAYAN KARE

 

Çavuşoğlu'nun BAE ziyareti sırasında katıldığı bir program ve çektirdiği bir fotoğraf ise Türk medyasında yer almadı. Medyanın 'görmediği' o fotoğrafı, Ortadoğu konusunda Türkiye'nin en yetkin gazetecilerden biri olan Hüsnü Mahalli, Halk TV'deki 'Maniki Dünya' programında ekrana getirdi.

 

YARALI BAE ASKERLERİNE MORAL PROGRAMI

 

Başbakan Davutoğlu'nun son Katar ziyaretinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yaptığı körfez ziyareti hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Hüsnü Mahalli, Bakan Çavuşoğlu'nun Arap medyasında yayınlanan fotoğrafı ve o programı şöyle açıkladı:

 

"Abu Dabi'de Yemen operasyonunda yaralanan askerleri onore etmek için bir program düzenlenmiş. Bizim Bakan da o programa katılıp bu pozu vermiş. Bizim gazileri onore etmek için böyle bir toplantıya katıldılar mı acaba?"

Hüsnü Mahalli, Türkiye'nin Suudi Arabistan, Katar ve körfez ülkeleri ile sıkı ilişkilerinin asıl hedefinin laik cumhuriyeti ortadan kaldırmak olduğunu da sözlerine ekledi.

 

YEMEN OPERASYONU

 

Suudi Arabistan'ın başını çektiği ve aralarında Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'ın da olduğu Sünni ittifak, bir yılı aşkın bir süredir Yemen'i bombalıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Kısaca eski günlerde doyasıya yaşadığımız dostluklardan birlik beraberliklerden arkadaşlıklardan ve hatta aile bağlarından uzaklaştırılıp kopartıldık.

İzmir’de hava sıcaklığını termometreler 5° de gösterirken biz Arvas ailesinin yüzünün gülümsemesine vesile olduğunuz için onların mutluluğu, neşesi ve duaları bizim üş...

Bu yıl 5.’sini düzenleyecekleri toplu sünnet düğünü törenini, 2 Haziran 2018 Saat 19:00’da, Bizim Bahçe Kır Düğün Salonunda yapacaklarını belirten

15 Ocak 2018 Pazartesi günü Saat 20:00’de Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde sergileyecekleri TANYA oyununa tüm Gaziemir ve Nazım Hikmet’i sevenleri davet ettiler.

Gaziemir Spor Kulübünün tarihinde ilk kez profesyonel lige çıktığı coşkuyu yaşadığımız tüm emeği geçenleri saygıyla ve rahmetle andığımız, şu an futbolun bitme noktası...