Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediyesi 28 bin m2 Verdi 2.150 m2 Aldı

11.2.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediyesi, 150 milyon TL değerindeki 28 bin m2 araziyi verip, yerine 25 milyon TL değerindeki 2.150 m2’lik araziyi aldı.Gaziemir Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Belediye Hizmet Alanı olarak ayrılan Gaziemir İlçesi Atıfbey Mahallesi, 2049 ada, 1 nolu 3.500 m2’lik taşınmazı (eski Tansaş) şu anda Migros AVM’sinin kiracı olarak kullandığı alanda bulunun 3/1 hissesini, İzmir Büyükşehir Belediyesinin aynı alanda bulunan 3/2’lik hissesi ile birleştirmek amacıyla, Buca’da bulunan 28 bin m2’lik yüzde yüzü Gaziemir Belediyesine ait arazisinden vaz geçti. 

Gaziemir Belediyesi Şubat ayı 1.meclis oturumunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile protokol hazırlama yetkisi alan Gaziemir Belediye Başkanı, Şubat ayı 2. Meclis oturumunda da tranpa yöntemi ile Büyükşehir Belediyesinin Buca’da Fidanlık olarak kullandığı, yüzde yüzü Gaziemir Belediyesine ait 28 bin m2’lik alanı Büyükşehir belediyesine devredip, Gaziemir girişinde bulunan (eski Tansaş) şu anda Migros AVM olarak kullanılan arazi içersindeki büyükşehir belediyesine ait 2.150 m2’lik alanı devralma yetkisini, meclisten oy çokluğu ile aldı.

1980 öncesi Gaziemir Belediye Başkanı Rahmetli İsmet Kılıç tarafından Gaziemir’in su ihtiyacını karşılamak amacıyla satın alınan, 1980 Askeri darbesi sonrası tapusu İzmir Büyükşehir Belediyesine geçen, bugün Buca ilçesi sınırları içersinde paha biçilemeyen 28 bin m2 lik alanı uzun bir hukuk mücadelesi sonrası Gaziemir Belediyesine tekrar kazandıran eski Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un Gaziemir’in geleceği dediği arazi, 2.150 m2’lik arazi ile takas edilmesi tepkilere neden oldu. 

İzmir Büyükşehir Belediyesine değeri 150 milyon TL’yi bulan 28 bin m2 araziyi verip, yerine 2.150 m2’lik değeri 25 milyon TL’lik araziyi alıp, üzerine Büyükşehir Belediyesinin Kültür Merkezi yaparak trampa yapılmasına karşı çıkan CHP’li Belediye Meclis üyesi Levent Çağlarsu, eski Tansaş olarak bilinen Atıf Bey mahallesindeki şu anda Migros AVM’nin bulunduğu yerin Kültür Merkezi yapılmasına karşı değilim, Buca’da büyükşehir belediyesinin şu anda Fidanlık olarak kullandığı arazi, ileride belediye kullanım alanı olmaktan çıkarılıp, yapılaşmaya açılması veya başka bir amaçla kullanılması halinde, kullanım hakkının tekrar Gaziemir Belediyesine geçmesi ile ilgili bir maddenin, hazırlanacak protokole, mutlaka yazılması gerektiği belirtti.

Levent Çağlarsu, Gaziemir Belediyesi 150 milyon TL değerindeki 28 bin m2 araziyi verip, yerine 25 milyon TL değerindeki 2.150 m2’lik araziyi alarak Gaziemir’in geleceğine çok büyük zarar verdiğini, ayrıca çocuklarımıza bırakacağımız bu değerli mirası büyükşehir belediyesine devretmekle eş değer olduğunu söyledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Belediyesi yetkililerinin birçok alışverişi, özenle Gaziemir dışından yapması, lüx marka düşkünlük özentisi ile Alsancak’tan pasta, börek şeker, çikolataları ...

Gaziemir Çarşı meydanını sürekli kullanan esnaf ve halk olarak buradan Gaziemir Belediye Başkanına bir kez daha sesleniyoruz, seni başkanlık görevine Gaziemir esnaf ve...

On iki yıldır Zabıta Müdürü olarak görev yapan Gaziemir Belediyesinin son Gaziemir doğumlu Müdürü Süleyman Sipahioğlu, metal yorgunluk gerekçe gösterilerek görevinden ...

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.