Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Çarşı Meydanı Karaçalı Meydanına Döndü

24.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.İzmir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün, Gaziemir A. Arda meydanında gerçekleştirdi çalışma, tepki toplamaya devam ediyor. 

Adeta Kara Çalı yetiştirme fidanlığını andıran A.Arda Meydan düzenlemesi sonrası halk, yıllardır gölgesinin altında oturup dinlendiği, çayını içtiği, yemeğini yediği, serinlediği, çiçek açan onca yıllık bitkilerin kesilip, yerine adeta üst üste dikilen kara çalıların dikilmesine, tepki göstermeye devam ediyor. 

Gaziemir Çarşı meydanının, yeşili oluşturan alan içersine üst üste dikilen kara çalılar daha şimdiden çöp toplamaya başladı. Üst üste dikilen kara çalıların topladığı çöplerin daha şimdiden temizlenmesi imkansız hale geldi. 

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi. 

Gaziemir Belediye yetkilileri, yapılan bu çalışmadan habersiz olduklarını, çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptıklarını belirterek, topu taç’a atmayı tercih ediyor. 

Beş yılda bir halkın siyasi tercih oyları ile seçilen yerel siyasi temsilcisi niteliğindeki Belediye Başkanları, halkın doğumdan, ölümüne kadar sorunlarına çözüm getireceğini ve din, dil, ırk ayrımı yapmadan hayata geçireceği konusunda, halka seçim vaatleri verir, iktidar olunca da halkın bilinçlenmesi, demokratik, özgür bir yaşam sunması için mücadele eder.  Hiçbir belediye başkanı, üyesi olduğu siyasi parti şemsiye altında seçimleri kazandıktan sonra, ben kazandım, ben, ben ben! diyerek ortalıkta dolaşamaz. Halkın eleştirilerine kulak tıkayamaz, eleştirilere cevap  verir. 

Eğer tepki gösterilen alan Gaziemir’in Çarşı Meydanı ise, topu taç’a hiiç atamaz, sorunun çözümü noktasında flamalı makam aracına biner, İzmir Büyükşehir Belediyesi koridorlarına gider çözüm bulur, yada kendi öz yerel belediye gücü ile sorumluluğu alır.

    

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Halil Arda ve ekibinin hatalar sonucu iptal ettikleri ihale yüzünden şimdi 37 işçinin daha işsiz kalma durumu ortaya çıktı.

Halil Arda 'Şahitlerden Bülent Zenginobuz belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi

Siyasette İzmir’in en sakin ilçesi olarak tarihe geçen Gaziemir’in, son yıllarda yaşanan tartışmalar nedeniyle bırakın İzmir’i, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ilçele...

Gaziemir Belediyesi bünyesinde Arama Kurtarma ekibinin kurulması, afet toplanma alanlarının alt yapılarının hazır hale getirilmesi, belirli oranda çadırın depolanması ...