Haber Üstü Reklam Alanı

Halil Arda 'Ben Suçsuzum, Bana Komplo Kurulmak İsteniyor'

19.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Halil Arda 'Şahitlerden Bülent Zenginobuz belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi



Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, 2015 ve 2016 yıllarında Facebook sayfasında  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Dini değerlere, Asker ve Polis’e hakaret ettiği iddası, Ak Parti Gaziemir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Uğur İnan Atmaca’nın şikayeti ile başlayan süreçte hakim karşısına çıktı. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, savunmasında hakaret içeren  paylaşımların kendisine ait olmadığını, kendisine komplo kurulduğunu belirtti. Mahkemeye şahit olarak sunulan isimlere baktığız zaman, belediyeden işten attığım isimlerden oluşmakta. Şahitlerden Bülent Zenginobuz , belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi. Şahitler arasına algıyı kırmak için dayımın oğlu Recep Kaner’in bilinçli olarak yazıldığı söyledi. Ak Parti Gaziemir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Uğur İnan Atmaca ile aramızda bir sürü dava mevcuttur dedi.

İzmir 34. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davaya şahit olarak çağrılan İlker Kaya, Zafer Saylan ve Recep Kaner’de mahkeme de şahit olarak ifade verdiler. 

Tanıklardan İlker Kaya, Halil Arda benim bacanağımın amca oğludur, 19 veya 20 yıldırHalil Arda’yı tanırım. Eskiden kullandığı Halil Arda adlı Facebook sayfasını, Belediye Başkanı olduktan sonran kapattığını biliyorum dedi. Eski sosyal medya hesabında arkadaş listemde ekliydi. Emniyette benim beğeni attığım bir paylaşım gösterildi. Halil Arda’nın o paylaşımını gördüğünü ve beğendiğini hatırladığı belirtti.

Tanıklardan Zafer Saylan, Halil Arda’yı 25, 30 yıldır tanırım, kendisi arkadaş listemde ekliydi. Halil Arda isimli Facebook sayfasında 2015 ve 2016 yıllarında yaptığı paylaşımlara bende beğeni attım. Emniyette bana o paylaşımlar gösterildi, gösterilen paylaşımlardaki görüntüler Halil beyin kullandığı ile aynıydı dedi.

Tanıklardan Recep Kaner, Halil Arda benim halamın oğludur dedi. Belediye Başkanı seçilmeden önce aday olduğu dönemde beğeni için kullandığı Facebook hesabı vardı dedi. O hesap eski hesap mıdır, yeni hesap mıdır bilmiyorum dedi. Facebook paylaşımlarını bazen okumadan beğeniyordum dedi. Bana Emniyette ‘ darbeyi eniştesinden öğrenen bir cumhurbaşkanımız var’ şeklindeki paylaşım gösterildi. Ben paylaşımı beğendiğimi ve okuduğumu hatırlayamadım dedi.

Mahkeme, Sanık ve müdafinin taleplerine ve gösterilen rızaya istinaden, Facebook Türkiye Temsilciliğine  müzakere yazılarak, sanığın üzerine atılı suçlara konu Facebook paylaşımlarını aidiyet temsilciliğine ve yapılma şeklinin tespiti açısından önem arz ettiğinden, sanığın savunmasındaki kullandığını bildiği mail ve cep telefon numarasının göründüğü facebook paylaşım hesabına ait açılış ve kullanım bilgileri hesabın, talep yazısına eklenecek paylaşımların ait olduğu zaman dilimine göre İP detay bilgileri çıkartılarak, gönderilmesini talep etti. Mahkeme ayrıca defter durumu, iş yoğunluğu gözetilerek duruşmayı 06/04/2021 günü saat 14:00’e bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme çıkışı kendisine destek veren bir grup belediye meclis üyesi ile birlikte bir açıklama yapan Halil Arda, davanın kendileri açısından iyi geçtiğini, bir komplo ile karşı karşıya olduğumuzu mahkemede ifade ettik ve beraatımızı istedik, davamız 6 Nisan’a ertelendi, davalar avukatlar nezdinde devam edecek, görevimizin başındayız dedi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.

Halil Arda ve ekibinin hatalar sonucu iptal ettikleri ihale yüzünden şimdi 37 işçinin daha işsiz kalma durumu ortaya çıktı.

Siyasette İzmir’in en sakin ilçesi olarak tarihe geçen Gaziemir’in, son yıllarda yaşanan tartışmalar nedeniyle bırakın İzmir’i, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ilçele...

Gaziemir Belediyesi bünyesinde Arama Kurtarma ekibinin kurulması, afet toplanma alanlarının alt yapılarının hazır hale getirilmesi, belirli oranda çadırın depolanması ...