Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisi Yılın Son Toplantısını Yaptı

3.12.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediyesi bünyesinde Arama Kurtarma ekibinin kurulması, afet toplanma alanlarının alt yapılarının hazır hale getirilmesi, belirli oranda çadırın depolanması meclis kararı altına alındı.Korona Virüs tedbirleri nedeniyle Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında toplanamayan Gaziemir Belediye Meclisi, 2020 yılı meclis toplantılarını tamamladı. 

Yılın son meclis toplantısında, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Levent Çağlarsu’nun, Mart ayında verdiği iki önergeden biri olan’’ Gaziemir deprem afet koordinasyon merkezinin kurulması, afet toplanma alanlarının alt yapılarının hazırlanması, ilçemizde bulunan riskli binaların tespiti, belediye bünyesinde arama kurtarma ekibi kurulması ve eğitilmesi, belirli oranda çadırın depolanması konusunda önergesi Çevre Komisyonunda bazı değişikliklere uğrayarak CHP, Ak Parti ve MHP’li üyelerin oyları ile kabul edildi.  

Çevre Komisyonu raporu doğrultusunda mecliste kabul edilen önergeye göre Gaziemir Belediyesi bünyesinde Arama Kurtarma ekibinin kurulması, afet toplanma alanlarının alt yapılarının hazır hale getirilmesi, belirli oranda çadırın depolanması meclis kararı altına alındı. Gaziemir’de bulunan riskli binaların tespit edilmesi yetkisi, Gaziemir Belediyesinin değil, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında olduğu belirtildi. 

30 Ekim 2020 günü, İzmir’de yaşanan 6.9 şiddetinde deprem sonrası Bayraklı ve Bornova’da bir çok bina yıkılarak, yüzlerce kişinin ölmesine neden olmuştu. Gaziemir’de her hangi bir hasar meydana gelmemesine rağmen ilçe halkı günlerce evlerine girememişti. Afete karşı hiçbir çalışması olmayan Gaziemir Belediyesi yetkilileri, evlerine giremeyen vatandaşlarına sadece çorba dağıtarak, afete karşı reaksiyon gösterdi. Aylardır meclis gündemi ile komisyonlar arası mekik dokuyan önergenin önemi, ancak yıkıcı bir deprem sonrası anlaşılması, belediye yürütme organın vizyonunu gözler önüne serdi.  

3 Aralık Dünya Engelliler gününün, Gaziemir Belediye meclis toplantısı ile çakışması nedeniyle, engelli bir çocuğu bulunan CHP’li meclis üyesi Murat Serin bir konuşma yaptı. Ülkemizin çağdaş şehirlerinden İzmir’in önde gelen ilçelerinden Gaziemir Belediye Meclisimizin sosyal bir yaraya vizyonlu bir yerel yönetim yaklaşımı ile daha fazla geç kalmadan, kendi ilçesinde yaşayan bu engelli bireylere ve onların aileleri seçmenlerine hizmet götürmekteki eşitlikçi bakış açısını göstermelidir dedi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.

Halil Arda ve ekibinin hatalar sonucu iptal ettikleri ihale yüzünden şimdi 37 işçinin daha işsiz kalma durumu ortaya çıktı.

Halil Arda 'Şahitlerden Bülent Zenginobuz belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi

Siyasette İzmir’in en sakin ilçesi olarak tarihe geçen Gaziemir’in, son yıllarda yaşanan tartışmalar nedeniyle bırakın İzmir’i, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ilçele...