Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisinde Çağlarsu'dan Ciddi İddalar

6.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildiGaziemir Belediye Meclisi Ekim Ayı 2. Birleşimi, Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

Gaziemir Belediye Meclis Gündemine gelen, Sanatçı Haluk Levent’in organize ettiği Ahbap Derneği ile Gaziemir Belediyesi arasında yapılacak işbirliği çalışmaları için, Gaziemir Belediye Başkanına yetki veren Gaziemir Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanı Halil Arda’nın talep ettiği Gıda Kurtarma Derneği ile işbirliği çalışma talebi CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla ret edildi. 

Gaziemir Belediye Meclisinde söz alan CHP’li üye Levent Çağlarsu, Geçtiğimiz mecliste MHP’li Meclis Üyesi Selahattin Şahin’in, Seydaş şirketine aktarılan daha sonra pardon yanlış oldu, üstünde haciz varmış diyerek tekrar, Gaziemir Belediyesine aktarılan Buca’da bulunan Fidanlık için yaptığı eleştirilere, kaba bir üslupla,’  O Kağıtları  kim yazdı, onları dahi okuyamıyorsunuz’  cevabı veren Gaziemir Belediye Başkanını eleştirdi. Belediye Başkanın hiçbir meclis üyesine bu şekilde konuşamayacağını söyledi. 

CHP’li meclis üyesi Levent Çağlarsu, geçtiğimiz ay Atatürk Kültür Merkezinde yapılan MHP Gaziemir İlçe Kongresinde Uğur Mumcu, Cem Karaca, Aziz Nesin ve Nazım Hikmet posterlerin, MHP bayraklarıyla bilinçli şekilde kapatılmasını da kınadı. 

Levent Çağlarsu, Bu ay kutlayacağımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Arkadaşlar Yarın Cumhuriyet’i İlan edeceğiz demesinin üzerinden, tam 97 yıl geçti. Demokrasinin, insan haklarının, laikliğin, çağdaşlığın, ilericiliğin, özgürlüğün teminatı olan Cumhuriyet ilkelerine, bu güne kadar yapılan tüm saldırılar boşa çıkmıştır. Son yıllarda Atatürk’ün ilke ve İnkilaplarından ne zaman uzaklaşsak, yaşam bizi tekrar 29 Ekim 1923’te ki kurucu ayarlarına döndürüyor. Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimiz, Türk’ü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Romanı, Boşnağı, Pomağı ve Tatarı ile bir bütündür. 

Cumhuriyet hiçbir zaman tek adam rejimi değildir. Cumhuriyet ortak akılın egemen olduğu, demokrasinin tüm kurallarının işlediği, katılımcı bir rejimdir. Cumhuriyet temellerinde Ben bilirim siz bilmezsiniz, ben karar veririm siz sorgulamadan hayata geçirirsiniz diyemezsiniz. Cumhuriyet, her ne olursa olsun aile ve birey saltanatı hiç değildir.

Bu temeller ışığında Cumhuriyetimizin 97. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun dedi.

Çağlarsu, Nisan 2019’dan bu yana, meclisimizin gündeminden hiç düşmeyen konuların başında, kadına şiddet geliyor. Sayın başkanımız bu konuda çok hassas, kadın müdürün yaptığı bir işi eleştirelim diyoruz, o kadın olduğu için bunları söylüyorsun, erkek olsaydı eleştirmez, gündeme taşımazdın demeye getiriyorsunuz. Oysa o konu hakkında muhatap olduğumuz kişi bir bayan veya erkek olsun hiç fark etmez, yine aynı söylemleri sıralardım dedi.

Ülkemizde dolar 7.50’yi geçti, Peynir’in iyisi 60’tl civarında. Bu ülke gerçeği çok uzun yıllardır değişmedi. İşsizlik, açlık, terör ve hayat pahalılığı maalesef ülke gündemimizden hiç düşmedi. 

Fakat bizler için önemli olan Gaziemir’in sorunları ve çözüm noktaları, biz ilçemizde boğazımıza kadar gelen olumsuz gündemlerle boğuşurken, peynirin 60 tl. olması bizi hiç ilgilendirmiyor, Gaziemir’in gerçek gündemi yapay veya sunni gündem olarak geçiştirilemez dedi.

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi. En başta sahte isim, sahte hesaptır diye inanmak istemedim. Fakat bana daha sonra adını soyadını ve telefonunu verdi. Yaptığım araştırmalar sonucunda, bu arkadaşımızın Manisa’da yaşarken, çok özel bir kişinin referansı ile Gaziemir Belediyesinde göreve başladığının teyidini aldım. 11 ay 20 gün hizmet verdiğini, aşağıda açıklayacağım nedenlerden dolayı da, belediyemizden iş akdinin fes edildiğini öğrendim. Yani gerçek bir kişi, verdiği tüm bilgiler 11 ay 20 günde Gaziemir Belediyesinde yaşadığı ve gözlemlediği olaylardır diyerek, Gaziemir Belediyesi Dış İlişkiler Biriminde kendisine aktarılan konuşmaları paylaştı.

Çağlarsu, Evet arkadaşlar, maalesef ama maalesef, bu anlattıklarım onursal koordinatör Deniz Özuğur Arda ve eşi, belediye başkanımız Halil Arda’nın, 100 yıllık geçmişi olan Gaziemir Belediyesini 18 ayda getirdiği durumdur.

Kaba gücünü kullanarak, kişi, kurum veya kuruluştan, haraç toplayan çete misali, Gaziemir Belediyesinde çalışabilmek için ‘ ben gönüllü çalışıyorum, maaş almıyorum bu kutuya her maaşınızdan şu kadar para koyacaksınız, koymazsanız işten kovulursunuz diyerek tehdit eden, çikolata kutusunda toplanan parayla, öğle yemeği yiyen, ojesini silmek için aseton aldırtan, onursal koordinatör kartviziti bastırtan anlayış, kadının kadına şiddeti değil de nedir.

Umarım bu anlattıklarım yalandır, yanlıştır. Yoksa bu kadar yaşanan pis işlerin altından kimse kalkamaz, makam ve yetkisini kullanamaz, biraz daha ileri gidersek, Gaziemir’de dahi yaşayamaz diye düşünüyorum Sayın Başkanım dedi. 

Gaziemir Belediye Meclisinde Levent Çağlarsu’ya cevap veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, çalışanlardan zorla toplanan, vermeyenlerin işlerine son verildiği çikolata kutusunu yalanlamadı. Arda, sürekli Aseton kaç para ki, siz ayakkabı kutularını konuşmayın, peynirin 60 tl olması gündemimizde yok deyin, hayali kutuları konuşun dedi. Mecliste AKP’li CHP’yi savunur, CHP’li MHP’yi savunur bu nasıl oluyor anlamış değilim dedi.  

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.

Halil Arda ve ekibinin hatalar sonucu iptal ettikleri ihale yüzünden şimdi 37 işçinin daha işsiz kalma durumu ortaya çıktı.

Halil Arda 'Şahitlerden Bülent Zenginobuz belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi

Siyasette İzmir’in en sakin ilçesi olarak tarihe geçen Gaziemir’in, son yıllarda yaşanan tartışmalar nedeniyle bırakın İzmir’i, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ilçele...