Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisi 11. Ayında 23. Toplantısını Yapıyor

1.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Başkan ve eş danışmanın YABO ve Yanlızlık sosyal projelerinden sonra Gaziemir’e kazandırmak amacıyla uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, Dünyada sadece Almanya’nın Laatzen kentinde bulunan görme, koklama, işitme, dokunma ve tat alma duyularına hitap eden Duyu Park’ınGaziemir Belediye Meclisi Mart ayı 1. Birleşimini 2 Mart Pazartesi Saat 18:00’de Gaziemir Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirecek.

1 Nisan 2019 yılında göreve başlayan Gaziemir meclis üyeleri, biri olağan üstü olmak üzere 11. Ayında 23. Meclis toplantısını yapacak.  Gaziemir Belediye Başkan ve eş danışmanın YABO ve Yanlızlık sosyal projelerinden sonra Gaziemir’e kazandırmak amacıyla uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, Dünyada sadece Almanya’nın Laatzen kentinde bulunan görme, koklama, işitme, dokunma ve tat alma duyularına hitap eden Duyu Park’ın Gaziemir’de yapım çalışmaları çerçevesin de incelemelerde bulunmak üzere, 26-04-2020- 02-05-2020 tarihleri arasında Almanya ve Avusturya’nın çeşitli şehirlerine yapacağı ziyarette katılacak heyetin belirlenmesi ve yasal harcırahlarını Gaziemir Belediye Bütçesinden karşılanması talebine, Gaziemir Belediye Meclisi karar verecek. 

Tapusu Gaziemir Belediyesi üzerinde olan, imar planında cami yeri ve sağlık tesisi olarak ayrılmış olan yerlerimizin, Belediyemizin Vergi Dairesine olan borçlarına karşılık verilmesi ve bu işlemleri tapu işlemleri yürütmek ve tapu devrini yapmak adına belediye başkanın istediği yetki talebini tartışacak.

Dünyada sadece Almanya’da bulunan Duyu Park’ın bir benzerinin yapılması düşünülen ilçemizde, Parkın şu ana kadar Gaziemir’in hangi arazisine ve maliyet bedelinin daha ne kadar olacağı bilinmiyor. Gaziemir Belediye Başkanlığının vergi dairesine olan borcuna karşılık arsalarını mahsup etmek isterken, yurt dışı seyahatlerini belediye bütçesinden karşılanması, maliyet hesabı daha henüz yapılmamış hayal ürünü bir projenin gündeme getirmesi, Gaziemir Kanal Projesi bu dedirtti. 

Türkiye’nin özellikle AKP’li belediyeleri, SSK ve Vergi Dairelerine milyonlarca TL borç takarken, tapusu Gaziemir Belediyesinde olan kısıtlı arsalar içersinde yer alan, imar planında Cami ve Sağlık Tesisi olarak belirlenmiş Gaziemir halkının arsalarını, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın vergi borcuna mahsuben Vergi Dairesine devretme isteği de, belediye meclisinde tartışılacak.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.

Gaziemir Belediye Başkanı, bu kez işçiler için cömert davrandı. Kesilen cezaları 2004 model Golf Marka, dört yüz bin km’de ki aracımı satar, yine işçime bu cezaları öd...

Gaziemir Belediyesi'nin yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır.