Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisi 11. Ayında 23. Toplantısını Yapıyor

1.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Başkan ve eş danışmanın YABO ve Yanlızlık sosyal projelerinden sonra Gaziemir’e kazandırmak amacıyla uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, Dünyada sadece Almanya’nın Laatzen kentinde bulunan görme, koklama, işitme, dokunma ve tat alma duyularına hitap eden Duyu Park’ınGaziemir Belediye Meclisi Mart ayı 1. Birleşimini 2 Mart Pazartesi Saat 18:00’de Gaziemir Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirecek.

1 Nisan 2019 yılında göreve başlayan Gaziemir meclis üyeleri, biri olağan üstü olmak üzere 11. Ayında 23. Meclis toplantısını yapacak.  Gaziemir Belediye Başkan ve eş danışmanın YABO ve Yanlızlık sosyal projelerinden sonra Gaziemir’e kazandırmak amacıyla uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, Dünyada sadece Almanya’nın Laatzen kentinde bulunan görme, koklama, işitme, dokunma ve tat alma duyularına hitap eden Duyu Park’ın Gaziemir’de yapım çalışmaları çerçevesin de incelemelerde bulunmak üzere, 26-04-2020- 02-05-2020 tarihleri arasında Almanya ve Avusturya’nın çeşitli şehirlerine yapacağı ziyarette katılacak heyetin belirlenmesi ve yasal harcırahlarını Gaziemir Belediye Bütçesinden karşılanması talebine, Gaziemir Belediye Meclisi karar verecek. 

Tapusu Gaziemir Belediyesi üzerinde olan, imar planında cami yeri ve sağlık tesisi olarak ayrılmış olan yerlerimizin, Belediyemizin Vergi Dairesine olan borçlarına karşılık verilmesi ve bu işlemleri tapu işlemleri yürütmek ve tapu devrini yapmak adına belediye başkanın istediği yetki talebini tartışacak.

Dünyada sadece Almanya’da bulunan Duyu Park’ın bir benzerinin yapılması düşünülen ilçemizde, Parkın şu ana kadar Gaziemir’in hangi arazisine ve maliyet bedelinin daha ne kadar olacağı bilinmiyor. Gaziemir Belediye Başkanlığının vergi dairesine olan borcuna karşılık arsalarını mahsup etmek isterken, yurt dışı seyahatlerini belediye bütçesinden karşılanması, maliyet hesabı daha henüz yapılmamış hayal ürünü bir projenin gündeme getirmesi, Gaziemir Kanal Projesi bu dedirtti. 

Türkiye’nin özellikle AKP’li belediyeleri, SSK ve Vergi Dairelerine milyonlarca TL borç takarken, tapusu Gaziemir Belediyesinde olan kısıtlı arsalar içersinde yer alan, imar planında Cami ve Sağlık Tesisi olarak belirlenmiş Gaziemir halkının arsalarını, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın vergi borcuna mahsuben Vergi Dairesine devretme isteği de, belediye meclisinde tartışılacak.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Çarşı meydanını sürekli kullanan esnaf ve halk olarak buradan Gaziemir Belediye Başkanına bir kez daha sesleniyoruz, seni başkanlık görevine Gaziemir esnaf ve...

Gaziemir Belediyesi, 150 milyon TL değerindeki 28 bin m2 araziyi verip, yerine 25 milyon TL değerindeki 2.150 m2’lik araziyi aldı.

On iki yıldır Zabıta Müdürü olarak görev yapan Gaziemir Belediyesinin son Gaziemir doğumlu Müdürü Süleyman Sipahioğlu, metal yorgunluk gerekçe gösterilerek görevinden ...

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.