Haber Üstü Reklam Alanı

Memurlar İkinci Kez Uyardı

24.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Son on bir ay içersinde Türkiye’nin en fazla eylem yapılan alanına dönüşen Gaziemir Belediyesi önünde halaylar çeken emekçiler, toplu sözleşmelerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını, yıllardır mücadele alanların da kazandıkları haklarını, Halil Arda ve danışmalarının egolarına yem etmeyeceklerini belirttiler.Gaziemir Belediyesi’nde memurlar ile 2019 yılında imzalanan toplu sözleşmesinde yer alan denge tazminatlarını tek taraflı olarak feshedilmesinden sonra, ikinci kez uyarı eylemi yaptı.

Gaziemir Belediyesi önünde toplanan memurlar “Başkan şaşırma sabrımızı taşırma, Toplu sözleşme hakkımız gasp edilemez” sloganlarını attılar. Ardından memurlar halay çekerek Başkan Halil Arda'yı protesto ettiler.

Memurların gerçekleştirdiği eylemle ilgili olarak açıklama yapan Tüm-Yerel-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Özgür Işık: “Memur emekçilerinin haklı mücadelelerinin yılmaz savunucusu olan Tüm Yerel Sen olarak Gaziemir Belediyesi'nde hiç istemediğiniz bir eylemi hayata geçirmek zorunda kaldık. 2014 yılından beri büyük başarılar ile devam ettirdiğimiz toplu sözleşme süreci, tek yanlı olarak Gaziemir Belediyesi tarafından iptal edilmiştir. Hiçbir hukuki dayanağı olmadan gerçekleşen bu gaspı asla tasvip etmiyoruz. Bu durumu kabul etmemiz mümkün değildir. Bugün gerçekleştirdiğimiz eylem haklarımızı alana kadar artarak devam edecektir. Bu mücadele ekmek mücadelesidir. Bu mücadele emek mücadelesidir. Sonuna kadar direneceğiz sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

Son on bir ay içersinde Türkiye’nin en fazla eylem yapılan alanına dönüşen Gaziemir Belediyesi önünde halaylar çeken emekçiler, toplu sözleşmelerine sonuna kadar sahip çıkacaklarını, yıllardır mücadele alanların da kazandıkları haklarını, Halil Arda ve danışmalarının egolarına yem etmeyeceklerini belirttiler.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.

Gaziemir Belediye Başkanı, bu kez işçiler için cömert davrandı. Kesilen cezaları 2004 model Golf Marka, dört yüz bin km’de ki aracımı satar, yine işçime bu cezaları öd...

Gaziemir Belediyesi'nin yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır.

Gaziemir Belediyesi tarafından belediyenin de yoğun çalışmaları olduğu ifade edilmesine rağmen, bizim talebimiz üzerine ve kaymakamlık araçlarına ilaveten, 6 araç ve 1...