Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisi Tarihe Geçti

7.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde ilk kez, AKP’li belediye meclis grup sözcüsü olan Uğur İnan Atmaca, CHP’den seçilmiş bir belediye başkanının, CHP ilçe başkanı ve meclis üyesine iftira attığını...Gaziemir Belediye Meclisi Şubat ayı 2. Birleşimi yalan nedir, yalancı kimdir tartışmaları içersinde gerçekleştirdi. AKP meclis grup sözcüsü Uğur İnan Atmaca, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, CHP İlçe Başkanı ve meclis üyesi Levent Çağlarsu’nun benden ihale istediler açıklamalarının, yalan olduğunu söyledi. 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde ilk kez, AKP’li belediye meclis grup sözcüsü olan Uğur İnan Atmaca, CHP’den seçilmiş bir belediye başkanının, CHP ilçe başkanı ve meclis üyesine iftira attığını, Başkanın benden ihale istediler açıklamaları ile yalan söylediğini belediye meclis kürsüsünden belirterek, Türk siyasi tarihe geçti. 

AKP Grup sözcüsü Uğur İnan Atmaca, konu ile ilgili Gaziemir Belediyesine başvurduğumuz dilekçenin karşılığını, Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından cevaplandırıldığını söyledi. Atmaca, Gaziemir Belediyesi en son 21-1-2019 yılında çiçek ihalesi yaptığını, o tarihte Levent Çağlarsu’nun meclis üyesi dahi olmadığını, bırakın ihale almayı verilen cevapta dosya dahi almadığı gözükmektedir dedi. Birde CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan meselesi de var diyen Atmaca, bu işi siyasi malzeme yapsak, siyasi gözle baksak ben buradan o kişiler hakkında günlerce konuşurum, fakat bunlar doğru değil, ben söylenen yalanın peşindeyim dedi.  

Yalanın Türk Dil Kurumunda karşılığının, doğru olmayan gerçeği gizleyen bir söz olarak açıklandığını belirten Atmaca, Halil Arda’nın bu anlamda birçok konuda doğruyu söylemediğini, gerçeği gizlediğini belirtti.

Sezai Esen’in işlettiği Festival Cafe’de yapılan tahliyenin, hukuka aykırı olduğunu söyleyen Uğur İnan Atmaca, geçtiğimiz dönemde yapılan bir yanlış tahliye sonucu, Gaziemir Belediyesinin en güzel bir arsasınız icra yoluyla satıldığını söyledi. 1999 yılından bu yana belediyenin kiracısı olan Önder Caddesi üzerindeki Festival Cafe’ye tahliye edileceğine dair tebligatın, sadece 20 gün öncesinden yapıldığını, belediyenin gönderdiği kira fesih tebligatında borçlar kanuna göre tahliyesinin istendiğini, fakat belediyenin benim verdiğini dilekçeme karşılığında, tahliyenin borçlar kanunu ile bir ilgisinin olmadığı, borçlar kanuna göre tahliye edileceği kısmın sehven yazıldığı belirtilmekte, hukuk bu mudur arkadaşlar, sonra ben yalan söylüyorsunuz deyince kızıyorsunuz dedi. 

AKP’li Uğur İnan Atmaca’nın bu suçlamalarına, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile Hukukçu Meclis üyeleri cevap vermedi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Son on bir ay içersinde Türkiye’nin en fazla eylem yapılan alanına dönüşen Gaziemir Belediyesi önünde halaylar çeken emekçiler, toplu sözleşmelerine sonuna kadar sahip...

Sosyal Denge ödemeleri ile Şubat ayı maaşlarında kesinti yapılmasını kabul etmeyen Personel İşleri, Özel Kalem, İmar, Bilgi İşlem ve Fen İşleri Müdürleri görevlerinden...

Gaziemir Belediyesi çalışan memurları 17 Şubat Pazartesi günü Saat 14:00’de, Taksim eylem alanına dönen Gaziemir Belediyesi önünde, örgütlü bulundukları Tüm Yerel Sen ...

CHP’li meclis üyeleri Levent Çağlarsu ile Murat Serin’in çekimser, AKP ve MHP’li üyelerin ret, diğer meclis üyelerinin kabul etmesiyle Gaziemir’in taşınmazları, 10 yıl...

Gaziemir Belediye binasının başkanlık makamının arkasında duran