Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'in Taşınmazlarını Belediye Meclisi Taşıdı

4.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP’li meclis üyeleri Levent Çağlarsu ile Murat Serin’in çekimser, AKP ve MHP’li üyelerin ret, diğer meclis üyelerinin kabul etmesiyle Gaziemir’in taşınmazları, 10 yıllığına Seydaş şirketine ayni sermaye olarak taşındı.Gaziemir Belediye Meclisi Şubat Ayı 1. Birleşiminde, Gaziemir’in taşınmaz malvarlıkları, CHP’li meclis üyeleri Murat Serin, Levent Çağlarsu’nun çekimser, AKP ve MHP’li üyelerin ret, Belediye Başkanı Halil Arda’ya yakın meclis üyelerinin kabul oyları ile Seydaş şirketine taşındı.

Eski Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un uzun uğraşlar sonucu, Büyükşehir Belediyesinden mahkeme kararıyla Gaziemir’e kazandırdığı taşınmazlar ile ilçemiz sınırları içersinde kamuya terkli birçok alan, geçtiğimiz aylarda Gaziemir Belediyesine hibe edilen başkanlığını Halil Arda’nın yaptığı, Halil Arda’nın özel sekreteri Aslı Özgür, Ege Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı eski bölüm başkanı emekli Doç. Dr. Yücel Aksan’ın yönetim kurulu üyesi olduğu  Seydaş Organizasyon İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine, ayni sermaye olarak devredildi. 

Gaziemir Belediye Meclisi Komisyonlardan gelen raporlar gündemi içersinde yer alan, Gaziemir Belediyesinin taşınmaz malvarlıkları, Buca ilçesi sınırları içersinde Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün kullandığı 30 bin m2’lik alan, Atıfbey mahallesinde bulunan yeni Migros alanı içersinde Gaziemir Belediyesi payına düşen 3/1 hissenin %100 hissesini Seydaş'a devretti. Irmak Mahallesi Aryom İnşaat önü kamuya terkli alan, Sevgi Mahallesi Nevvar Salih İşgören Caddesi üzerinde kamuya terkli bina ve alan, Gazikent Mahallesi Akçay Caddesi üzerinde bulunan, kamuya terkli üzerinde sosyal tesis bulunan bina ve alanın, 10 yıl süre ile kullanım hakkı Seydaş'a devredilmesi için yapılan oylamada, CHP’li meclis üyeleri Levent Çağlarsu ile Murat Serin’in çekimser, AKP ve MHP’li üyelerin ret, diğer meclis üyelerinin kabul etmesiyle Gaziemir’in taşınmazları, Seydaş şirketine ayni sermaye olarak taşındı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, babasının rahatsızlığını öne sürerek katılmadığı Şubat ayı 1. meclis oturumunu, Halil Arda’nın Büyükşehir ve Gaziemir meclis üyeliğine aday gösterip meclis üyesi seçtirdiği, 1. Başkanvekili İzel Zenginobuz yönetti. 

Sarnıç’ta uzun zamandır yaşanan tapu sorunun çözümü ile ilgili Gaziemir Belediyesinin başlattığı çalışmaları eleştiren, AKP Meclis grup sözcüsü Uğur İnan Atmaca “Başkan Halil Arda, gerçekleri çarpıtıp emek hırsızlığı yapıyor; halka yalan söylüyor” dedi.

Sarnıç’da ecrimisil ödeyen vatandaşların sayısının Başkan Halil Arda’nın söylediği gibi 420 değil, binlerle ifade edildiğine belirten Atmaca, sözlerine şöyle devam etti. “Sözü edilen 420 parseldeki hak sahipleri, Gaziemir Belediyesi’nin bugüne kadar konuya duyarsız kalması ve yazışmalarda görüleceği üzere eksik evrakları yollamamasından dolayı mağdur olmuştur. 420 parsel ile ilgili ilk yazışma 2006 yılında AK Partili Sarnıç Belediye Başkanı İsmail Acar döneminde yapılmıştır. Belde belediyesinin kapanması ve Gaziemir Belediyesi’ne devri sonrasında günümüze dek 11 yıllık dönemde Gaziemir Belediyesi Çevre Şehircilik Müdürlüğü’ne evrak göndermemiştir. Konu, AKP İlçe Başkanımız ve şahsım tarafından AKP Milletvekili Necip Nasır’a aktarıldıktan sonra, Ekim ayı 17’nci meclis birleşiminde tarafımdan gündeme taşınmıştır” dedi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu değerlendirilmiş, partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak, 'ke...

Gaziemir’in tarihi ana merkezi olan bir alanda yapılan bu çalışmaya ortak olamayan, 31 meclis üyesi 950 çalışanı, 195 milyon bütçesi 20 küsur müdürlüğü, onlarca danışm...

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.