Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisinden Tartışmalı Kararlar Çıktı

7.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın talebi doğrultusunda, 2019 yılında sözleşmeli memur olarak görev yapan 23 sözleşmeli memur’dan, 2020'de sadece iki isim ile sözleşme yenilendiGaziemir Belediye Meclisi, 2020 yılı Ocak ayı 2. Birleşimini gerçekleştirdi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın talebi doğrultusunda, 2019 yılında sözleşmeli memur olarak görev yapan 23 sözleşmeli memur’dan, 2020 yılı için sadece iki isim ile sözleşme yenilirken, uzun yıllardır sözleşmeli memur olarak görev yapan 21 çalışan, bundan böyle şirket işçisi olarak görev yapacak.

Gaziemir     Belediye meclisinde, tartışmalı konuların başında gelen sözleşmeli memurların durumları Plan Bütçe ve Hukuk komisyonlarında tartışıldı.

Ak Partili meclis üyelerinin, sözleşmeli memurların tamamı ile tekrar sözleşme yenilenmesini talep etti. Belediye Başkanın sözleşmelerinin yenilenmesini talep ettiği isimlerden bir tanesinin, meclis üyesinin eşinin olmasının, CHP’nin savunduğu hak, hukuk, adalet kavramını, zedelediğini belirterek 23 çalışan ile tekrar sözleşme yenilenmesini talep etti.

Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonlarda görev yapan birer CHP’li meclis üyesi, komisyon tutanaklarına 23 memur çalışanı ile tekrar sözleşme yenilenmesi gerektiğini belirtti. 21 sözleşmeli memur ile sözleşme yenilenmeyip işlerine son verilmesine, aralarında bir meclis üyesinin eşinin de bulunduğu, sadece 2 çalışan ile tekrar sözleşme yenilenmesinin, üyesi olmaktan gurur duyduğumuz CHP’si parti politikaları ile bağdaşmadığını belirtti.

Gaziemir Belediye Meclisine, komisyonlardan 1. gündem maddesi olarak gelen, 2020 yılında çalıştırılması talep edilen, iki sözleşmeli memurların durumu, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’ya yakın meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Yirmi bir çalışan ile sözleşme yenilemeyen Belediye Başkanı, Gaziemir Belediye meclisine 2. gündem maddesi olarak getirdiği, 2020 yılında ihtiyaç duyduğu taktirde, sözleşmeli memur çalıştırılması talebi, yine belediye başkanına yakın meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Geçtiğimiz hafta Gaziemir’i ülke gündemine taşıyan, İzmir medyasını günlerce meşgul eden, sekiz sütuna manşetle haberleri yapılan, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, CHP Gaziemir ilçe kongresinde ‘İhaleci Meclis Üyem’ dediği Levent Çağlarsu,  böyle bir konu ile gündeme gelmekten, duyduğu üzüntüsünü belirtti, belediye meclisinden özür diledi. Gaziemir Belediyesinde böyle bir olay hiçbir zaman yaşanmamıştır dedi. Gaziemir Belediye Meclisinde görev yapan hiç kimse böyle işlerle uğraşmaz dedi. Gaziemir Belediye Başkanının belirttiği ihalenin, esasında hiç olmadığını ve hiç bir zaman yapılmadığını, Belediye Başkanı ile aralarında yaşanan siyasi ve yönetimsel farklılığın neticesinde konunun gündeme taşındığını söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde, Kamu hastaneleri örnek Projeler dalı altında yapılan bir yarışmada, örnek proje seçilerek 1. seçilen ‘Can Butonu’ adı verilen sosyal projenin mimarı, eski Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden Gaziemir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürüne teşekkür eden CHP’li belediye meclis üyesi Levent Çağlarsu , Gaziemir belediyesinin böyle başarılı sosyal projelerle ülke gündemine gelmesini istedi.

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde Halil Arda’nın yaptığı açıklamalarla kendisini töhmet altında bıraktığını, olmayan bir ihaleyi almakla suçlandığını belirterek, konunun adalet çerçevesinde aydınlığa kavuşması anlamında, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verdiğini, ayrıca gazetemize belirtti. 

Gaziemir belediye meclisi dilek ve temenniler gündem maddesinde, meclis üyelerinin ülke gündemi ile ilgili görüşleri, televizyon tartışma programlarını aratmayacak kadar, sıkıcı ve uzun geçti. Belediye Meclisi bundan sonraki meclis tarihini, 3 Şubat Saat 18:’00 olarak belirleyerek, toplantıyı sona erdirdi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Umumi Hıfzısaha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri hükmü uyarınca, büyükşehir, il, ilçe, belde ve belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclis ...

Gaziemir Belediyesi’nin salgının yayılmasını önlemek ve kamusal alanları daha hijyenik bir hale getirmek için kurduğu ilaçlama birimi, öncelikle halkın yoğun olarak bu...

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, işlerine son verilen 30’a yakın işçiyle başlayan tartışması, pazarcı esnafı, küçük esnaf, sendika, memurlar, işçiler, kiracılar, ...

Gaziemir Belediye Meclisi Mart ayı 1. Birleşiminde, CHP’li belediye meclis üyesi Levent Çağlarsu’nun verdiği, Çevre Komisyonunda görüşülen ve Halil Arda’ya yakın komi...

Gaziemir Belediye Başkan ve eş danışmanın YABO ve Yanlızlık sosyal projelerinden sonra Gaziemir’e kazandırmak amacıyla uzun zamandır üzerinde çalıştıkları, Dünyada sad...