Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Sokakları Taksim Alanına Döndü

20.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Merkez Pazaryerinde Halil Arda’yı protesto eden broşürleri dağıtan Belediye İş Sendikası üyelerinin fotoğraflarını çeken, Gaziemir Belediyesi basın danışmanı Emre Döker ile foto muhabiri Gürkan Çetinkaya’ya müdahale eden protestocu sendika üyeleri arasında yaşanan arbede...Gaziemir sokakları gün geçmiyor ki, bir eyleme sahne olmasın. Gaziemir sokakları bu protesto eylemleri nedeniyle, Taksim Meydanına döndü.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı isimsiz açıklama sebebiyle işine son verilen Belediye İş Yönetim Kurulu üyesi, 22 yıllık Gaziemir Belediye çalışanı Zafer Saylan’ın, işten kovulmasını protesto eden Belediye İş çalışanları, dün Gaziemir Belediyesi önünde yaptıkları basın açıklaması sonrası, bugün Merkez Pazaryerinde Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’yı protesto eden broşürleri dağıttı. 

Merkez Pazaryerinde Halil Arda’yı protesto eden broşürleri dağıtan Belediye İş Sendikası üyelerinin fotoğraflarını çeken, Gaziemir Belediyesi basın danışmanı Emre Döker ile foto muhabiri Gürkan Çetinkaya’ya müdahale eden protestocu sendika üyeleri arasında yaşanan arbede nedeniyle, basın danışmanı Emre Döker’in kolu üç yerinden kırılırken, foto muhabiri Gürkan Çetinkaya’da kafasına ağır darbe aldı. 

Her iki grup arasında başlayan tartışma, Gaziemir Karakolunda son buldu. Gaziemir karakolunda Belediye Personeli ile Sendikacılar bir birlerinden şikayetçi olduktan sonra, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda sosyal medya hesabından konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Gaziemir Belediyesi’nin Basın Çalışanlarına Çirkin Saldırı

Gaziemir Belediyesi’nin Merkez Pazaryerinde hayata geçirdiği çalışmaların fotoğrafını çeken Gaziemir Belediyesi Basın Danışmanı Emre Döker ile belediyenin basın birimi çalışanı Gürkan Çetinkaya, Belediye-İş Sendikası yöneticilerinin saldırısına uğradı.

Ararlarında İzmir 4 Nolu Şube Başkanı Ayhan Doğan’ın da yer aldığı grubun çirkin saldırısı sonucu Emre Döker’in kolu 3 yerinden kırıldı, dirseğinde ise çıkık meydana geldi. İlk müdahalesi Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde yapılan Döker, ameliyata alındı. Fotoğraf makinesi elinden alınan Fotoğrafçı Gürkan Çetinkaya ise kafasına ağır darbe aldı.

Şiddetin bir hak arama yöntemi olmadığını, basın çalışanlarına yönelik saldırının hiçbir gerekçeyle kabul edilemeyeceğini dile getiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Her platformda iş, emek, adalet diyen; işçinin alın teri ve hakları için mücadele ettiğini dile getirenlerin yaptığı bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.

İşçinin yanında durduklarını, emek mücadelesini verdiklerini dile getirenlerin, sadece görevlerini yapan belediye çalışanlarımıza karşı giriştikleri bu şiddet barındıran tutum hiçbir şekilde kabul edilemez.

Belediye personelimizin kendi istekleriyle Belediye-İş'ten ayrılıp DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'na geçmesini hazmedemeyenlerin yaptıkları bu çirkin saldırının failleri yargı önünde hesap verecek” dedi.

 

 

  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu değerlendirilmiş, partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak, 'ke...

Gaziemir’in tarihi ana merkezi olan bir alanda yapılan bu çalışmaya ortak olamayan, 31 meclis üyesi 950 çalışanı, 195 milyon bütçesi 20 küsur müdürlüğü, onlarca danışm...

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.