Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisi Ağustos ayı 1. ve 2. Birleşimini ard arda gerçekleştirdi

4.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemirli Amatör Spor Kulüplerine kapılarını kapatan, bu güne kadar hiç uygulanmamış bir uygulamayı uygulayarak, sahanın ışıklarını kapatan, antrenmana gelen sporcuları ücret ödenmedi diye sahaya sokmayan, Spor sahalarını paralı uygulamaya geçiren ve büyük tepki toplayan idari kararGaziemir Belediye Meclisi Ağustos ayı 1. ve 2. Birleşimini ard arda gerçekleştirdi, önemli kararlar aldı.

Gaziemir Belediye Meclis ve komisyonlarına geçtiğimiz dönemde üç kez gelip, üç kez kişiye özel parsel düzenlemesi olmaz gerekçesiyle ret edilen, 1477 ada üzerindeki düzenleme talebi bir kez daha Gaziemir Belediye Meclis gündemine geldi. CHP’li Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, daha önce üç kez meclis gündemine gelip, üç kez aynı gerekçeyle ret edilen 1477 nolu ada düzenleme talebinin komisyonlara gönderilmemesini, komisyon üyelerinin zamanlarının çok değerli olduğunu ayrıca, huzur hakkı ödemeyerek te, belediyenin tasarruf edeceğini söyledi. Levent Çağlarsu’nun bu talebine rağmen Gaziemir Belediye Meclisi, 1477 nolu ada düzenlemesini İmar komisyonuna havale ederek, dördünce kez incelenmesine karar verdi. 

Gaziemir Belediye Meclisi, sermayesinin tamamı Gaziemir Belediyesine ait olan, Sar-Bel Sarnıç İmar Teknik ve Turizm Eğitim Öğretim Hizmetleri Tic.Ltd. Şti. ve Gazi-Bel Gaziemir İmar Teknik ve Turizm Hizmetleri San. ve Tic.Ltd. şirketlerini temsil etme, şirketle ilgili her türlü işlemi yapma ve şirket yetkilisi olarak şirketi temsil ve idare etme hususunda tüm yetkiyi Belediye Başkanı Halil Arda’ya verdi. 

Gaziemir Belediye Meclisi, bir dönem önceki Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un en önemli sosyal projelerinden biri olan, başkanlığını Halil İbrahim Şenol’un eşi, eski CHP Gaziemir İlçe Sekreteri, bir dönem CHP Kurultay delegeliği yapan Birsen Şenol’un başkanlığını yaptığı Gıda Bankasının, Pazar Yerinin altında bulunan dernek binası ile ilgili protokolü, AKP’li meclis üyelerinin ret oylarına rağmen kabul ederek, Gıda Bankasının Belediyeye ait binasındaki tahsisi kaldırarak,  boşaltılmasına karar verdi. 

Yıllardır Gaziemir Şehir Stadında antrenmanlarını ücretsiz yapan sivil toplum örgütlerine, Gaziemirli Amatör Spor Kulüplerine kapılarını kapatan, bu güne kadar hiç uygulanmamış bir uygulamayı uygulayarak, sahanın ışıklarını kapatan, antrenmana gelen sporcuları ücret ödenmedi diye sahaya sokmayan, Spor sahalarını paralı uygulamaya geçiren ve büyük tepki toplayan idari karar, Belediye Meclisi Spor Komisyonun tavsiyesi doğrultusunda oylanarak, bazı istisnalar hariç tekrar ücretsiz hale getirilerek, yapılan idari yanlıştan geri dönüldü. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Belediye Meclis gündemine gelen, üç kez ret edilen Akçay Caddesi üzerinde bulunan bir parselin yükseklik talebi idi.

İzmir Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire başkanlığı, oto park ta ve pazar yerinin içinde yapılması gereken, yeni yönetmeliklere uygun 13 maddelik rapor hazırlayarak, Ga...

95 jüri üyesinin bulunduğu yarışmada Gaziemir Belediyesi'nin “Can Butonu” ile birlikte Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’nün “First Touch”, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Sa...

Halil Arda'nın Yerel seçimler öncesi kendilerini sık sık ziyaret ettiğini, ‘biz iyi insanlarız’, ‘Mart’ın Sonu Bahar’ sloganı ile kendilerinden oy istediğini belirten ...

Gaziemir Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısında Ak Partili meclis üyelerinin soru önergelerine cevap veren Belediye Başkanı Arda, “Yaptığımız her işlem yasal, he...