Haber Üstü Reklam Alanı

‘Mesajlarınızı aldık, çok çalışacağız’

23.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını çocuklara teslim eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, çocukların Gaziemir ile ilgili öneri ve mesajlarını dinledi. Başkan Halil Arda, çocukların Türkiye’nin geleceği ve umudu olduğunu vurgulayarak, “Mesajlarını aldık. Bize çok güzel fikirler verdiniz. Sizin daha iyi koşullarda yaşamanız için biz de üzerimize düşeni yapıp çok çalışacağız” dedi.Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen kutlama programı kapsamında makamına gelen Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencileri, Nilsu Sevinç, Zeynep Demirhan ve Esat Aktaş’a makamını teslim etti.

ÇOCUK BAŞKAN NİLSU SEVİNÇ, KAYMAKAMLA TELEFONDA KONUŞTU

Başkanlık koltuğuna oturan çocuklardan Nilsu Sevinç, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez’in koltuğuna oturan arkadaşıyla telefonda konuştu ve  “Gaziemir Anafartalar İlkokulu’na bir spor salonu yapar mısınız?” önerisine olumlu yanıt vererek, “Elbette. Okulumuza yapılacak spor salonunun bir an önce yapılması için hemen talimat vereceğim” dedi.

KOLTUĞA ÖNCE ZEYNEP DEMİRHAN OTURDU

Gaziemir Belediye Başkanlığı makamına önce Zeynep Demirhan oturdu. Sabiha Gökçen İlköğretim Okulu öğrencisi Zeynep Demirhan’a, ‘Başkan olmak nasıl bir duygu?’ diye soran Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Ben küçükken böyle bir koltuğa oturmamıştım. İnşallah büyüdüğünde kadın belediye başkanı olarak Gaziemir’i yönetirsin. Peki başkan olduğunda ilk yapmak istediğin icraatlar neler olacak?” diye sordu.

ZEYNEP DEMİRHAN: BAŞKAN OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

Başkan Arda’nın sorusuna yanıt veren ve yapacaklarını anlatan Zeynep Demirhan, “Başkan olmak çok güzel bir duygu. Yeni nesil oyun parkları yapacağım. Yeşil alanları çoğaltacağım. Bisiklet yolları yapacağım, insanları çevreyi koruma konusunda daha duyarlı olmaya yöneltecek etkinlikler ve eğitimler düzenleyeceğim” dedi.

NİLSU SEVİNÇ DE BAŞKAN OLARAK YAPACAKLARINI SIRALADI

Zeynep Demirhan’ın ardından başkanlık koltuğuna oturan ikinci çocuk Nilsu Sevinç oldu. Nilsu Sevinç, başkan olarak Gaziemir’de çocuklara ve gençlere yönelik yüzme kurslarının sayısını arttıracağını, temiz bir çevre için çalışacağını, geri dönüşüme önem vereceğini, oyun alanlarının çim olmasını sağlayacağını ve sokak hayvanlarına barınak yapacağını belirtti.

ESAT AKTAŞ GAZİEMİR’İ MARKA KENT YAPMA SÖZÜ VERDİ

Gaziemir Belediye Başkanlığı makamına oturan üçüncü çocuk yine aynı okulda okuyan Esat Aktaş oldu. Minik Esat Aktaş, Gaziemir’i marka kent yapacağını vurgulayarak, başkan olarak çocukların en az bir müzik enstrümanını çalması için kurslar düzenleyeceğini, bisiklet yolları yapacağını, okullardaki etüt kurslarının sayısını arttıracağını, Gaziemir’e daha fazla ağaç dikeceğini söyledi.

BAŞKAN ARDA’DAN ÇOCUKLARA ‘ÇOK ÇALIŞIN, SİZE GÜVENİYORUM’ MESAJI

Koltuğunu bir günlüğüne de olsa çocuklara emanet eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, geleceğin büyükleri olan çocuklara güvendiğini belirterek, “Gaziemir’i en iyi şekilde yöneteceğinize eminim. İnşallah büyüyünce siz de başarılı belediye başkanı, milletvekili, cumhurbaşkanı olursunuz. Mesajlarınızı not aldık. Bize çok güzel fikirler verdiniz. Sizin daha iyi koşullarda yaşamanız için biz de üzerimize düşeni yapıp çok çalışacağız. Lütfen siz de öncelikle derslerinizi çok iyi çalışın. Okullarınızda başarılı olun, ardından kentimizi ve ülkemizi yönetin. Size güvenim sonsuz” diye konuştu.

BAŞKAN ARDA’DAN ÇOCUK BAŞKANLARA ‘NUTUK’ ARMAĞANI

Çocuklarla bir süre sohbet eden ve fotoğraf çektiren Başkan Halil Arda, çiçeği burnunda başkanlara, Atatürk’ün Nutuk kitabını armağan etti. Başkan Arda, “Lütfen bunları okuyun. Özellikle Atamızın Nutuk kitabını başucu kitabı yapın. Tekrar tekrar okuyun” önerisinde bulundu.

BAŞKAN ARDA GÜN BOYU SÜREN TÜM KUTLAMALARA KATILIM GÖSTERECEK

Makamında çocukları kabulünden sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Abdullah Arda Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na giden Başkan Halil Arda, burada çelenk sunumunda bulundu. Buradan Şehit Polis Ahmet Atilla Güneş İlkokulu’na giden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, çocukların birbirinden güzel halkoyunları temsillerini izledi. Başkan Arda, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Usman ile birlikte Gaziemir Kaymakamlığı’nın düzenlediği şiir, kompozisyon ve canlı performans yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaketlerini takdim etti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.

Halil Arda ve ekibinin hatalar sonucu iptal ettikleri ihale yüzünden şimdi 37 işçinin daha işsiz kalma durumu ortaya çıktı.

Halil Arda 'Şahitlerden Bülent Zenginobuz belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi

Siyasette İzmir’in en sakin ilçesi olarak tarihe geçen Gaziemir’in, son yıllarda yaşanan tartışmalar nedeniyle bırakın İzmir’i, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ilçele...