Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Açılışı Yapılan Zeytin Parka Zeytin Yağlı Açılış

8.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Evka 7 mezarlığının alt kısmında düzenlemesi yapılan 40 dönümlük alan beton kullanılmadan doğal, ahşap ve taşlarla düzenlendi. Spor aletlerinin bulunduğu, ahşap oturma gruplarının oluşturduğu alanda ayrıca dinlenme grupları, piknik alanları bulunuyor.Gaziemir Zafer Mahallesinde, 40 bin m2 alana İzmir Büyükşehir tarafından yapılan Zeytin Park çok amaçlı rekreasyon alanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından açıldı. Açılışta Gaziemir Belediyesinin ilçede parklara ektiği zeytinlerden toplayıp, işlettiği, şişelediği zeytin yağlarını dağıttı. 

Gaziemir Evka 7 mezarlığının alt kısmında düzenlemesi yapılan 40 dönümlük alan beton kullanılmadan doğal, ahşap ve taşlarla düzenlendi. Spor aletlerinin bulunduğu, ahşap oturma gruplarının oluşturduğu alanda ayrıca dinlenme grupları, piknik alanları bulunuyor.

Açılışta ev sahibi olarak bir konuşma yapan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, göreve geldiğimiz günden bu yana bir çok projeyi hayata geçirdiklerini, bu projelerin büyük bir kısmını büyük başkan Aziz Kocaoğlu ile birlikte yaptıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde açıklanan bir raporda  Türkiye’de yaşanılabilir 30 kent arasında, Gaziemir’in 23. Sırada olduğunu, bu onuru ilçe halkıma yaşatmaktan büyük mutluluk duydum dedi. Gaziemir Belediyesi olarak parklara ektiğimiz zeytinlerden, topladığımız hasatı Gaziemir Belediyesi markası ile şişeleyerek zeytin yağı haline getirdiklerini söyledi. Üretttiğimiz zeytin yağlarını ilçemize gelen misafirlere armağan ettiklerini, belirten Şenol, eğer Aziz Başkan izin verirse burada ki hasatı da önümüzdeki yıl toplayıp değerlendirmek istediklerini söyledi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıklayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, atılan İzmir Aziz Kalacaktır sloganını, artık bu slogan eskidi ve mazide kaldı dedi. “O slogan  2009’da icat edildi, o zaman seçime girdik. 2014’te de kullanıldı. Bana iki seçim kazandırdı. Bulana icat edene, teşekkürler” dedi. Sonrasında kalabalıktan ‘Başkanım yeni sloganlar buluruz’ sesleri yükseldi. Kocaoğlu sözlerine başladı ve “Siyaset uzun soluklu iştir. Kendini geliştirerek, zor ve meşakkatli yolculuktur. En önemli kriteri severek yapmaktan geçer. Kişisel menfaatleri beyninde yakıp yola çıkmaktan geçer. Bugün oldu, yarın olmadı olmaz. Nasipse olur. Hayırlıysa olsun, herkes için... Hepimiz için” açıklamasını yaptı. AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin, ‘İzmirliler rakımıza dokunma diyor, eyvallah’ açıklaması üzerinden konuştu. Kocaoğlu, “Kordon’da içilen iki kadeh rakıya değerleri indirgersiniz, bu kadar İzmirli olursunuz. İzmirlinin değerlerinin iki kadeh rakıya indirmeye kimsenin hakkı da yoktur haddine de değildir” yorumunda bulundu. Kocaoğlu, “Birlikte dava arkadaşlığı yapmak mevki ve makamla olmaz. İnandığımız yolda Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda, Mustafa Kemal’in gösterdiği yolda ilerleyen CHP’nin neferleriyiz. Partiler araçtır, onlar da biter. Ülkemizin kurucusu ve en eski dünya partisi CHP’de siyaset yakmak zor iştir. Partinin kırmızı çizgileri vardır, ilkeleri vardır. Toplum için siyaset yapan insanlar örgüt haline gelmelidir. Ülkeye hizmet etmek kendini vakfetmekten, yakınları ihmalden, mevkiyi, makamı, parayı kenara bırakmaktan geçer. Siyaset koktuk verir, geri alır. Koltuktan vazgeçerken kendinde meziyet aramayı gerektirmez. Bu nöbet işidir. Görev biter evine dönersin. Kimsenin kimseyi kırmaya hakkı yoktur. Ben 3 tane seçim geçirdim. Bornova’da seçimler öncesinde adaylar birbirini tanıyordur. Zevk içinde televizyon programları yaptık, birlikte halkın karşısına çıktık. İzmir’de ardından iki büyük seçim yaşadık. Siyasete soyunan insan topluma öncülük etmelidir. Toplumu germeye, ötekileştirme yapmamalıdır. İnanç, alt kimlik siyaseti yerine adil hizmet vermelidir” diye konuştu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubu toplanmamasına ve ortak isimler belirlenmemesine rağmen, meclis iradesi ile denetim komisyonuna seçilen CHP’li meclis üyelerine Hal...

Gaziemir’in tarihi dokusunu taşıyan, kahvehanelerin bulunduğu Çarşı meydanında bu çalışma sonrası, halkın meydanda oturtması adete imkansız hale geldi.

Halil Arda ve ekibinin hatalar sonucu iptal ettikleri ihale yüzünden şimdi 37 işçinin daha işsiz kalma durumu ortaya çıktı.

Halil Arda 'Şahitlerden Bülent Zenginobuz belediye başkan aday adaylığı döneminde yarıştığım bir isimdi, aramızda HUSUMET vardır dedi

Siyasette İzmir’in en sakin ilçesi olarak tarihe geçen Gaziemir’in, son yıllarda yaşanan tartışmalar nedeniyle bırakın İzmir’i, Türkiye’nin gündeminden düşmeyen ilçele...