Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'in Bütçesi 120 Milyon

18.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Uzun zamandır hazırlıkları itina ile yapılan gelir, gider bütçesinin Belediye Meclisinde görüşülmesi sırasında AKP’li meclis üyeleri, hem performans programını hem de gelir, gider bütçesini eleştirdiGaziemir Belediyesi 2017 yılı Ekim ayı 22. Toplantısı 3. Birleşimi yapıldı. 2018  mali yılı Gelir – Gider bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi. Gaziemir Belediyesinin 2018 yılı gider bütçesi 119 milyon 440 bin tl, Gelir bütçesi  112 milyon 940 bin tl olarak belirlendi. 

VİDEO Gaziemir'in Bütçesi 120 Milyon

Uzun zamandır hazırlıkları itina ile yapılan gelir, gider bütçesinin Belediye Meclisinde görüşülmesi sırasında AKP’li meclis üyeleri, hem performans programını hem de gelir, gider bütçesini eleştirdi. AKP’li Plan Bütçe Komisyonu üyesi Yılmaz Akın ile Grup Sözcüsü Hüseyin Aslan’ın hemen hemen her yıl, aynı sözcüklerle getirdikleri eleştirilere, CHP’den Grup sözcüsü Yılmaz Ağırtaş’tan da aynı cevaplar geldi. 

Gider bütçesinin % 62’sini malzeme ve hizmet alımı % 16’sının personel giderlerinin oluşturduğu bütçede aslan payı, Fen İşlerinin oldu. Hizmet yatırımlarının bütçe’de payları arttırılırken, Basın Yayın, Kültür ve Ağırlama giderleri bütçesinde, kısıtlamaya gidildi. 

AKP grubunun eleştiri getirdiği konular içersinde yer alan, A.Arda Meydanı, Botanik Bahçesi, Şahin Tepesi, Sevgi Yolu, Sarnıç Orman’ın da yapılması planlanan projelerin neden hayata geçirilmediği gibi eleştirilerin büyük bir kısmı, genel iktidarın vereceği destekle hayata geçirilebileceği belirtildi. 

Getirilen eleştirilere cevap veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, yapılan hizmetleri görmek için AKP’li üyelerin, ara sıra ilçeyi gezmelerini tavsiye eden Şenol, beş yıllık hazırlanan performans programının büyük bir kısmını hayata geçirdiklerini, geriye kalan projelerin de ancak, AKP ilçe ve meclis üyelerinin vereceği destekle hayata geçirebileceklerini söyledi.

AKP’li üyelerin ret oyu kullandığı Gaziemir Belediyesi 2018 yılı gelir gider bütçesi CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Maddi zorluklar içinde eğitimlerini sürdüren Sivas’ın Gemerek ilçesindeki Şehit İlker Uçar Çepni İlkokulu öğrencilerine Gaziemir Belediyesi yardım eli uzattı. Öğrencil...

Gaziemir’de sahne alan Urla Toprak Sahne Tiyatrosu, yanlışlıkla siyasi suçlu olarak mahkum olan ve ‘hayata dönüş operasyonuna’ tanıklık eden işçinin yaşadıklarını ‘Duv...

İzmir’de ilk kez Gaziemir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hareket Eğitimi Kursu’na katılan minik kursiyerler düzenlenen yeni yıl partisinde aileleriyle birlikte gönü...

Gaziemir Belediyesi çevre bilincini arttırmak amacıyla, öğrencilere cam geri dönüşümü eğitimi verdi. Cam şişeleri geri dönüşüm makinesine atan öğrenciler süreci uygula...