Haber Üstü Reklam Alanı

Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantılarını İki Güne Sığdırdı

7.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP’nin Divan Katiplerinden Aytül Kurt’un, konuşmasını yapmak için geçtiği mikrofonda bulunan MHP Grup tabelasını ters çevirmesi, konuşmasını tamamladıktan sonra MHP tabelasını ters bırakıp yerine geçmesine cevapGaziemir Belediye Meclisi Eylül ayı meclis maratonunu, Kurban Bayramı tatili nedeniyle ard arda 6 ve 7 Eylül tarihlerinde yaptığı iki meclis oturumlarıyla tamamladı.

VİDEO bld. mec. maratonu

Gaziemir Belediye Meclis salonunda yapılan ilk oturumu Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol yönetirken, ertesi gün yapılan 2. birleşimine 1. Başkan vekili Ağırtaş başkanlık etti.

Gaziemir Belediye  Başkanı Halil İbrahim Şenol’a beş milyon’a kadar kredi çekme yetkisinin verildiği meclis oturumunda, AKP’li üyelerin borçlanmayı sadece İller Bankasından yapsın önerisi, CHP’li üyelerin oylarıyla ret edildi, Halil İbrahim Şenol'a belediye projeleri adına istediği yerden, kredi çekme yetkisi verildi. 

Belediye meclis maratonunun ilk gününde, TBMM’sinde kardeş parti görüntüsü çizen AKP ile MHP uyumunun tam tersi, Gaziemir Belediye Meclisinde yaşandı. Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan AKP’nin Divan Katiplerinden Aytül Kurt’un, konuşmasını yapmak için geçtiği mikrofonda bulunan MHP Grup tabelasını ters çevirmesi, konuşmasını tamamladıktan sonra MHP tabelasını ters bırakıp yerine geçmesine cevap, MHP’nin Gaziemir Belediye Meclisinde bulunan tek üyesi, divan katiplerinden Ayşe Akın’dan geldi.

AKP’li Aytül Kurt’un, MHP Grup tabelasını ters çevirdikten sonra yaptığı konuşmasında Trabzon Maçka’da Devlet tarafından operasyona götürülüp, pkk ile çıkan çatışmada öldürülen 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün sosyal medya paylaşımı olan ‘iyi ki varsın Eren’ diyerek andı. AKP’li Aytül Taşçı’dan sonra söz alan MHP’li üye Ayşe Akın’ın ilk işi, AKP’li üyece ters çevrilen MHP Grup tabelasını düzeltmek oldu. Ayşe Akın, yaptığı konuşmada Maçka’da pkk tarafından 15 yaşında öldürülen Eren Bülbül için çok üzüldüğünü belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Gaziemir’in bir yerel medyasına yaptığı açıklamada, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’dan, şehrin çeşitli yerlerine konulan heykelleri ucube olarak nitelendirip, bir açıklama bekleyen AKP’li belediye meclis üyesi Yasin Mazlum, 6 Eylül günü yapılan ilk oturuma katılmasına rağmen, ‘ucube heykel’ olarak nitelendirdiği sanat çalışmaları hakkında, meclis salonunda Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’dan her hangi bir açıklama istememesi, konuyu gündeme dahi taşımaması, ucube heykel olarak nitelendirdiği sanat çalışmaları hakkında, fikrinin değişmiş olabileceği, Mazlum’un bu yüzden gündeme getirmemiş olabileceği belirtildi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir’de sahne alan Urla Toprak Sahne Tiyatrosu, yanlışlıkla siyasi suçlu olarak mahkum olan ve ‘hayata dönüş operasyonuna’ tanıklık eden işçinin yaşadıklarını ‘Duv...

İzmir’de ilk kez Gaziemir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hareket Eğitimi Kursu’na katılan minik kursiyerler düzenlenen yeni yıl partisinde aileleriyle birlikte gönü...

Gaziemir Belediyesi çevre bilincini arttırmak amacıyla, öğrencilere cam geri dönüşümü eğitimi verdi. Cam şişeleri geri dönüşüm makinesine atan öğrenciler süreci uygula...

Gaziemir Belediyesi’nin ‘Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi’ kapsamında okullarda yürüttüğü kampanyada 800 litre atık yağ toplayarak birinci olan Çağdaş Yaşam Öğretmen ...