Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediyesinde Bayram Buluşması

25.8.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Halil İbrahim Şenol Belediye Personelinin Kurban Bayramını kutladı, bayramlaşma töreninin yapıldığı belediye meclis salonu doldu taştıGaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Belediye Personelinin Kurban Bayramını kutladı, bayramlaşma töreninin yapıldığı belediye meclis salonu, doldu taştı.

VİDEO Gaziemir Belediyesinde Bayram Buluşması

Kurban Bayramı dolayısıyla başlayan resmi tatilin son günü, belediye meclis salonunda personeliyle bir araya gelen, Halil İbrahim Şenol çalışanların bayramlarını kutladı. 

Şenol, bu güne kadar emekten yana politikalar izlediklerini, emeğe saygı duyduklarını ve çalışanların alın terlerlerinin kurumadan haklarını ödenmesi konusunda, büyük çaba harcadıklarını söyledi. 

Türkiye’de gelir adaletsizliğini olduğunu, çalışanların hangi şartlarda yaşam mücadelesi verdiğinizi çok iyi bildiğini söyleyen Şenol, bu adaletsizliğin önlenmesi anlamında yapılan mücadeleye çalışanlarında, destek olması gerektiğini belirtti. Bu ülkede çalışanların, gelir adaletinin yaşandığı bir ülke olma anlamında umutlarını kesmemelerini, mutlaka mücadelenin içersinde yer almalarını istedi. Bugün hep beraber kutladığımız dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramının çok önemli olduğunu, fakat milli bayramlarımız olan 23 Nisan’ların, 30 Ağustos’ların, 29 Ekim’lerin değerlerinin her geçen gün düşürülmeye çalışıldığını ve sadece şeklen kutlanmasını, anıtlara çelenk sunumu ile sınırlandırılmasını eleştirdi. 

Her iktidarın veya her bir dönemin sonunun olduğunu, ülkeyi bu hale getirenlerin de bir sonu olacağını, bir gün başka bir ülkeye gitme ihtimallerinin olabileceğini, ülkenin hızla diktatörleştirildiğini, halka sürekli korku verildiğini belirtti.

Her sefanın bir cefası olduğunu, çalışanlarında haklarını alabilmeleri için alanlara çıkması gerektiğini söyledi. Çalışanların kendi haklarına sahip çıkmalarını, bu işi sadece sendika şube başkanlarına bırakmamalarını isteyen Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, çalışanların  ‘Hak Verilmez Alınır’ ilkesini unutmamalarını istedi. Sıranın illa kendinize  gelmesini beklemeden, illa ayağınıza basılmanı beklemeden haklarını aramalarını isteyen Şenol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’ a yürüdüğü Adalet Yürüyüşünü hatırlattı, Çanakkale’de yapılacak Adalet Kurultayına da, tüm çalışanların kendi özgür iradeleri ile katılması gerektiğini belirtti. Çalışanların klimalı, koltuklu yerlerde oturup, benim maaşım az demeye haklarının olmadığını, mutlaka adalet mücadelesi içersinde yer almaları gerektiğini söyledi.

Gaziemir Belediye Başkanın Halil İbrahim Şenol, İşçi ve Memur Sendika şube temsilcilerinin konuşmalarının ardından, tüm başkan yardımcılarını da yanına alarak  daha aydınlık günlerde nice kurban bayramları kutlama dileğiyle, tek tek çalışanlarla bayramlaştı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir’de sahne alan Urla Toprak Sahne Tiyatrosu, yanlışlıkla siyasi suçlu olarak mahkum olan ve ‘hayata dönüş operasyonuna’ tanıklık eden işçinin yaşadıklarını ‘Duv...

İzmir’de ilk kez Gaziemir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hareket Eğitimi Kursu’na katılan minik kursiyerler düzenlenen yeni yıl partisinde aileleriyle birlikte gönü...

Gaziemir Belediyesi çevre bilincini arttırmak amacıyla, öğrencilere cam geri dönüşümü eğitimi verdi. Cam şişeleri geri dönüşüm makinesine atan öğrenciler süreci uygula...

Gaziemir Belediyesi’nin ‘Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi’ kapsamında okullarda yürüttüğü kampanyada 800 litre atık yağ toplayarak birinci olan Çağdaş Yaşam Öğretmen ...