Haber Üstü Reklam Alanı

İslam Kalkınma Bankası Destekledi Gaziemir Belediyesi ve İstöp Hayata Geçirdi

26.5.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Daha önce İslam Kalkınma Bankası fonu ile Gaziemir’de ortaklaşa yaptıkları çalışmalarda, bir çok kişiye iş garantili Arapça kursu verdiklerini,İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu, Gaziemir Belediyesi ve İslam Kalkınma Bankası ortaklığı Gaziemir’de devam ediyor.

Kısa adı (İSTÖP) olan İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu Başkanı Mehmet Aydoğan, projeye malzeme desteği sağlayacak, sponsor firma Saygılı Rulman sahibi Kadir Saygılı ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ortak yaptıkları açıklamada, İslam Kalkınma Bankasının ilçemizde desteklediği üçüncü projesinin tanıtımını yaptılar. 

İstöp Başkanı Mustafa Aydoğan, kendi bünyelerinde oluşturdukları proje birimlerinde ürettikleri projeleri sahiplenen, yer mekan veren, ulaşımı sağlayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’a teşekkür etti. Daha önce İslam Kalkınma Bankası fonu ile Gaziemir’de ortaklaşa yaptıkları çalışmalarda, bir çok kişiye iş garantili Arapça kursu verdiklerini, Emrez mahallesinde organik oyuncak ürettiklerini belirten Aydoğan, şimdide belirlediğimiz dokuz meslek dalında, bir yıl sürecek çalışmayla, yüz genç kadını iş sahibi yapmak istediklerini belirtti. 

15-35 yaş arası 100 genç kadın, 1 yıl sürecek Arıcılık, Ana Arı Üretimi, Organik Bal Üretimi, Girişimcilik, İş Kurmak ve Yönetimi Eğitimi, İletişim, Pazarlama, İş Sağlığı ve İş Güvenliği, Gıda Güvenliği ve Kooperatifçilik eğitimlerinden sonra İslam Kalkınma Bankası hibe projesinden yararlanabilecek. 

Projeye malzeme desteği veren Saygılı Rulman’ın sahibi Kadir Saygılı, ülkemizde çok yüksek oranda gelir adaleti olmadığını, zengin ile fakir arasında uçurum olduğunu belirtti. Yüz Genç kadının meslek sahibi yapılacağı bu projeye ve bu projeyi hayata geçirmek için mücadele eden İztop başkanı Mehmet Aydoğan’a ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol  teşekkür etti. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bize getirilen sosyal projeleri tamamına elimizden geldiğince destek olduklarını söyledi. İztöp Başkanı Mustafa Aydoğan’ın da, bize getirdiği İslam Kalkınma Bankası destekli, topluma faydalı sosyal projelerin on numara olduğunu ve destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Şenol, genç kadınların ayaklarına kadar gelen bu fırsatı iyi değerlendirmelerini ve kısa sürede İstöp veya Gaziemir Belediyesine başvurarak bu olanaktan yararlanmalarını istedi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Maddi zorluklar içinde eğitimlerini sürdüren Sivas’ın Gemerek ilçesindeki Şehit İlker Uçar Çepni İlkokulu öğrencilerine Gaziemir Belediyesi yardım eli uzattı. Öğrencil...

Gaziemir’de sahne alan Urla Toprak Sahne Tiyatrosu, yanlışlıkla siyasi suçlu olarak mahkum olan ve ‘hayata dönüş operasyonuna’ tanıklık eden işçinin yaşadıklarını ‘Duv...

İzmir’de ilk kez Gaziemir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hareket Eğitimi Kursu’na katılan minik kursiyerler düzenlenen yeni yıl partisinde aileleriyle birlikte gönü...

Gaziemir Belediyesi çevre bilincini arttırmak amacıyla, öğrencilere cam geri dönüşümü eğitimi verdi. Cam şişeleri geri dönüşüm makinesine atan öğrenciler süreci uygula...