Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Başkanı Şenol Muhtarlarla Bir Araya Geldi

25.3.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kahvaltılı toplantıya katılan mahalle muhtar ve azaları, tek tek söz alarak, mahalleleri ile ilgili sorunları iletti, yapılmasını istedikleri hizmetleri sıraladıGaziemir Belediye Başkanı Halil Şenol, ikinci döneminde hayata geçirdiği projeleri muhtarlarla paylaşırken, yapılacak çalışmalarla ile ilgili mahalle muhtarlarına bilgi verdi. 

Svalınn Otelde, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya gelen Gaziemirli muhtar ve azaları mahallelerinin sorunlarını da, mahallerinde hayata geçirilmesi istediği hizmetleri de, başkan Halil İbrahim Şenol’la paylaştı.  

Gazimir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, hayata geçirmek istediği projelerin bir çoğunun engellendiğini söyledi. Önder caddesine paralel giden, Sevgi yolunun bir kısmının TCDD’ye ait olduğunu ve devlete bu yol için yüksek oranda kira ödediklerini söyledi. Sevgi Yolu 4. Etap projesini de aynı kiralama yöntemi ile hayata geçirmek istediklerini fakat olmadık zorluklar çıkartarak, hizmet vermemiz engellenmektedir dedi. 

Irmak mahallesinde ismini eski belediye başkanımız İsmet Kılıç’ın ismini vereceğimiz yaşlı bakım evini hayata geçirmek için yaptığımız çalışmalar, bu iş ticarete girer sen yapamazsın diyerek engellendiğini söyledi.

Yıllardır Hazine’den talep ettiğimiz Şahin Tepesi için bir çok proje hazırladıklarını, fakat Hazinenin yeri kendilerine tahsis etmediklerini söyledi.

Gaziemir Sosyal Konutlarda bulunan spor tesislerinin baştan sona yenilendiğini söyleyen Şenol, gecede spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için diktiğimiz aydınlatma direklerinin birilerine uzun geldiğini, sökmek zorunda kaldıklarını yerine yenilerinin yapıldığını belirtti. 

Geçtiğimiz yıllarda tüm İzmir kamuoyu ile birlikte verdiğimiz mücadele sayesinde  tekrar Gaziemir’e kazandırılan Sarnıç Piknik alanında yapmak istedikleri projelerin, Orman Bakanlığınca kabul görmediğini, hatta biz o dönem yanlış ihale şartnamesi hazırlamışız, o nedenle ihaleyi iptal edeceğiz denildiğini söyledi. 

16 Nisan’da yapılacak referandumun bir seçim olmadığını söyleyen Şenol, bu seçim ile Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını, bin düşünüp bir kez oy kullanmalarını istedi. Getirilmek istenen sistemin aslında rejim değişikliği olduğunu, tek adamın yönetimi ile ülkenin demokrasiden uzaklaşacağını ve diktatörlüğe gideceğini söyledi. Dünyada başkanlık ile yönetilen ülkelerin açlık, sefalet ve sürekli iç kavgalarla uğraştığını, asıl olanın çoğulcu demokrasiyi güçlendirmek olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve temelini attığı Cumhuriyetten uzaklaşmamak gerektiğini belirterek, referandumun Hayırlı olmasını ve Hayırlı sonuçlar getirmesini diledi. 

Kahvaltılı toplantıya katılan mahalle muhtar ve azaları, tek tek söz alarak, mahalleleri ile ilgili sorunları iletti, yapılmasını istedikleri hizmetleri sıraladı.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir’de sahne alan Urla Toprak Sahne Tiyatrosu, yanlışlıkla siyasi suçlu olarak mahkum olan ve ‘hayata dönüş operasyonuna’ tanıklık eden işçinin yaşadıklarını ‘Duv...

İzmir’de ilk kez Gaziemir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hareket Eğitimi Kursu’na katılan minik kursiyerler düzenlenen yeni yıl partisinde aileleriyle birlikte gönü...

Gaziemir Belediyesi çevre bilincini arttırmak amacıyla, öğrencilere cam geri dönüşümü eğitimi verdi. Cam şişeleri geri dönüşüm makinesine atan öğrenciler süreci uygula...

Gaziemir Belediyesi’nin ‘Bitkisel Atık Yağ Toplama Projesi’ kapsamında okullarda yürüttüğü kampanyada 800 litre atık yağ toplayarak birinci olan Çağdaş Yaşam Öğretmen ...