Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Sağlık Köyü Protokole Bağlandı

1.3.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Halil İbrahim Şenol’un, kamuoyuna açıkladığı önemli projeler arasında yer alan Sağlık Köyü Projesi, bugün imzalanan törenle start aldı2014 yerel seçimleri öncesi Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un, kamuoyuna açıkladığı önemli projeler arasında yer alan Sağlık Köyü Projesi, bugün imzalanan törenle start aldı.

Gaziemir Belediye Meclis Salonunda yapılan törende, Gaziemir Beyazevler mahallesinde kurulacak Sağlık Köyü projesinin yapımını üstlenen Ege Serbest Bölge işletmecisi Esbaş, Mopsan İnşaat Yapı Sanayi ile Gaziemir Belediyesi arasında protokol  imzalandı.

Yapım süresi 18 ay olarak belirlenen Sağlık Köyü’nün yapımını üstlenen Esbaş CEO’su Faruk Güler, bu projenin A’dan Z’ye planlayıcısı Sayın Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’dur, hayata geçirmesi de bize kaldı dedi. Sağlık köyünün tanıtımı ile ilgili sunum yapan Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuncer’in anlattıklarının, eğer dışarıdan gelen birisi olsam, bir belediye başkan yardımcısı işte, belediyeye geldik hikaye anlatıyor diyebilirdim dedi. Fakat içindeyim ve biliyorum, bu ilçede Gaziemir’de doğmak mı daha iyi, yaşamak mı daha iyi, ölmek mi daha iyi bilmiyorum dedi. Günümüzde en büyük hayr’ın bir kişiye iş yaratmak olduğunu söyleyen Güler, Ege Serbest bölgede 20 bine yakın çalışan olmasına rağmen, vaktinin büyük bölümünü bize kıza, bizim oğlana bir iş görüşmeleriyle geçtiğini söyledi. Bugün günümüzde bir kişiye iş yaratan kişinin, en büyük ibadetlerden birini hayata geçirdiğini ve cennetlik olduğunu, ülkemizin şu anda en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirtti. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol Sağlık Köyü Projesi imza töreninde yaptığı konuşmada, göreve geldiğinden bu yana Eğitimli ve Sağlıklı insanların yaşadığı kentlerin çok hızlı ilerleyebileceğini biliyordum, bunun en güzel örneğinin de Gaziemir olduğunu belirtti. Belediye başkanlarının görevi sadece yol yapmak, park yapmak, çöp toplamak değildir dedi. Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek bu projeye destek veren Esbaş ve Otokent yönetimlerine teşekkür etti. 

1200 metrekare kapalı alana sahip Sağlık köyünde; Evde Hasta ve Yaşlı Bakım, Pozitif Yaşam ile Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma adlarıyla üç merkez yer alacak.  Sağlık köyünün yapımı için 3 bin 347 metrekarelik arsanın İZOKOM tarafından bağışlandığını belirtti.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

‘Sosyal belediyeciliğin kalesi kent’ Gaziemir’de Evde Hasta ve Yaşlı Bakım, Pozitif Yaşam ile Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma adlarıyla üç merkezin yer alacağı S...

Gaziemir Belediyesi, Ulu Önder Musafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 79’uncu yıldönümünde ‘Ata’yı Anma Konseri’ düzenledi

Bugün Atatürkçü kesilenlerin, O’nu dilinden düşürmeyenlerin takiye yaptığı herkes çok iyi biliyor. Biz gerçek Atatürkçüler her çocuğumuzun kalbine Atatürk sevgisini aş...

Aydın Doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneği'nin düzenlediği ve 16 şehirden 119 okul, 693 öğrencinin 788 karikatürle katıldığı 10. Karikatür Yarışması’nda Gaziemir B...

Başkan Halil İbrahim Şenol da, Dikmen'in çağrısını olumlu karşılayarak, "Seve seve bu heykeli ilçemize kazandırırız" diye konuştu.