Haber Üstü Reklam Alanı

Yönetenlerinde Akıllı Olması Lazım

4.1.2016
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kimsenin kimseyle bir derdinin olmadığını söyleyen Şenol, bizleri yöneten politikacıların yanlış politikaları sonucunda, ülkenin bu hale geldiğini, inşallah her kez aklına başına devşiriri, mutlu bir ülke, mutlu bir Gaziemir temennisinde bulundu.Gaziemir Belediyesi 2016 yılının ilk belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye meclisinin AKP’li üyeleri Adnan Yüksel ile uzun zamandır toplantılara katılmayan Selçuk Sert dışında tüm meclis üyeleri yılın ilk toplantısında hazır bulundu. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantılısının açılış konuşmasını yapan Şenol,  yeni yıl dileklerini sunarken Güneydoğu’da 35 gündür süren sokağa çıkma yasaklarından bahsedince, yılın ilk toplantısı siyasi tartışmalar içersinde başladı. 

2016 yılının çok iyi başlamadığını belirten Şenol, maalesef ülkemiz kan gölüne dönmüştür dedi. Bu kan gölünü bir an önce son bulmasını, bütün insanların bir birlerini sevgi ve saygı ile bakmalarını çocukların, kadınların ve gençlerin ölmediği bir yıl olmasını istedi. 

Kimsenin kimseyle bir derdinin olmadığını söyleyen Şenol, bizleri yöneten politikacıların yanlış politikaları sonucunda, ülkenin bu hale geldiğini, inşallah her kez aklına başına devşiriri, mutlu bir ülke, mutlu bir Gaziemir temennisinde bulundu. 

AKP belediye meclis grup sözcüsü Hüseyin Aslan, tabi ki gönüllerinden kan akmayan bir ülke özlemi geçtiğini, fakat dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlar nedeniyle olayların çıktığını belirtti. Bugün güneydoğuda çatışmalarda ölen Hıristiyanların olduğunu söyleyen Aslan, bizim ülkemize dış güçlerin yapmış olduğu bir saldırırının olduğunu söyledi. 

Halil İbrahim Şenol, Türkiye Cumhuriyetinin 34 gündür sokağa çıkma yasağı uyguladığı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde süren terör sorunu halledemediğini, eğer bir başka ülke ile savaşsaydık yanmıştık dedi. Bugün itibariyle yine Asker ve Polis şehitlerimizin olduğunu belirten Şenol, İran ve Suudi Arabistan arasında başlayan tartışmanın da başımıza gelen ayrı bir bela olduğunu söyledi. Ülke üzerinde emperyalist güçlerin oyunlar oynayabileceğini fakat, yönetenlerinde akıllı olması lazım dedi. 

CHP Grup sözcüsü Yılmaz Ağırtaş, ülkenin güneydoğusunda 34 gündür süren sokağa çıkma yasağının olduğunu, olan bitenlerden yurttaş olarak haberdar olmaları gerektiğini ülkeyi yönetenlerin bu konuda kamuoyuna sağlıklı bilgi vermeleri gerekmektedir, Türkiye Cumhuriyetinin kabile devleti olmadığını söyledi. 

2016 Ocak bld mec.top VİDEO

AKP’li belediye meclis üyesi Yılmaz Akın, Türkiye Cumhuriyeti devletinin çok güçlü olduğunu devletin emin ellerde olduğunu belirtti. Bugün devleti yönetenlerin yapılan en son genel seçimlerde yüzde kırk dokuz buçuk oy aldığını ve bu ülkeyi 13 yıldır tek başına yönettiğini söyledi. CHP’li Ağırtaş’a cevap veren Akın, Sivas’ın ötesine geçemeyen bir partinin temsilcisi olarak size yarın bir bilet alayım gidin bakın oralarda neler oluyor, neler bitiyor öğrenin dedi. Bu ülkeyi yöneten istikrarlı yöneticilerin olduğunu ve kutladığını söyledi. Ülke sorunları yerine Gaziemir’in sorunlarını konuşmalarını isteyen Akın, Önder caddesinin yağan yağmurda logarların taştığını ve caddenin dereye dönüştüğünü söyledi.

AKP’li meclis üyesi Yılmaz Akın’a cevap veren CHP’li Yılmaz Ağırtaş, bu meclisin bu güne kadar gelmiş bir tartışma seviyesi olduğunu, Sayın Akın’ın söylediği böyle hakaret vari cümlelerin ilk kez kurulduğunu belirtti. Beni Sivas’ın ötesine göndermeye çalışanların ilk önce Önder caddesini gezmelerini ve meclis tartışma seviyesini düşürmemelerini istedi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Belediye Meclis gündemine gelen, üç kez ret edilen Akçay Caddesi üzerinde bulunan bir parselin yükseklik talebi idi.

İzmir Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire başkanlığı, oto park ta ve pazar yerinin içinde yapılması gereken, yeni yönetmeliklere uygun 13 maddelik rapor hazırlayarak, Ga...

95 jüri üyesinin bulunduğu yarışmada Gaziemir Belediyesi'nin “Can Butonu” ile birlikte Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’nün “First Touch”, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Sa...

Halil Arda'nın Yerel seçimler öncesi kendilerini sık sık ziyaret ettiğini, ‘biz iyi insanlarız’, ‘Mart’ın Sonu Bahar’ sloganı ile kendilerinden oy istediğini belirten ...

Gaziemir Belediyesi’nin Ekim ayı meclis toplantısında Ak Partili meclis üyelerinin soru önergelerine cevap veren Belediye Başkanı Arda, “Yaptığımız her işlem yasal, he...