Haber Üstü Reklam Alanı

'Siz Yanlız Değilsiniz Biz Buradayız' Kimsesizlerin Kimsesi Oldu

5.1.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yaklaşık on yıldan beri çeşitli zamanlarda değişik kurum ve kişilere yardım elini uzatan Gaziemirli ev hanımlar, yeni yıla Siirt’te kimsesiz çocuklarla merhaba dedi, onlara kimsesiz olmadıklarını gösterdiÖncülüğünü Mine Kapı’ın yaptığı, Gaziemir’in iyilik melekleri ‘Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradız’ grubu yılbaşı, yıl sonu demeden yardımlarına devam ediyor. Yaklaşık on yıldan beri çeşitli zamanlarda değişik kurum ve kişilere yardım elini uzatan Gaziemirli ev hanımlar, yeni yıla Siirt’te kimsesiz çocuklarla merhaba dedi, onlara kimsesiz olmadıklarını gösterdi.

 Yılbaşı gecesini Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı  Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla geçiren ve onlara çeşitli hediyeler veren Mine Kapı ve arkadaşları, Siirt’te eğitim gören Suriyeli aileleri de unutmadılar.Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü Eğitim Merkezine giden Kapı ve arkadaşları burada bulunan 97 öğrenciye çeşitli hediyeler verdiler.

Ülkemizde bulunan Suriyeli çocukların psikolojik açından büyük bir travma geçirdiklerini belirten Mine Kapı, yaptığı açıklamada “ Bu çocuklar büyük bir travma geçirdiler.Onların bu üzüntülerini bir nebze olsun hafifletmek ve onları mutlu etmek amacıyla kırtasiye ve oyuncak başta olmak üzere çeşitli hediyeler i İzmir Gaziemir’den getirdik” dedi.

Merkezin Suriyeli Müdürü Hammut Al Matar’da, Mine Kapı ve arkadaşlarına teşekkür etti ve bu davranışlarının örnek olmasını diledi. Çocuklar ise  Türkçe ve Arapça Mine Kapı ve arkadaşlarına teşekkür ettiler.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Dr. Ülkümen Rodoplu “Daha Çağdaş bir Türkiye” için değer katacak çalışmalarda bulunmaya devam ederken, İnsan sağlığı için yaptığı çalışmaları için hazırladığı köşe yaz...

Spor ya da hareket etme ihtiyacını sadece bir mecburiyet durumunda aklımıza getiriyoruz.Ya yaz geldiği için kıyafetlere girebilecekmiyiz telaşı ya da sağlık sorununda....

Minik yürekler bir tabak sıcak yemeğin buğusunda özlemini duyduğu o tatlı duyguları yaşama imkanı buldu

Bizde grup olarak projeyi inceleyip okul müdürü İlker Esen beyefendiye projede ortak çalışmayı kabul ettiğimizi ilettik.

Ölümü görmezden gelmemiz hepimizi rahatlatır. Tabu haline gelen böyle bir konuda konuşmak ve başımıza geleceğini kabullenmek zordur.