Haber Üstü Reklam Alanı

'Siz Yanlız Değilsiniz Biz Burdayız' El ele verip sevgi çemberi oluşturalım

24.3.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

"Amacımız Gaziemir’den başlayıp, Türkiye'nin her yerine gönül köprüsünü kurmaktır. Yaptığımız işlerle mutlu oluyoruz çünkü sevgiye, saygıya ve birbirimize değer vermeye ihtiyacımız var.Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız  ekibinin yardım eli, bu kez Van’ın Gevaş ilçesinde bir okula kadar uzadı. Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi birlikte getirdikleri kırtasiye yardımlarını öğrencilere dağıtarak, başka bir okula kütüphane yapmak için kolları sıvadı. 

Bu kapsamda ilk olarak İzmir'de huzur evlerinde kalan yaşlıları ziyaret ettiklerini, ardından ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya başladıklarını anlatan Kapı, daha sonra da Doğu ve Güneydoğu'ya hizmet etme kararı aldıklarını aktardı.

Amaçlarının doğu ile batı arasında gönül köprüsü kurmak olduğunu aktaran Kapı, geldikleri Van'da ziyaret ettikleri okulda öğrencilerinin okuma azminin kendilerini etkilediğini dile getirdi. Bir başka okulun kütüphanesi olmadığını öğrenince bu sıkıntıyı giderme kararı aldıklarını ifade eden Kapı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Amacımız Gaziemir’den başlayıp, Türkiye'nin her yerine gönül köprüsünü kurmaktır. Yaptığımız işlerle mutlu oluyoruz çünkü sevgiye, saygıya ve birbirimize değer vermeye ihtiyacımız var. Hiçbir dernek, vakıf veya kuruma bağlı değiliz, tek destekçilerimiz eşlerimiz. Gevaş'ta ki 170 öğrencisi olan okulumuza kırtasiye yardımında bulunduk. Başka bir okulun kütüphanesinin olmadığını öğrendik. İlerleyen dönemde de bu okulumuzu kütüphaneye kavuşturacağız." Birlik ve beraberliğin gelişmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.

"Doğu-batı, kuzey-güney diye bir şey yok beynimizde. Beynimizdeki tek düşünce, hepimizin kardeş olduğudur. Bu ülke hepimizin ülkesi. O gitmeyecek, öteki gitmeyecek doğuya, kim gidecek peki? Elbette hepimiz gitmeliyiz doğuya çünkü birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var. Türkiye, hepimizin memleketi, yurdudur. Bu gönül köprümüzün çok daha uzamasını istiyoruz. Tek amacımız, kardeşliktir. El ele verip sevgi çemberi içerisinde hepimizin kardeş olduğunu vurgulamamız gerekiyor."

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Bize gelen bir telefon üzerine çalışmalarımıza başlayıp yeni kiralanan eve tüm ev eşyalarıni temin ederek aileye takdim ettik

melekleri ‘Siz Yalnız Değilsiniz Biz Buradayız’ ekibi Mardin’in Ömerli ilçesine yaptığı yardımlarla, ilçemizde sadece kötülerin yaşamadığını bir kez daha ispatladı.

Neden bir birimizi üzüp kırıyoruz. Zor günlerde bile bir araya gelemeyen toplumlar, nasıl kalkınır, nasıl doğru yolu bulur ve birbirine faydası olup o kötü durumdan ku...

Demem o ki, hayat yaş ve yaşanmışlık itibariyle bizlere farklı pencerelerden bakabilmemiz için deneyimler yaşatıyor. Koşullar, kimi zaman elimizde olmayan nedenlerden ...

Siz Yalnız Değilsiniz Buradayız ismini Allah rızası alarak öğretirken, özellikle minik öğrencilere uzattıkları ellerle tüm ülkenin gönlünü almaya devam ettiler, yaptık...