Haber Üstü Reklam Alanı

Pomaklar Gönüllerince Eğlendi

5.3.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

3. Pomak buluşması, İzmir Pomaklar Derneği Kurucu Başkanı Ercan Çokbankır öncülünde Kuşadası Fantasia Otelde gerçekleştirildi.Gaziemir’li Pomaklar ile Pomak Dernekleri Federasyonun ortaklaşa düzenlediği geleneksel 3. Pomak buluşması, İzmir Pomaklar Derneği Kurucu Başkanı Ercan Çokbankır öncülünde Kuşadası Fantasia Otelde gerçekleştirildi. 

Pomak Buluşması VİDEO

İstanbul, Çanakale, Balıkesir, Manisa, Bursa ve Türkiye’nin çeşitli noktalarından gelen çoğunluğu Gaziemir’li 350 pomak ve misafirleri, düzenlenen bu özel gecede birlik beraberliklerini artırdı, gece boyunca doyasıya eğlendi. 

Gecenin açılış konuşmasını yapan İzmir Pomaklar Derneği Kurucu Başkanı Ercan Çokbankır, Pomak tarihi, Türkiye’ye gelişi yerleşmesi ve gelişmeleri hakkında bilgi verdi.

Gecenin bir başka ev sahibi Pomak Dernekleri Federasyon Başkanı Bayram Erat, gecenin hazırlanmasında emeği geçen Ercan Çokbankır, Gürbüz Öngören ve Hasibe Ekmekçi’ye teşekkür etti. Amaçlarının Türkiye’de yaşayan iki buçuk milyon Pomak’ın, birlikteliğini sağlamak olduğunu söyledi. Pomak’ça nın Türkiye’de seçmeli dersler arasına sokmak istediklerini söyleyen Erat, bu konuda kendilerine yardımcı olmalarını müfredata göre hazırlanmış ders kitaplarının hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Geceye katılan dernek başkanlarını tek tek sahneye davet eden Erat, hep beraber gecenin anısına hazırlanmış pastayı kestiler.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, "Bende Şah İsmail'in oğlu bir Pomak'ım. Tabi ki kültürümüzü, nereden geldiğimizi bileceğiz. Ancak bir Türk olduğumuzu da asla unutmayacağız. Bu vatan bizim vatanımız. Başka Türkiye yok. Hep beraber vatanımıza, bayrağımıza, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıkacağız dedi.

Kuşadası Fantasia Otelde gerçekleştirilen Pomak buluşmasına, kendiside Pomak kökenli olan Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Gaziemir Kaymakamlığı Özel Kalem Müdürü Selim Sadık ve Eşi, Gaziemir Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Metin Taşkın, CHP Gaziemir eski ilçe başkanları Özdinç Karasu ve Seydi Aktaş ile bir çok Gaziemirli katılarak gece boyunca gönüllerince eğlendiler, İzmir Marşı ile geceyi sonlandırdılar. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Japonlar yine yapacaklarını yapmışlar ve dünyayı bir kez daha kendilerine hayran bırakmışlardı.Futbolcular mağlubiyetin ardından soyunma odasını en ince ayrıntısına ka...

‘’Yeşil görmeyen gözler renk zevkinden yoksunudur. Burasını öyle bir ağaçlandırın ki kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu anlasın’’(Atatürk)

Mali Müşavir, AKP Gaziemir Kurucu İlçe Başkanı, her ay sonu Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde yapılan Tasavvuf Vakfı Söyleşilerinin organizatörü, Tuncay Sizgen’in bal...

Batman’ın Kozluk İlçesi, Bekirhan Beldesine giden Mine Kapı ve Remziye Dokur, Gaziemir’e gelecek çocukların aileleri tanışıp, aile ve çocukların o heyecanlarına ortak ...

"Amacımız Gaziemir’den başlayıp, Türkiye'nin her yerine gönül köprüsünü kurmaktır. Yaptığımız işlerle mutlu oluyoruz çünkü sevgiye, saygıya ve birbirimize değer vermey...