Haber Üstü Reklam Alanı

Furkan Vakfı oyunu belli etti: Rejim yine aynı rejimdir. Yine Allah’ın dediği olmayacaktır.”

27.1.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Furkan Vakfı Genel Başkanı Alparslan Kuytul, cemaatine yönelik sohbetinde ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı da içeren anayasa değişikliğini eleştirdi: “Bu kadar yetki bir insana verilir mi?”Geçtiğimiz yıllarda İzmir’de ilk toplantısını Gaziemir’de Ahmet Taner Kışlalı Spor salonunda yapan Furkan Vakfı,‘Rejim yine aynı rejimdir, yine Allah’ın dediği olmayacaktır” diyerek, referandumda Hayır oyu kullanacaklarını belirtti.

Furkan Vakfı oyunu belli etti: VİDEO

Furkan Vakfı Genel Başkanı Alparslan Kuytul, cemaatine yönelik sohbetinde ‘partili cumhurbaşkanlığı’nı da içeren anayasa değişikliğini eleştirdi: “Bu kadar yetki bir insana verilir mi?” Türkiye’ye getirilmeye çalışılan başkanlık sisteminin dünyada benzeri olmadığını belirten Kuytul, “ABD’de de başkanlık var ama böyle değil. Tek başına cumhurbaşkanının Meclis’i feshetme yetkisi olacakmış. Yüzde 51’le gelecek yüzde 100’le seçilmiş bütün parlamentoyu feshedecek istediği zaman” diye konuştu.

Kuytul, Meclis’ten geçen anayasa değişikliği teklifinde yer alan cumhurbaşkanının yetkilerini de, “Yani bazı kimseler Mustafa Kemal’e, İsmet İnönü’ye Esad’a diktatör diyor. Ben incelemedim ama inceleyen biri söyledi; Mustafa Kemal’in böyle bir yetkisi yokmuş. İnönü’nün de Esad’ın da… Bu kadar yetki bir insana verilebilir mi. O zaman neden parlamento var” ifadeleriyle eleştirdi.

İslami vakfın başkanı, bunun yanı sıra anayasa değişikliği teklifiyle beraber rejimin ‘değişmeyecek’ olmasını da eleştirdi: “Sonuçta yine laiklik ve demokrasi olacak. Demokrat ve laik bir sistem devam edecek. Geri kalan önemli değil ki. Rejim yine aynı rejimdir. Yine Allah’ın dediği olmayacaktır.”

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Aslında biz doğduğumuz günden itibaren ruhumuzun bedenden ayrıldığı ana, son nefesimizi verene kadar ÖLÜMÜ BEKLERKEN OYALANIYORUZ.”

Spor yapmaya karar verme aşamasındasınız ya da karar verdiniz. O halde ilk yapmanız gereken, genel bir sağlık kontrolüdür

İzmir’in merkezi bir ilçesinde, çocukların eğitimlerini Demir yığınından oluşan bir Konteynır’da aldıklarını görünce gözlerine inanamayan yardımsever Gaziemirli ev han...

Her geçen yıl bir kat daha güçlenen İzmir Balkan Göçmenleri Derneğinin çiçeği burnunda başkanı Abdurrahim Nursoy

Günümüzde bir çay yapmaktan, evinde misafir ağırlamaktan kaçan ve misafire hizmet etmekten yorulan TOPLUMUMUZUN