Haber Üstü Reklam Alanı

Esnaftan İnsanlık Dersi

20.12.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Her köşe başında açılan hipermarketler nedeniyle, nesli tükenmekte olan mahalle bakkalımız geleneğinin son örneklerinden biri olan Çiçek MarketGaziemir’de soğuk kış gecelerinde yiyecek bulmada sıkıntı çeken sokak hayvanlarını doyuran, yağmurlu havalarda altlarına bir karton parçası koyarak kuru bir yerde yatmasını sağlayan yılların esnafı Süleyman Çiçek’ten insanlık dersi.

Gaziemir’in bir çok noktasında karşılaştığımız, korkarak yanlarından uzaklaştığımız sokak köpeklerine gösterdiği küçücük bir ilgi ile kısa bir sürede adeta sokak köpeklerinin dostu olan, Önder Caddesinde Çiçek Market İşletmeciliği yapan Süleyman Çiçek, yağmurlu ve soğuk kış gecelerinde sokak köpeklerinin durumuna çok üzüldüğünü, onlarında bir can taşıdığını söyledi. Çevre esnaftan topladığı yiyecekleri sokak havyalarına elleriyle besleyen Çiçek, eğer ilçemizden para kazanıyorsak, esnafız diyorsak, çevremize karşıda duyarlı olmamız gerekiyorsa, sokak hayvanlarına da elimizden geldiğince yardımcı olmamız gerekir dedi. 

Her köşe başında açılan hipermarketler nedeniyle, nesli tükenmekte olan mahalle bakkalımız geleneğinin son örneklerinden biri olan Çiçek Market işletmecisi Süleyman Çiçek, sokak köpeklerine karşı gösterdiği küçük bir ilgi  ile kısa bir zamanda sokak köpeklerinin adeta dostu oldu. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Evka 7'de virajı alamayan dolu beton mikseri elektrik direğine çarparak devrildi

Kipa 10.yıl Anadolu Lisesi yine sınırları aştı, Ukrayna’nın Kherson şehri Oleg Mishikov lisesinden gelen misafirleri ile beraber öğrencilere Aşure dağıttı.

Gaziemir MHP teşkilatının yüzde doksanlık kısmı, AKP’nin yapmak istediği değişliğin hangi anlama geldiğini, ülkenin parçalanmasına yol açabileceği bilinci ile referan...

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu kez depremlerle sarsılan Çanakkale Ayvacık ilçesinde yaraları sardı.

Çiğli ilçesinde gece yarısı sela okunması darbe paniğine yol açtı!