Haber Üstü Reklam Alanı

Türk ve Ukraynı'lı Öğrenciler Kipa Lisesinde Buluştu

14.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kipa 10.yıl Anadolu Lisesi yine sınırları aştı, Ukrayna’nın Kherson şehri Oleg Mishikov lisesinden gelen misafirleri ile beraber öğrencilere Aşure dağıttı.Gaziemir’in seçkin okulları arasında yer alan Kipa 10.yıl Anadolu Lisesi yine sınırları aştı,  Ukrayna’nın Kherson şehri Oleg Mishikov lisesinden gelen misafirleri ile beraber öğrencilere Aşure dağıttı.

Gaziemir Kipa 10. Yıl lisesi 4-10 Ekim tarihleri arasında, Sınırlar Ötesi Eğitim Projesi kapsamında kardeş okul olan, Ukrayna’nın Kherson şehrinin Oleg Mishikov lisesinden gelen misafirlerini, okul bahçesinde folklor gösterileri ile karşıladı.

Ukrayna’dan gelen öğrencilerle, Kipa 10.yıl lisesi öğrencilerinin kaynaşmasını sağlayan etkinlikte, Ukrayna’lı öğrenciler okul bahçesinde muharrem ayı nedeniyle Cenabı Allahın ilahi bereket ve feyzinin eseri olan Aşureyi hep birlikte yiyerek, Müslümanlık geleneğini Ortodoks kilisesine bağlı Hristiyanlara tanıttı.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Evka 7'de virajı alamayan dolu beton mikseri elektrik direğine çarparak devrildi

Her köşe başında açılan hipermarketler nedeniyle, nesli tükenmekte olan mahalle bakkalımız geleneğinin son örneklerinden biri olan Çiçek Market

Gaziemir MHP teşkilatının yüzde doksanlık kısmı, AKP’nin yapmak istediği değişliğin hangi anlama geldiğini, ülkenin parçalanmasına yol açabileceği bilinci ile referan...

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu kez depremlerle sarsılan Çanakkale Ayvacık ilçesinde yaraları sardı.

Çiğli ilçesinde gece yarısı sela okunması darbe paniğine yol açtı!