Haber Üstü Reklam Alanı

Siz Yanlız Değilsiniz Biz Burdayız Dediler Çanakkale Ayvacık'a Koştular

19.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu kez depremlerle sarsılan Çanakkale Ayvacık ilçesinde yaraları sardı.Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu kez depremlerle sarsılan Çanakkale Ayvacık ilçesinde yaraları sardı.

Geçtiğimiz günlerde, ard arda yüzlerce depremin gerçekleştiği Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine Gaziemir’den ilk yardım, Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız Ekibinden gerçekleşti. Gaziemirli ev hanımları kendi olanaklarıyla topladıkları çocuk bezi, diş macunu,  ıslak mendil, tuvalet keğıdı ve çocuk kıyafetlerinden oluşan 20 çuval malzemeyi sırtlanarak, yolcu otobüsüne binerek Çanakkale Ayvacık ilçesine götürdü.

Ayvacık ilçesinde kurulan çadır kentte kendilerini karşılayan Kızılay ekibi, yapılan bu yardımın çok değerli olduğunu belirterek, Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız Ekibini bir gece konuk etti.  Çadır kentte ve çevre köylerde topladıkları yardımı halka tek tek ulaştıran Gaziemirli melekler, Kızılay çadırında hazırlanan yemekleri dağıtarak, Kızılay ekibi ve Ayvacık halkının gönüllerini alarak onlara moral verdiler.

Gaziemir’de kendi olanakları ile bir çok kişiye yardımda bulunan, Batman, Siirt ve Ayvacık ile gönül köprüsü kuran, bu yardımların karşılığında istedikleri tek şey olan Allah Razı olsun sözünün duymak olan Gaziemirli ev hanımları, gittikleri yerlerde devlet protokolü ile karşılanırken, kendi ilçelerinde Kaymakamlığın ve Belediye’nin duyarsızlığına, ilgisizliğine rağmen yollarına devam ederek ilçemizin adını bir çok yerde duyurmanın gönül rahatlığı ile iyilik yapmaya devam ediyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

SİZ YALNIZ DEGILSINIZ BIZ BURADAYIZ GURUBU OLARAK 10 YILDIR TURKIYE’NIN SIRNAK BINGOL BATMAN VAN GİBİ BİR ÇOK İLİNDE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ YARDIM

Ülkü Mahallesi'nde hem 100 koli kıyafet dağıtımının hem de bu aileye kol kanat germenin Erenler ailesine ev eşyalarını etmenin mutluluğunu yaşadık.

Ve ben, bu derece korkmuyorum 10 Kasım'dan, bu derece korkmuyorum yokluğun ile yüzleşmekten.

Gaziemirli ev hanımları Mine Kapı ve Remziye Dokur Siirt, Batman, Diyarbakır, Ağrı, Kars derken Ege İllerinden Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı köy okullarında, kendi el...

A.Arda Meydanın her Cuma günü gördüğümüz manzara bugün de yaşandı. CHP Gaziemir Aşure dağıtırken diğer iki hayırsever bir tarafta Pilav, diğere bir tarafta Lokma dağıt...