Haber Üstü Reklam Alanı

Siz Yanlız Değilsiniz Biz Burdayız Dediler Çanakkale Ayvacık'a Koştular

19.2.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu kez depremlerle sarsılan Çanakkale Ayvacık ilçesinde yaraları sardı.Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız ekibi, bu kez depremlerle sarsılan Çanakkale Ayvacık ilçesinde yaraları sardı.

Geçtiğimiz günlerde, ard arda yüzlerce depremin gerçekleştiği Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine Gaziemir’den ilk yardım, Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız Ekibinden gerçekleşti. Gaziemirli ev hanımları kendi olanaklarıyla topladıkları çocuk bezi, diş macunu,  ıslak mendil, tuvalet keğıdı ve çocuk kıyafetlerinden oluşan 20 çuval malzemeyi sırtlanarak, yolcu otobüsüne binerek Çanakkale Ayvacık ilçesine götürdü.

Ayvacık ilçesinde kurulan çadır kentte kendilerini karşılayan Kızılay ekibi, yapılan bu yardımın çok değerli olduğunu belirterek, Siz Yalnız Değilsiniz Biz Burdayız Ekibini bir gece konuk etti.  Çadır kentte ve çevre köylerde topladıkları yardımı halka tek tek ulaştıran Gaziemirli melekler, Kızılay çadırında hazırlanan yemekleri dağıtarak, Kızılay ekibi ve Ayvacık halkının gönüllerini alarak onlara moral verdiler.

Gaziemir’de kendi olanakları ile bir çok kişiye yardımda bulunan, Batman, Siirt ve Ayvacık ile gönül köprüsü kuran, bu yardımların karşılığında istedikleri tek şey olan Allah Razı olsun sözünün duymak olan Gaziemirli ev hanımları, gittikleri yerlerde devlet protokolü ile karşılanırken, kendi ilçelerinde Kaymakamlığın ve Belediye’nin duyarsızlığına, ilgisizliğine rağmen yollarına devam ederek ilçemizin adını bir çok yerde duyurmanın gönül rahatlığı ile iyilik yapmaya devam ediyor.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Bu vesile ile İslam âleminin ramazan ayına tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Kardeşlik ,hoşgörü, dostluk, barış ve sevgi içinde nice ramazan ayı nice bay...

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez'in yanı sıra çok sayıda öğretmen ve veli de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın...

Evka 7'de virajı alamayan dolu beton mikseri elektrik direğine çarparak devrildi

Her köşe başında açılan hipermarketler nedeniyle, nesli tükenmekte olan mahalle bakkalımız geleneğinin son örneklerinden biri olan Çiçek Market

Kipa 10.yıl Anadolu Lisesi yine sınırları aştı, Ukrayna’nın Kherson şehri Oleg Mishikov lisesinden gelen misafirleri ile beraber öğrencilere Aşure dağıttı.