Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Futbolu Sezonu Sahipsiz Tamamladı

15.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Geçtiğimiz yıl bu aylarda, Gaziemir Gençlik Futbol kulübü antrenmanı Gaziemir belediye başkan adayı olarak ziyaret eden, Gaziemir FK kulübünün şampiyonluk kupasını kaldıran Halil Arda ve meclis üyeleri, bizler iyi insanlarız, eski bir voleybolcu, iyi bir Gaziemir Gençlik taraftarı olarak.....Tarihinde ilk kez yerel yönetimin bir bardak su bile katkı koymadığı, bireysel çabalarla onur mücadelesi veren Gaziemir Gençlik Spor Kulübü, ligin son karşılaşmasında Süper Amatör Lig Merkez Gurubu 1. olarak bitiren Torosgücü Spor’a 3-1 mağlup oldu.

Sezona Ramazan Abacı’nın başkanlığında başlayan Gaziemir Gençlik’e yerel yönetim sahip çıkmayınca, Ramazan Abacı kısa bir süre kongre kararı almak zorunda kaldı. Gaziemir Gençlik Spor Kulübü kurulduğu 1954 yılından bu yana, tarihinde ilk kez Halil Arda Başkanlığındaki Gaziemir Belediyesinden destek alamayınca Gaziemir futbolunu yerlere düşürmemek adına taşın altına elini sokan, başta Gaziemir futbolunun efsane ismi Enver Kapı olmak üzere, yine Gaziemir futbolunun emektar futbolcusu Ulaş Şırlancı başkan olarak, Eşref Ülküner, Veysel Ayan, Bilgin Arda, Çağrı Şırlancı, Hüseyin Yaren, Mustafa Adalar, Zeki Kapı, İlker Kaya, Sertaç Üngör, Tahir Bağrıaçık,Mustafa Adalar, İsmail Yaradı,Muharrem Fetvacıoğlu,Yiğit Gev gibi isimler yönetici olarak Gaziemir futboluna maddi manevi destek vererek, onur mücadelesi dedikleri sezonu kötü bir sonuçla noktaladılar.

Son üç haftaya liderle puan puana giren Gaziemir Gençlik son üç haftada kaybettiği 7 puan ile ligi 4. Sırada tamamladı, BAL ligi hayalleri son üç hafta uçtu gitti. 

Geçtiğimiz yıl bu aylarda, Gaziemir Gençlik Futbol kulübü antrenmanı Gaziemir belediye başkan adayı olarak ziyaret eden, Gaziemir FK kulübünün şampiyonluk kupasını kaldıran Halil Arda ve meclis üyeleri, bizler iyi insanlarız, eski bir voleybolcu, iyi bir Gaziemir Gençlik taraftarı olarak, göreve seçildiğimiz taktirde, yerel yönetimin her türlü olanağını zorlayarak Gaziemir futboluna destek olacağız söz ve sözlerine rağmen, Gaziemir’de mücadele eden futbol kulüpleri tarihinde ilk kez Halil Arda başkanlığındaki Gaziemir Belediyesinin bir bardak suyunu dahi içmeden sezonu çok kötü sonuçlarla tamamladılar.

Gaziemir Gençlik Futbol kulübünün Süper Amatör ligde mücadele etmesi, iyi bir kadro kurulması anlamında bir çok kişi maddi manevi fedakarlıklarda bulunurken, Gaziemir futbolunun efsane ismi Enver Kapı’ya ayrı bir parantez açmak gerekir. 

Ramazan Abacı’nın başkanlığında başlayan maddi manevi desteğini, lig sonuna kadar sürdüren, Gaziemir Gençlik Futbol Kulübü binasını evi, futbolcularını evladı olarak belleyen, yedi gün yirmi dört saat tüm futbolcuların sorunlarına çözüm arayan, çözüm üreten Enver Kapı’ya, Gaziemir Gençlik Spor Kulübünü sahipsiz bırakmayan, maddi ve manevi desteğini hiç esirgemeyen Ulaş Şırlancı başkanlığındaki Gaziemir Gençlik Futbol Kulübü yönetim kuruluna, Gaziemir Net Yerel İnternet Gazetesi editörü Levent Çağlarsu olarak çok teşekkür ederiz. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

TFF 1'inci Lig'de evinde Bereket Sigorta Ümraniyespor'u 3-1 yenen Altay şampiyonluk yarışında sol şeride geçti.

O yıllar hem okuyor hem basketbol oynuyordu.Cigli AtaSanayii Doğa Kolleji yüzde yüz basketbol bursuyla dört yıl okuma imkanı sundu Hakan a.

Futbolcumuz Ajdin Hasic'te yeniden pozitif bulguya rastlanırken diğer testlerde negatif sonuç elde edilmiştir.