Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Gençlik Yönetimi Yıllar Sonra Doğru Bir Karar Verdi 'Biz Yokuz Dedi'

5.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Futbolla bu güne kadar hiçbir alakası olmayan, dar bir kadro anlayışı ile şekillenen yönetim kurulunun, dört yılda kulübe sadece 58 kişiyi üye yaparak, 25-30 kişiyle kongreler yaparak, eleştiriye kapalı, sen ben bizim oğlan anlayışı ile gelebileceği bir nokta vardı, o da başarısızlıktı.Gaziemir Gençlik Futbol Kulübü başkan ve yönetim kurulu üyeleri, 2013-2014 futbol sezonunda başlayan ve dört yıl süren  macera sonunda, geçte olsa doğru bir karar vererek, 2018 – 2019 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Ligde aldıkları takımı, Süper Amatör Ligin sıradan bir takımına dönüştürdükten sonra, yönetim alarak göreve devam etmeme kararı alarak, görevi bırakacaklarını açıkladılar. 

2013-2014 Futbol sezonunda İzaks Gaziemir Spor’u, yüksek maddi menfaatler karşılığı bir başka kulübe devretme taleplerine rağmen, hiçbir ücret almadan Gaziemir Futboluna hizmet etsin diyerek, Bölgesel Amatör Ligdeki takımı Ramazan Abacı aracılığıyla, son dört yılda görev almış başkan ve yönetim kuruluna devreden Ali Aydın Kayahan’ın bu fedakarlığı, bu güne kadar hiçbir şekilde onure edilmedi ve ödüllendirilmedi. 

Futbolla bu güne kadar  hiçbir alakası olmayan, dar bir kadro anlayışı ile şekillenen yönetim kurulunun, dört yılda kulübe sadece 58 kişiyi üye yaparak, 25-30 kişiyle kongreler yaparak, eleştiriye kapalı, sen ben bizim oğlan anlayışı ile gelebileceği bir nokta vardı, o da başarısızlıktı. 

Göreve başladıkları ilk yılda, Teknik Menejerlik görevine getirilen Enver Kapı’nın kurmuş olduğu yönetim, teknik adam ve  futbolcu iletişiminin, bir iki yönetim kurulu üyesinin kaprisleri ve egoları nedeniyle görevden alınması sonucu kurulan bu iletişim kopmuş, takım; yönetim ve teknik adamın elinde oyuncak olmuş, çok daha önce konulması gereken nokta bu sezon konmuştur.

Gaziemir Gençlik Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ve Gaziemir Futbol kamuoyunun sınırsız desteğini sayesinde yaptıkları pahalı yemekler, otomobil çekilişi ilçe kamuoyu tarafından desteklenmiş, sıfır maliyet ile takıma çok büyük maddi destek sağlanmıştır. Başta Esbaş olmak üzere, bir çok şirketten yapılan küçük büyük maddi destekler heba edilmiş, Gaziemir Gençlik futbolda bir arpa boyu yol kat edememiştir.

Gaziemir Gençlik Yönetim Kurulu üyeleri göreve devam etmeme yönünde aldıkları bu kararı hayata geçireceklerse eğer, takıma sahip çıkacak birilerini aramaktan vaz geçmeleri, 2013-2014 futbol sezonunda bu takımı Bal ligine kadar taşıyan, hiçbir maddi menfaat göz etmeden takımı ilçe futboluna sunan İzaks sahibi  Ali Aydın Kayahan ile görüşüp, hak ettiği ve bugüne kadar gösterilmeyen anlayışı ve vefayı  gösterip gerçek sahibine teslim etmeleri gerekmektedir. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Geleceğin sporcularını yetiştirmek ve sağlıklı bir toplum yaratmak amacıyla spor alanında önemli yatırımlar yapan Gaziemir Belediyesi’nin ‘Yaz Spor Kursları’ başladı. ...

İlçemiz başarılı sporcularını biz de kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz...

Yüzme sporu hakkında bilgi veren kulüp antrenörü Ata YAHŞİ,yazın özellikle çocuklar için en uygun sporun yüzme olduğunu, ancak ailelerin hijyen konusuna çok dikkat et...

Oysa ki Türkiye’de amatörler futboldan daha başarılı. Dünya da ve Avrupa da tüm kategorilerde ve spor dallarında inanılmaz başarılar elde ediyorlar.

Yıl boyunca gerçekleştirilen ilçe okul spor karşılaşmalarında derece yapan okullarımızın ödüllerinin kendilerine takdim edildiği ve aynı zamanda okullarımızın sanat g...