Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Futbol Ateşi Yandı

30.9.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Futbol Kulübü Alt Yapı antrenörü Ercan Serezli himayesinde, çalışmalarına başlayan yaşları altı, yedi sekiz olan onlarca geleceğin futbolcularına ilgi oldukça fazlaydıGaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’dan, Gaziemir’de faaliyet gösteren sekiz amatör kulübe malzeme desteği yaptı, Gaziemir'de futbol ateşi yaktı.

Gaziemir Şehir Stadında yapılan törende, amatör kulüplere malzemelerini teslim eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, sporun barışın ve kardeşliğin dili olmasını istedi. Eğitim ve sağlıklı kentlerin çok daha hızlı geliştiğini söyleyen Şenol, amatör kulüplere verdiğin desteğin artarak devam edeceğini söyledi. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk sporcusundan beklentisi olan ‘ zeki çevik ve ahlaklı’ olmaları yönünde söylemini anımsatarak, eğer bugün Atatürk yaşasaydı kesinlikle ahlak sözcüğünü öne alırdı dedi.  Sporun barış, kardeşlik, arkadaşlık, dayanışma olması gerektiğini belirten Şenol, maalesef bugün ülke sporunun geldiği durumdan bahsederek, geleceğin ahlaklı zeki ve çevik sporcularının Gaziemir’den çıkacağını belirtti. 

Gaziemirli genç sporcuların, sporun iyi yanlarını örnek almalarını isteyen Şenol, mutlaka şampiyon olacaksınız, dereceye gireceksiniz diye bir olayın olmadığını önemli olanın sporun insan hayatına kattığı değerleri anlayarak, barışı ve kardeşliği ön plana çıkartarak sporun yapılması gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, her bir kulübe maddi değeri üç bin beş yüz lira tutan malzemeleri kulüp başkan ve yöneticilerine teslim etti, 2017-2018 futbol sezonunda tüm kulüplere ayrı ayrı  başarılar diledi.Gaziemir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde de her kulübün liglere katılım bedellerini üstlenirken, nakti olarakta beşer bin tl. ekonomik yardımda bulunmuştu.

Malzeme yardım törenine katılan sekiz amatör kulüp içersinde en yoğun ilgi, Gaziemir Futbol Kulübü alt yapı öğrencilerine idi. Geçmiş yıllarda Gaziemirgücü adı altında liglere katılan, bu yıl sahip değiştirerek ilçemizi 1. Amatör ligde Gaziemir Futbol Kulübü adı altında temsil edecek olan FK Alt Yapı antrenörü Ercan Serezli himayesinde, çalışmalarına başlayan yaşları altı, yedi sekiz olan onlarca geleceğin futbolcularına ilgi oldukça fazlaydı. Velileri ile malzeme dağıtım törenine katılan minik sporcular, geleceğin ahlaklı ve zeki futbolcuları olma yolunda ilk adımlarını Gaziemir Şehir Stadına attılar, geleceğin ateşini yaktılar. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İlçemiz başarılı sporcularını biz de kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz...

Yüzme sporu hakkında bilgi veren kulüp antrenörü Ata YAHŞİ,yazın özellikle çocuklar için en uygun sporun yüzme olduğunu, ancak ailelerin hijyen konusuna çok dikkat et...

Oysa ki Türkiye’de amatörler futboldan daha başarılı. Dünya da ve Avrupa da tüm kategorilerde ve spor dallarında inanılmaz başarılar elde ediyorlar.

Yıl boyunca gerçekleştirilen ilçe okul spor karşılaşmalarında derece yapan okullarımızın ödüllerinin kendilerine takdim edildiği ve aynı zamanda okullarımızın sanat g...

Spor Toto 1'inci Lig'e yükselen Altay'da teknik direktör arayışlarını sürdüren yönetime son olarak Reha Erginer'in önerildiği öğrenildi.