Haber Üstü Reklam Alanı

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi Gaziemir Sokağa Döküldü

10.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Özellikle fırın ve marketler önünde uzun kuyruklar oluşurken, birçok kişi de eldiven ve maske olmayışı dikkat çekti. Oluşan izdiham nedeniyle marketlerde sıra, sokakta otopark için kavgalar çıktı.Günlerdir tartışılan sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile Gaziemir sokağa döküldü. Trafik bir anda sıkıştı, alıveriş yerlerinde sıra, Caddelerde otopark kavgası yaşandı. 

Covid19 Korona virüsü ile uzun zamandır mücadele eden Türkiye’de tartışılan sokağa çıkma yasağı, bu gece 22:00 sıralarında. Sokağa çıkma yasağının Saat 24:00 itibariyle başlayacağının açıklanması ile evlerindeki eksik ihtiyaçları tamamlama anlamında sokağa fırlayan Gaziemirliler, bir anda açık bulabildiği tüm alışveriş yerlerini tıka basa doldurdu.

Zamansız açıklanan sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle, alış veriş yerlerini gelen Gaziemirliler izdiham nedeniyle sosyal mesafeyi hiçe saydı. Özellikle fırın ve marketler önünde uzun kuyruklar oluşurken, birçok kişi de eldiven ve maske olmayışı dikkat çekti. Oluşan izdiham nedeniyle marketlerde sıra, sokakta otopark için kavgalar çıktı. 

Bilim Kurulunun tavsiyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile ilan edilen sokağa çıkma yasağının, niçin iki saat öncesinden duyurusu yapılır diye soran Gaziemirliler, oluşan izdiham nedeniyle virüsün daha hızlı yayılabileceğini, çok daha erken bu kararın açıklanabileceğini belirttiler. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Evlerimizi su bastı. Yavaş yağıyordu, birden yağmur bastırınca dere taştı.

Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, yaptığı devrimler, hizmetler içerisinde en önem verdiği ve üzerinde durduklarından biride eğitimdir.

Bazı yerler tarihle yarışır, tarihle anılırlar. Bir sevda, bir aşk, bir masal gibidirler. Unutmak istersiniz unutamazsınız, "hadi ya" dersiniz, vazgeçemezsiniz. Çıkıp ...

Kızılay Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, çalışmaya destek veren milletvekillerine teşekkür ederek, "Onlar aynı zamanda tabi Roman kardeşlerimizi TBMM'de temsil ediy...

1 Nisan şakası gibi 2019’da başlayan Gaziemir’deki yeni dönemin başlığı, ben daha kötüyüm oldu. Bu dönemin en kötüsü ben olacağım diyen bir başkan yardımcısına, ben ...