Haber Üstü Reklam Alanı

Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi Gaziemir Sokağa Döküldü

10.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Özellikle fırın ve marketler önünde uzun kuyruklar oluşurken, birçok kişi de eldiven ve maske olmayışı dikkat çekti. Oluşan izdiham nedeniyle marketlerde sıra, sokakta otopark için kavgalar çıktı.Günlerdir tartışılan sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile Gaziemir sokağa döküldü. Trafik bir anda sıkıştı, alıveriş yerlerinde sıra, Caddelerde otopark kavgası yaşandı. 

Covid19 Korona virüsü ile uzun zamandır mücadele eden Türkiye’de tartışılan sokağa çıkma yasağı, bu gece 22:00 sıralarında. Sokağa çıkma yasağının Saat 24:00 itibariyle başlayacağının açıklanması ile evlerindeki eksik ihtiyaçları tamamlama anlamında sokağa fırlayan Gaziemirliler, bir anda açık bulabildiği tüm alışveriş yerlerini tıka basa doldurdu.

Zamansız açıklanan sokağa çıkma yasağı uygulaması nedeniyle, alış veriş yerlerini gelen Gaziemirliler izdiham nedeniyle sosyal mesafeyi hiçe saydı. Özellikle fırın ve marketler önünde uzun kuyruklar oluşurken, birçok kişi de eldiven ve maske olmayışı dikkat çekti. Oluşan izdiham nedeniyle marketlerde sıra, sokakta otopark için kavgalar çıktı. 

Bilim Kurulunun tavsiyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile ilan edilen sokağa çıkma yasağının, niçin iki saat öncesinden duyurusu yapılır diye soran Gaziemirliler, oluşan izdiham nedeniyle virüsün daha hızlı yayılabileceğini, çok daha erken bu kararın açıklanabileceğini belirttiler. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Biz bilirdik aslında film bittiğinde gerçek hayatımıza döneceğimizi, hatta biran önce eve gidip güzel kıyafetlerimizi çıkarıp, şalvarlarımızı giyeceğimizi, poşumuzu ta...

çok zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanı hemşirelere ödül verilmesi gerekirken, hakarete varan sözler, bu kez hasta yakınlarından değil, şahsım ben hastanem anl...

Onlar sadece yolcu taşımadılar onlar taşıdıkları yolcularına sahip çıktılar güven verdiler yolcular huzur buldular onlar mecbur kalmadıkça KORNALARINA BASMADILAR SES K...

Ana yüreğinin yanışını yıllar geçse de sönmediğini görüyor. Yıllar süren göz yaşlarının evladına kavuşmak için dualara dönüştüğü gerçeğiyle karşılaşıyoruz.

Tahtalı Barajı’nı su seviyesi geçen yıl yüzde 65,29 iken bu yıl yüzde 36,04’e düştü.