Haber Üstü Reklam Alanı

Uğur Mumcu 27. Yılında Gaziemir'de Anılıyor

16.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Net yerel internet gazetesi olarak, Basın ve Siyasette çektiğimiz ifade özgürlüğü sıkıntısına, bu panelden çıkacak sonuçlar ışık tutacaktır24 Ocak 1993 günü, Ankara’nın karlı bir Pazar sabahında, faşist katillerce aracına konulan bomba sonucu katledilen Cumhuriyet Gazetesi yazarı Uğur Mumcu, ölümünün 27. Yılında Gaziemir Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenecek bir panelle anılıyor.

24 Ocak 2020 Cuma günü saat 20:30’da Atatürk Kültür Merkezinde ‘Basın ve Siyasette İfade Özgürlüğü’ başlıklı panele, Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel konuşmacı olarak katılırken, Sözcü Gazetesi İzmir Temsilcisi Gökmen Ulu, panelin moderatörü olacak. 

Yaşamı boyunca“Ben Atatürkçüyüm…. Ben, cumhuriyetçiyim… Ben lâikim… Ben antiemperyalistim… Ben tam bağımsız Türkiye’den yanayım… Ben insan hakları savunucuyum… Ben, terörün karşısındayım… Ben, yobazların, hırsızların, vurguncuların, çıkarcıların düşmanıyım.. Ben Devrimciyim diyerek, yaşamı boyunca birçok bedeller ödeyen Sakıncalı Piyade Uğur Mumcu, katledilmesinin 27. yılında Gaziemir’de ‘Basın ve Siyasette İfade Özgürlüğü’  başlıklı panelle anılacak.

Gaziemir Net yerel internet gazetesi olarak, Basın ve Siyasette çektiğimiz ifade özgürlüğü sıkıntısına,  bu panelden çıkacak sonuçlar ışık tutacaktır. Bu panelin tarihi, konu başlığı ve panelist isimlerin belirlenmesinde katkısı olan, Gaziemir Belediyesi yetkililerine gazetemiz adına, şimdiden teşekkür ederiz.  

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Evlerimizi su bastı. Yavaş yağıyordu, birden yağmur bastırınca dere taştı.

Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, yaptığı devrimler, hizmetler içerisinde en önem verdiği ve üzerinde durduklarından biride eğitimdir.

Bazı yerler tarihle yarışır, tarihle anılırlar. Bir sevda, bir aşk, bir masal gibidirler. Unutmak istersiniz unutamazsınız, "hadi ya" dersiniz, vazgeçemezsiniz. Çıkıp ...

Kızılay Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, çalışmaya destek veren milletvekillerine teşekkür ederek, "Onlar aynı zamanda tabi Roman kardeşlerimizi TBMM'de temsil ediy...

1 Nisan şakası gibi 2019’da başlayan Gaziemir’deki yeni dönemin başlığı, ben daha kötüyüm oldu. Bu dönemin en kötüsü ben olacağım diyen bir başkan yardımcısına, ben ...