Haber Üstü Reklam Alanı

Disk Belediye Çalışanlarından Sonra Emeklileride Örgütledi

14.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Geçtiğimiz günlerde Gaziemir Belediyesinde çalışan 550’ye yakın çalışanın, Disk’e bağlı Genel İş Sendikasına kendi iradeleri ile geçmesi sonrası, işyerlerinden enekli olmuş fakat demokrasi mücadelesinden emekli olmamışların çabaları ile ilçemizde sınıf bilincinin gelişmesi bekleniyorDisk Emekli Sen Gaziemir Şubesi, sağanak yağmur altında faaliyete geçti.

Geçtiğimiz yıllarda Gaziemir’de faaliyette bulunan, daha sonra eski meclis üyesi Fahri Ayan başkanlığında ilgisizlik nedeniyle işlevini yitiren ve kapanan Disk Emekli Sen Gaziemir Şubesi, bu kez ilçemizde yıllardır demokrasi mücadelesi içersinde yer almış, çevreci, emekli öğretmen İsmail Dönmez başkanlığında tekrar faliyerte geçti. 

Geçtiğimiz günlerde Gaziemir Belediyesinde çalışan 550’ye yakın çalışanın, Disk’e bağlı Genel İş Sendikasına kendi iradeleri ile geçmesi sonrası, işyerlerinden enekli olmuş fakat demokrasi mücadelesinden emekli olmamışların çabaları ile ilçemizde sınıf bilincinin gelişmesi bekleniyor. 

Atıf bey mahallesi Molla Mümin Sokakta hizmete giren Disk Emekli Sen Gaziemir Şubesi açılışına, yoğun yağmura siyasiler ilgi gösterdi. CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, eski milletvekili Musa Çam, eski CHP Gaziemir ilçe başkanları Yüksel Demirsoy, Umut Tekin ile beraber çok sayıda üye katıldı.

İsmail Dönmez başkanlığında kurulan Disk Emekli Sen Gaziemir Şube yönetim kurulunda Neriman Balcı Türkeri, Cengiz Çetinkaya, Metin Ateş, Salih Seyhan, Sevgi Gümüş ve Fatma Sığma görev aldı.    

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Evlerimizi su bastı. Yavaş yağıyordu, birden yağmur bastırınca dere taştı.

Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, yaptığı devrimler, hizmetler içerisinde en önem verdiği ve üzerinde durduklarından biride eğitimdir.

Bazı yerler tarihle yarışır, tarihle anılırlar. Bir sevda, bir aşk, bir masal gibidirler. Unutmak istersiniz unutamazsınız, "hadi ya" dersiniz, vazgeçemezsiniz. Çıkıp ...

Kızılay Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, çalışmaya destek veren milletvekillerine teşekkür ederek, "Onlar aynı zamanda tabi Roman kardeşlerimizi TBMM'de temsil ediy...

1 Nisan şakası gibi 2019’da başlayan Gaziemir’deki yeni dönemin başlığı, ben daha kötüyüm oldu. Bu dönemin en kötüsü ben olacağım diyen bir başkan yardımcısına, ben ...