Haber Üstü Reklam Alanı

Disk Belediye Çalışanlarından Sonra Emeklileride Örgütledi

14.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Geçtiğimiz günlerde Gaziemir Belediyesinde çalışan 550’ye yakın çalışanın, Disk’e bağlı Genel İş Sendikasına kendi iradeleri ile geçmesi sonrası, işyerlerinden enekli olmuş fakat demokrasi mücadelesinden emekli olmamışların çabaları ile ilçemizde sınıf bilincinin gelişmesi bekleniyorDisk Emekli Sen Gaziemir Şubesi, sağanak yağmur altında faaliyete geçti.

Geçtiğimiz yıllarda Gaziemir’de faaliyette bulunan, daha sonra eski meclis üyesi Fahri Ayan başkanlığında ilgisizlik nedeniyle işlevini yitiren ve kapanan Disk Emekli Sen Gaziemir Şubesi, bu kez ilçemizde yıllardır demokrasi mücadelesi içersinde yer almış, çevreci, emekli öğretmen İsmail Dönmez başkanlığında tekrar faliyerte geçti. 

Geçtiğimiz günlerde Gaziemir Belediyesinde çalışan 550’ye yakın çalışanın, Disk’e bağlı Genel İş Sendikasına kendi iradeleri ile geçmesi sonrası, işyerlerinden enekli olmuş fakat demokrasi mücadelesinden emekli olmamışların çabaları ile ilçemizde sınıf bilincinin gelişmesi bekleniyor. 

Atıf bey mahallesi Molla Mümin Sokakta hizmete giren Disk Emekli Sen Gaziemir Şubesi açılışına, yoğun yağmura siyasiler ilgi gösterdi. CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, eski milletvekili Musa Çam, eski CHP Gaziemir ilçe başkanları Yüksel Demirsoy, Umut Tekin ile beraber çok sayıda üye katıldı.

İsmail Dönmez başkanlığında kurulan Disk Emekli Sen Gaziemir Şube yönetim kurulunda Neriman Balcı Türkeri, Cengiz Çetinkaya, Metin Ateş, Salih Seyhan, Sevgi Gümüş ve Fatma Sığma görev aldı.    

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Biz bilirdik aslında film bittiğinde gerçek hayatımıza döneceğimizi, hatta biran önce eve gidip güzel kıyafetlerimizi çıkarıp, şalvarlarımızı giyeceğimizi, poşumuzu ta...

çok zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanı hemşirelere ödül verilmesi gerekirken, hakarete varan sözler, bu kez hasta yakınlarından değil, şahsım ben hastanem anl...

Onlar sadece yolcu taşımadılar onlar taşıdıkları yolcularına sahip çıktılar güven verdiler yolcular huzur buldular onlar mecbur kalmadıkça KORNALARINA BASMADILAR SES K...

Ana yüreğinin yanışını yıllar geçse de sönmediğini görüyor. Yıllar süren göz yaşlarının evladına kavuşmak için dualara dönüştüğü gerçeğiyle karşılaşıyoruz.

Tahtalı Barajı’nı su seviyesi geçen yıl yüzde 65,29 iken bu yıl yüzde 36,04’e düştü.