Haber Üstü Reklam Alanı

Türk Kızılayı İzmir Merkezi Gaziemirlilere Emanet

25.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Kızılay’ı adeta Gaziemirliler kuşattı. 2009 – 2014 Gaziemir Belediye Meclis Üyesi, 2014 yerel seçimlerinde AKP Gaziemir Belediye Başkan Adayı olan Kerem Fahri Baykalmış’ın, Kızılay İzmir Şube Başkanlığına atanmazsından sonra, Kordon İş Adamları Derneği Başkanı, 2014 – 2019 AKP’den Konak Belediye Meclis Üyeliği yapan, Gaziemirli İş Adamı Hüseyin Köse’nin damadı, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj sonrası ‘Rakıların Efendisi’ olarak anılan Ömür Şanlıİzmir Kızılay’ı adeta Gaziemirliler kuşattı. 2009 – 2014 Gaziemir Belediye Meclis Üyesi, 2014 yerel seçimlerinde AKP Gaziemir Belediye Başkan Adayı olan Kerem Fahri Baykalmış’ın, Kızılay İzmir Şube Başkanlığına atanmazsından sonra, Kordon İş Adamları Derneği Başkanı, 2014 – 2019 AKP’den Konak Belediye Meclis Üyeliği yapan, Gaziemirli İş Adamı Hüseyin Köse’nin damadı, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportaj sonrası ‘Rakıların Efendisi’ olarak anılan Ömür Şanlı, Türk Kızılayı Genel Merkezi İzmir Konak Şube Başkanlığına atandı.  

Görevi, geçici yönetimden devralan Şanlı çalışma ekibini oluşturdu. Kısa süre içinde faaliyetleri hızlandıran Şanlı, Kızılay’ın tarihten gelen önemli bir misyonunun bulunduğunu ve bu misyona uygun çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Şanlı, “Bundan tam 151 yıl önce savaşlarda yaralanan askerleri tedavi etmek onları dil, din, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeden korumak amacıyla Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti adıyla kurulan Türk Kızılayı’nın geldiği nokta herkesin malumudur. Dünya’da adından başarılarıyla söz ettiren Hilal’i Ahmer Cemiyeti yani bugünkü Kızılayımız her Türkiye vatandaşının gurur kaynağı haline gelmiştir” dedi.

Yeni dönemde, Konak Şube Başkanlığı olarak İzmir’de faaliyet gösterirken Kızılay’ın temel ilkeleri olan; insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik gibi kavramlara harfiyen uyacaklarını belirten Başkan Şanlı, “Başta Kızılay Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık nezdinde genel merkez yönetim kurulu üyelerimize, İzmir Şube Başkanımız Kerem Fahri Baykalmış’a bana bu görevi layık gördükleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Bu fahri ve gönüllülük esasına dayalı görev benim için onurdur. Çeşitli yardım dernekleri ve STK’larda yıllarca görev yapmış deneyimli ekip arkadaşlarımızla birlikte Kızılay’ın başarısı için mücadele edeceğiz. Aldığımız çıtayı daha yukarılara taşıyacağız” diye konuştu.

ÖMÜR ŞANLI KİMDİR?

1975 yılında Yunanistan Gümülcine’de doğan Ömür Şanlı ilk ve ortaöğrenimini Monaxi ve İzmir İbni Sina Ortaokulu’nda, lise öğrenimini İzmir Namık Kemal Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nde bitirdi.

Lise ve üniversite yıllarında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gençlik Kolu Başkanlığı ve Orta Asya Ve Balkan Dernekleri Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerini yürüttü. İş yaşamıma elektronik eşya (bilgisayar, cep telefonu) teknik servis bayiliği yaparak başladı. Daha sonra Konak İlçesi Alsancak Semti’nde Kordon Bölgesi’nde kafe işletmeciliği yapmaya başladı. Halen daha bu alanda iş yaşamını sürdüren Şanlı, 2007 yılında Kordon İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Yaklaşık 12 yıldır aralıksız bu görevi sürdüren Şanlı, bununla birlikte Ege Bölgesi Türk-Yunan Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni kurarak başkanlığına seçildi.

2014-2019 yılları arasında Konak Belediyesi AK Parti Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği görevlerinde de bulunan Şanlı, aktif siyasi çalışmaların içinde yer aldı.  Ayrıca, İzmir’de faaliyet gösteren Balkan- Rumeli Dernekleri’nin oluşturduğu Balkan Vakfı’nın Genel Koordinatörlüğü’ne getirildi.

Ziraat Mühendisi Yasemin Hanım ile evli olan Şanlı bir çocuk babasıdır.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Evlerimizi su bastı. Yavaş yağıyordu, birden yağmur bastırınca dere taştı.

Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, yaptığı devrimler, hizmetler içerisinde en önem verdiği ve üzerinde durduklarından biride eğitimdir.

Bazı yerler tarihle yarışır, tarihle anılırlar. Bir sevda, bir aşk, bir masal gibidirler. Unutmak istersiniz unutamazsınız, "hadi ya" dersiniz, vazgeçemezsiniz. Çıkıp ...

Kızılay Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, çalışmaya destek veren milletvekillerine teşekkür ederek, "Onlar aynı zamanda tabi Roman kardeşlerimizi TBMM'de temsil ediy...

1 Nisan şakası gibi 2019’da başlayan Gaziemir’deki yeni dönemin başlığı, ben daha kötüyüm oldu. Bu dönemin en kötüsü ben olacağım diyen bir başkan yardımcısına, ben ...