Haber Üstü Reklam Alanı

Adnan Oktar ve Kediciklerin Amacı “İSLAMI ANLATMAK” mış

18.7.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda gözaltına alınan Duygu Altınok'un emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Polisin "Turnike" sisteminden "Mehdi" iddiasına kadar bir çok soru sorduğu Altınok'un suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.Adnan Oktar ve grubuna yönelik düzenlenen operasyonda Ankara’da gözaltına alınan kadınlardan 34 yaşındaki Psikolog Duygu Altınok emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Altınok, tüm sorulara cevap verirken, ‘Adnan Oktar’a yönelik suç örgütünü tanımını her soruda reddetti. Bir reklam şirketinde proje yöneticiliği yaptığını belirten Altınok gözaltına alınanların büyük bir kısmını tanıdığını belirterek, kendilerini ‘arkadaş grubu’ olarak tanımladığı öğrenildi.

“AMACI İSLAMI ANLATMAK”

Adnan Oktar ve yakınındakilerin isnat edilen suçların hiçbiriyle alakası olmadığını belirten Duygu Altınok, “Adnan Oktar ve arkadaşlarının amacı canlı yayınlarla gündem konularının yorumlanması, İslamı anlatmak ve ilmi çalışmalar yapmaktır. Yapılan faaliyetler olarak canlı yayınlar, Adnan beyin kitapları, yapılan bilimsel konferanslar, Rusya, İran, Arap dünyası hatta tüm dünya çapında önemli gazete ve haber sitelerinde yayımlanan Adnan beyin makalelerini sayabilirim. A9 kanalı ve internette yayınlanan belgeselleri vardır. Herhangi bir örgüt yapısı da bulunmamaktadır” dedi.

MEHDİ VE 313 ÜYE SAYISI

Örgütte Adnan Oktar’ın söylediğine göre ‘Mehdi’ cemaatinin 313 kişi olması gerektiği, bu yüzden Oktar’ın örgütte bu sayıyı korumaya çalıştığının tespit edildiğini belirten polis şüphelilere, Adnan Oktar’ın Mehdilik ile ilgi faaliyetlerini anlatmasını da istedi.

Duygu Altınok ise “Adnan bey canlı yayında defalarca mehdilik gibi bir iddiasının olmadığına dair yemin etmiştir. Mehdilik konusu ile ilgili de baskı kurmak gibi bir durum söz konusu değildir. Adnan Oktar’ın kendisini mehdi olarak söylediğine dair bir kayıt yoktur. Adnan beyin yurt içinde ve yurt dışında binlerce sevini vardır. 313 sayısında tutmaya çalıştığı yalandır” dedi.

FETÖ İLE BENZER YAPILANMA

Sorulan arasında en dikkat çekenleri ise Adnan Oktar Grubu ile FETÖ/PDY silahlı terör örgütü arasındaki bağı ile ilgili olanlardı.

Polis şüphelilere açıklamasıyla şu soruyu sordu;

“15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmeye çalışılan darbe kalkışması öncesinde örgüt mensuplarının 17-25 Aralık darbe teşebbüsü, aynı teşebbüsün başarısız olması akabinde aynı tertibin ABD’de Halkbank çalışanı Hakan Atilla’ya karşı yeniden sahnelendiğini belirterek, tertibin geri planında İsrail Düşünce Kuruluşu kadrosunda uzman olarak görev yapan Dr. Jonathan Schanzer ve  Mark Dubowitz isimli şahısların 17/25 Aralık darbe teşebbüsleri öncesinde Türkiye’de Adnan Oktar suç örgütü tarafından misafir edildikleri, bu kişilerin Hakan Atilla davasında bilirkişi oldukları, benzer faaliyetlerin FETÖ/PDP terör örgütü  tarafından kumpas davasının ABD’deki hakimi Richard Berman isimli kişinin Türkiye’de misafir edilmesi ile benzerlik gösterdiğini tespit edilmiştir. Bu kişilerin Türkiye’de misafir edilme amacını açıklayınız.”

Duygu Altınok’un ise bu kişileri örgütten kaçtığı iddia edilen Ceylan Özgül’ün Türkiye getirdiğini iddia etti. Altınok’un “Dr. Jonathar Schanzer’i Türk düşmanı olarak tanırım. Bu kişi Ceylan Özgül ile bağlantıda olan biridir. Türkiye’ye gelişini Ceylan Özgül organize ediyordu. Ancak bu kişinin fikirlerini öğrenince Adnan Oktar tarafından misafir olarak kabul edilmediğini duydum. Mark Dubowitz’i tanımıyorum” dediği vurgulandı.

“17/25’TEN SONRA GÜLEN’İ ÖVDÜ”

Polisin sorduğu ikinci soru ise şuydu; Adnan Oktar’ın örgüt elebaşı Fettullah Gülen ile ilgili yaptığı açıklamalarda Gülen’in kendisini çok sevdiğini, faaliyetlerini takdir ettiğini, yine bir konuşmasında Fettullah Gülen’in Kahtani olduğu, 17/25  Aralık sonrasında da Gülen yapılanmasını övdüğünün görüldüğü belirtildi.  İçerisinde bulunduğunuz suç örgütü ile FETÖ/PDY terör örgütü arasındaki irtibatlarınız, FETÖ/PDY terör örgütünden iletişimde bulunduğunuz ortak faaliyet yürüttüğünüz kişiler ile ilgili ifade veriniz. Duygu Altınok ise bu soruya “FETÖ/PDY ile ilgili ne benim ne de arkadaş grubumun bir bağlantısı yoktur. Adnan Oktar hiç kimsenin eleştirmediği dönemde Fettullah Gülen’i eleştirmiştir.” diye cevap verdiği kaydedildi.

TURNİKE SİSTEMİ

Polisin grup seks ve kadınların seks kölesi haline getirildiği “Turnike” sisteminin sorulması üzerine Duygu Altınok’un “Turnike tabir edilen sistemin içerisinde yer almadım. Turnike adlı sistem yoktur. Dolayısıyla buna at bir kayıtta yoktur. Çirkin bir iftiradır.  Bana sorulan bütün ahlaksızlıkların hepsini reddediyorum. Böyle bir şeyde bulunmadım. Bunlar iftiradır. Böyle bir iftarının delilinin olması gerektiğini düşünüyorum. Tehdit, korku ve şantaj kesinlikle yoktu” dediği öğrenildi. DHA

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Kadın Kolları Başkanının virüse yakalanması sonrası yaptırdığı test sonucu pozitif çıktı.

Gaziemir Çarşı Meydanında düzenlenen resmi törende Atatürk anıtına çelenk sunumu yapan Gaziemir Kaymakamlığı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanlığı iki dakikalık sa...

TÜRKİYE YAĞMUR YAĞMADAN ISLANDIYSA, bu günde YAĞMUR YAĞMADAN ISLANIYORUZ sana saygı duyanlar, seni sevenler, seni anlayanlar olarak

%92’si deprem kuşağında olan bir ülkede, depreme karşı önlem almayan, önlem almamış olmanın sorumluluğunu da almayan, kendisi yüzünden yıkılan ocaklara, kaldırılan cen...

10 Kasım 1938 Saat 09:05’de tüm ülkede olduğu gibi, 82 yıl sonra ilçemizde de aynı gün ve aynı saatte anacağız