Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Deniz, Yusuf, Hüseyin'i Yoldaşları ile Buluşturdu

5.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu ülkenin bağımsızlığına gençlerin sahip çıkmalarını, ailelerinin, çocuklarının geleceklerine sahip çıkmalarını, çünkü başka bir Türkiyemiz yok dedi.Gaziemir Belediyesinin Irmak Mahallesinde mezbelelikten, cennet bahçesine çevirdiği, yaşamları boyunca Özgürlük ve Demokrasi mücadelesi vermiş 6 Mayıs 1972 yılında idam edilen Üç Fidanın adını taşıyan park, Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan, Hüseyin İnan’ın  anıtları bugün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP’li milletvekilleri Murat Bakan, Musa Çam, Mustafa Balbay, Üç Fidan Park ve Anıtını ilçemize kazandıran Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş, O dönemde Denizlere yoldaşlık, cezaevi arkadaşlığı yapan Ahmet Tuncer Sümer, Hacı Tonak, Tayfun Cinemre, Cengiz Baltacı, Hasan Ataol, Oktay Kaynak, Cemil Orkunoğlu, Emek Partisi İl Başkanı, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ile çok sayıda Gaziemirli bu coşkulu, anlamı çok yüksek açılışa katıldı.

VİDEO Gaziemir Deniz, Yusuf, Hüseyin'i Yoldaşlarıyla Buluşturdu

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un prestij projelerinden biri olan, Gezi Parkı, Adalet Parkı, Üç Fidan Parkı işte Halil İbrahim Şenol farkı dedirten açılışta konuşan Deniz Gezmiş’ten iki yaş büyük ağabeyi Bora Gezmiş, geçmiş dönemde bazı dostlarının ileride Denizlerin heykeli dikilecek dediğini, ülkenin bir çok noktasında Denizlerin heykellerinin dikilmesinden onlar adına çok mutlu olduğunu söyledi. Deniz Gezmişlerin yoldaşlarından Hacı Tonak’ta, 60’lı yıllarda yükselmeye başlayan  sol anlayışın karşısına emperyalist ülkeler tarafından çıkartılan Faşist anlayışın devrimci güçlerin üzerine salındığını söyledi. 

Üç Fidan Park ve Anıtını Gaziemir’e kazandıran Halil İbrahim Şenol, Parkın üç parça halinde 10 bin m2’lik bir alana kurulduğunu belirtti. 68 Kuşağının gençlik önderlerinden, Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 46 yılında onları bir kez daha andıklarını belirtti. Emperyalizmim işbirlikçisi sermaye sınıfının azgın saldırıları sonucu üç fidanın idam edildiğini söyledi. Mücadeleleri sırasında hiç kimseye zarar vermeyen, ülkenin tam bağımsızlığı için mücadele eden üç fidandı. Üç fidanın daha hayatlarının baharında emekçi halk için kendi hayatlarını hiçe sayarak mücadele ettiler dedi. Bu düzenin değişmesi gerektiğini savunanları, ülkemizi parsel parsel yabancı devletlere peşkeş çekenlerin üç fidanı katlettiklerini söyledi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, bu ülkenin bağımsızlığına gençlerin sahip çıkmalarını, ailelerinin, çocuklarının geleceklerine sahip çıkmalarını, çünkü başka bir Türkiyemiz yok dedi. 

Üç Fidan Park açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Azizi Kocaoğlu, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde, ülkeyi yönetmeyi değil ceplerini yönetenlerin sonu olması gerektiğini söyledi. Bugünkü iktidarın ekonomiyi, dış politikayı ne hale getirdikleri ortada dedi. İnsanları ötekileştirerek ülkede barışı ne hale getirdiler dedi. Bugünden başlayarak 24 Haziran’da yapılacak seçimler için tüm duyarlı insanların ben  ne yapacağım demeden, mahallesinde, apartmanında, kahvehanesinde, köyünde, hısım akrabasını arayarak sandığa götürmelerini, bu kartondan devi yıkmalarını istedi. 

Konuşmalar sonrası Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ın anıtları, uçurtulan barış güvercinleri eşliğinde açıldı. Açılış sonrası yoldaşları anı defterine düşüncelerini yazdılar. Saatlerce Üç Fidan anıtı önünde fotoğraf çektirdiler.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Net Yerel İnternet gazetesi olarak, Gaziemir’in iyi insanlarından Bayram Üstünolan’a (Bayro) tanrıdan rahmet dilerken, başta ailesi, arkadaşları, sevenleri ve...

Hani diyor ya güzelim şarkıda; “dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak herşey”. Yok bize göre değil bu, bizde bir insanı sevmekle bitiyor her şey..

Kahramanmaraş’ta, Çorum’da ve Sivas’ta Alevilere yapılan saldırılara günler sonra ses veren, müdahale eden devlet, Gaziemir’de bu olayın üzerine adeta atlamasının tek ...

Belkide hayatımızda hiç duymadığımız köy isimleri, hiç tanımadığımız insanların yaşadığı Iğdır’ın Oba, Kasımcan, Kuzu Giden, Hak Mehmet köylerine giden Gaziemir’in i...

Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziemir eski şube başkanı, ADD genel merkez yöneticisi Turgay Altınışık ile şube başkanı Hülya Özcan ile arasında yaşanan yönetim krizi sonr...