Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Binler Cumhuriyet Kortejinde Buluştu

30.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Türkan Saylan Caddesinde başlayan Fener Alaylı, Bandolu Cumhuriyet Kortejinde bir araya binlerce Gaziemirli, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıktıklarını gösterdiCumhuriyetin 94. Kuruluş yıl dönümünde, Gaziemir’de çoluk, çocuk, yaşlısı, genci Cumhuriyet Kortejinde buluştu. Gaziemir Türkan Saylan Caddesinde başlayan Fener Alaylı, Bandolu Cumhuriyet Kortejinde bir araya binlerce Gaziemirli, Cumhuriyetin değerlerine sahip çıktıklarını gösterdi. 

VİDEO Cumhuriyet Korteji

Cumhuriyet Kortejine katılan üç bine yakın Gaziemirliye, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, eşi Birsen Şenol, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin, CHP’li Belediye Meclis Üyeleri  Önder Keskin, Abdurrahim Nursoy, Kasım Özkan, Neriman Balcı Türkeri, Ünal Işık,Fatma Tınaztepe, M.Ali Yalçın, Şenay Çavdar, CHP Gaziemir eski ilçe başkanı Yüksel Demir soy, eski İl Genel Meclis Üyesi Halil Arda eşi Deniz Arda, Gaziemir Kent Konseyi ve Temad Başkanı Coşkun Özen’de eşlik etti. 

Kortejin son bulduğu şenlik alanında, Gaziemir Belediyesinin hazırladığı Atatürk’ün kendi sesinden söylemi büyük beğeni ile izlendi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol şenlik alanında yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Kortejine katılan tüm vatandaşlara, Mustafa Kemal’in askerleri hepiniz hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Cumhuriyetin 94 yıl önce, çokta kolay kurulmadığı Çanakkale’de, Afyon’da, Sakarya’da binlerce şehit vererek kurulduğunu söyledi. Cumhuriyetin o dönemde çok sağlam temeller üzerine inşa edildiğini, yıllardır içeriden ve dışarıdan tüm saldırılara rağmen sarsılmadan, yıkılmadan 94 yıldır ayakta durduğunu belirtti. Cumhuriyet Fazilet demektir, Cumhuriyet Demokrasi demektir, Cumhuriyet Laik’lik demektir, Cumhuriyet Hak, Hukuk, Adalet demektir diyen Şenol, özellikle gençlerin 23 Nisan’ları, 19 Mayıs’ları, 30 Ağustos’ları ve 29 Ekimleri unutturmamalarını ve sahip çıkmalarını istedi. Ülkenin son zamanlarda çok sıkıntılı bir durumdan geçtiğini, Cumhuriyetin temel değerlerinle oynanmaya çalışıldığını belirterek, bu karanlık günlerden ancak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlersek aydınlığa kavuşabileceğimizi söyleyerek, tüm Gaziemir halkının Cumhuriyet Bayramını kutladığını söyledi. 

Şenlik alanında sahne alan Büyük Türkiye Orkestrasının çaldığı müzik eşliğinde Vals yapan Gaziemirli gençlerin ardından, Büyük Türkiye Orkestrası serinleye havaya rağmen Gaziemirlilere sıcak bir gece yaşattı. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İslam dinine göre bir elin verdiğini öteki elin görmemesi gerekirken, Kapitalist dünya düzeninde işler böyle yürümüyor.

Gaziemir’in yeşiline göz dikmiş, ölümsüz olduğuna inanan, mezara giderken kestiği ağaçların kabuklarını bir yerlerine sokarak gitmeyi hedefleyen yaratıklar, çocuklarım...

Özgür Düşünen Gazeteciler Parkı’ ruhuna elfatiha……

Gaziemir Belediyesinin yüzlerce minik Tekvando ve Güreş sporcuları ile Göztepe Gaziemir Futbol Okulu öğrencileri Atatürk anıtını adeta çiçek bahçesine çevirdi.

Geçtiğimiz yıl, 19 Mayıs 2017 tarihinde Gaziemir A.Arda meydanında yapılan törenlerde, neredeyse hiç genç ve sporcu olmaması dikkatimiz çekmiş gündeme taşımış ve eleşt...