Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Cumhuriyet Şöleni

29.10.2017
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

94 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu, Gaziemir Şehir Stadında yapılan resmi tören ile kutlandı.Seçme ve seçilme haklarını kullanıp, bizleri yönetecek kadroları belirleyen, dinin, rengin, cinsiyetin, mesleğin ne olursa olsun eşit bir şekilde aynı bayrak altında yaşamayı bizlere sağlayan, bundan tam 94 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu, Gaziemir Şehir Stadında yapılan resmi tören ile kutlandı.

VİDEO Gaziemir'de Cumhuriyet Şöleni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 94. Yıl Gaziemir kutlamaları çerçevesinde, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Garnizon Komutanı ve Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Kaymakamlık binasında Cumhuriyet kutlamalarını kabul etti. 

Gaziemir Şehir Stadında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan törenlere geçen Gaziemir Protokolu, burada yapılan törenlere katıldı. Gaziemir okullar arası çeşitli branşlarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere törenle kupaları verildi.

Cumhuriyet Bayramı 94. Yıl kutlama töreninde konuşan Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez, Cumhuriyetin değerlerini anlattı, Laikliğin önemine değendi. Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan bütün vatandaşların eşit hak ve özgürlüklerine sahip olduğunu belitten Dönmez, bu hakların hiçbir zaman ayrıcalıklı kişilerin veya bir zümrenin eline geçmemesi gerektiğini söyledi. Bugün Türkiye’nin , İslam Coğrafyasında yaşayan tek laik, demokratik ve çağdaş ülke olduğunu söyledi. 

Gaziemir Liseler arası komposizyon yarışmasında 1. Gelen Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi öğrencisi Deniz Günay, yarışmada derece alan yazısını okudu. Cumhuriyetin fırtınadan, karanlıktan, baskıdan kurtuluşun Umudu olduğunu söyledi. Umudun insan yaşam gücü olduğunu, kaybedilmemesi gereken en önemli unsurdur dedi. Geçmişte de, gelecekte de umuda en çok ihtiyacı olanın çocuklar olduğunu söyleyen Günay, Cumhuriyetin çocuklara geleceğe umutla bakmaması vaat ediyor dedi. Bir zamanlar Cumhuriyet, bizim için hayal dahi değildi, çok zor günler yaşıyorduk, Eşitlik, Hak, Hukuk, Adalet gibi kavramları bilmiyorduk bile, ülke olarak yok olmanın kıyısından dönünce bunu çok iyi öğrendik dedi. Ülkenin büyük savaşlara girdiğini, bu savaşlarda halkın destan yazdığını, anneler evlatlarından, kadınlar kocalarından, çocuklar babalarından vaz geçtiğini belirtti. 

94. Cumhuriyet Bayramı Gaziemir Kutlamaları çerçevesinde, Gaziemir Şehir Stadında resmi geçit törenine katılan okullar Şehit Furkan Yavaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan, bando takımı eşliğinde resmi geçit töreni gerçekleştirdi, protokolü selamladı.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

23 Ocak 2018 tarihinde Saat 15:00'de Gaziemir Net Facebook adresinden canlı, daha sonra Gaziemir Net yerel Gazetemizden izleyebileceğiniz program, Gaziemir Futbol tari...

Geceyi Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde geçiren Yılmaz Ağırtaş, beyin damarlarındaki sıkışıklığın açılması için, durumunu takip eden doktorları tarafından am...

Yılmaz Ağırtaş, dün gece 01:00 sıralarında geçirdiği rahatsızlık sonucu Buca Tınaztepe Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesine kaldırıldı.

Yeni bir yıla başlıyoruz. Daha özgür, daha adil, savaşsız, sömürüsüz bir dünya bütün insanlığın, insanlık kadar kadim bir özlemi.

Gaziemir Net TV stüdyosunda çekimleri yapılan ve 80 dakika süren programında, Levent Çağlarsu’nun mizahi sorularını, Halil İbrahim Şenol’un espirili cevaplarını Gaziem...